lakcímkrtya ideiglenes lakcímhez


monalisa1 # 2006.04.29. 16:07

Most is így van, köszi a pontosítást.

the big cat # 2006.04.29. 16:04

El se kell kérni akartont, csak be kell jelentekzni az újnál, az majd átkéri a régitől, pár éve legalábbis így volt.

monalisa1 # 2006.04.29. 13:34

Amennyiben a körzeten kívüli egészségügyi intézmény hajlandó fogadni, akkor bizonyára igen.

Én is azt javaslom mint the big cat: feleséged jelentkezzen be Pesten is.

Évente egy alkalommal minden indoklás nélkül lehet háziorvost váltani.

El kell kérni a szolnoki dokitól a kartont és a pestinél leadni.

Innentől semmi gond.

Gaabor.hu # 2006.04.29. 11:24

Amit monalisa írt a sürgősségi ellátásról írt, azt értem. De ha a háziorvos ad egy beutalót egy kórházi vizsgálatra vagy szakrendelésre, azt az ország bármelyik ugyanolyan kórházi osztályán igénybe lehet venni?

the big cat # 2006.04.28. 19:14

De van akadálya z ideiglenes lakcímkártyának. Az hogy nincs olyan.

monalisa1 # 2006.04.28. 15:56

Azt most pontosan nem tudom, de a háziorvosi irányítottság miatt előfordulhat, hogy az alapellátási egészségügyi ellátás végett esetenként ahhoz a dokihoz kellhet vándorolni, akinél a TAJ kártya erendően le van adva - egyébíránt a sűrgősségi ellátás bárhol az országban.

monalisa1 # 2006.04.28. 15:29

Bizonyára semmi akadálya az ideiglenes lakcímkártyának, amikor szükség volt rá nekem is volt.

A TB egészségügyi szolgáltatást ott veszi igénybe az ember ahol aktuálisan tartózkodik. A lényeg, hogy érvényes legyen a TAJ kártya.

the big cat # 2006.04.28. 15:28

Nincs külön lakcímkártya, meg ideiglenes és állandó lakóhely sincs.

Egy lakcímkártya van, amin bejelentkezéstől függően feltüntetik a lakóhelyet és, ha van akkor a tartózkodási helyet is.

Amennyiben együtt életk, miért nem jelentkezik be a feleséged lakóhelyre Budapestre, és tartózkodási helyre Szolnokra?

Gaabor.hu # 2006.04.28. 15:15

Feleségem állandó lakóhelye Szolnok az enyém Budapest. Összeházasodtunk, de a munka miatt hétköznap az állandó lakóhelyünkön lakunk. Külön lakcímkártyát a rossz szolnoki egészsügy miatt szeretnénk kiváltani.

Gaabor.hu # 2006.04.28. 13:58

Lehet-e kérni külön lakcímkártyát ideiglenes lakcímhez? Mi a menete? Használható-e ez SZTK-ban, kórházban?