Tartozkodasi engedely angol allampolgarnak


hunfrakk # 2008.08.02. 06:38

így van, el kell menni a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalhoz, ott pedig REGISZTRÁCIÓS IGAZOLÁS nevezetű okmányt fog kapni (ezt az a polgár kapja, aki 3 hónapot meghaladóan kíván Magyaro-n tartózkodni)

(EGT tartózkodási engedélyt ez a kártya váltotta fel 2007.07.01-től)

2007. évi I. törvény - 21. § (2) bek.
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

egy magyar lakcímet majd meg kell jelölni
(tulajdoni lap, tulajdonos hozzájárulása, adásvételi/bérleti szerződés)

igazolni kell, hogy megélhetése biztosított nálunk

címet azért kell megadni, hogy kaphasson lakcímkártyát

tehát második lépésként majd automatikusan bekerül a központi személyiadat- és lakcímnyilvántartásba
kap személyi azonosítót
postai úton megkapja a lakcímkártyát
személyi igazolványt (arcképest) nem kap

(ezt a lakcímkártyát csak a központ adhatja ki, tehát a Bp. IX. Balázs Béla u. 35. Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala)

ha később tapasztalja, hogy rossz adat került fel a lakcímkártyára, akkor utána már nem kell központba menni, elég a lakóhely szerinti illetékes okmányirodába

(fél évet dolgoztam a Balázs Béla u.-ban e témakörben)

anyamaci # 2008.08.01. 19:43

BÁH- ot kell megkeresni, Neki nem kell letelepedési engedély, EGT. tartózkodási engedélyt fog kapni. Hogy mit kell benyújtani hozzá nem, tudom.

Sasfioka # 2008.08.01. 18:48

Állampolgárságot akar?

Mert ha nem, akkor azt csinál amit akar, ingatlant vásárolhat, céget alapíthat, amihez csak kedve van. EU-n belül vagyunk.

mama t. # 2008.07.17. 22:52

Sziasztok,

Tudna nekem segiteni valaki az alabbiaknak?

Milyen papirok szuksegesek ha egy angol allampolgar Magyarorszagon szeretne letelepedni? (Munkahelye nincs, mivel egy ceget szeretne Magyarorszagon nyitni)

Koszonom a segitseget,
mama T