kettős állampolgár gyermek joga kéttannyelvhez


monalisa1 # 2008.09.19. 16:58

Nagyon jó nyelvkazetták kaphatók - ott tökéletes a kiejtés.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.19. 15:25

:)

Indeed.

Kacsa11 # 2008.09.19. 14:10

Kedves hummingbird,

én azt javaslom elöbb az igazgatónövel beszélj...hàtha nincs szükség is szükség a nehéztüzérségre...

hummingbird # 2008.09.16. 06:54

...az első osztályt 2009 őszén fogja kezdeni fiam, és mielőtt az igazgatónővel szeretnék beszélgetni a bejutás esélyeiről, tisztában szeretnék lenni a gyermek jogaival.
Természetesen otthon is mindent megteszek annak érdekében, hogy minél több mindent halljanak angolul a gyerekek, de az én kiejtésem nem tökéletes, nem is tudok mindent hibátlanul kifejezni és nem szeretém ha valami rosszul rögzülne bennük.

monalisa1 # 2008.09.14. 15:17

Az ez évi beiratkozások már megtörténtek, a túljelentkezés miatt az iskola újabb diákot valószínűleg már nem tud felvenni, különösen olyant akinek bizonyos előnyei vannak más tanulókhoz képest.

Jövőre időben érdeklődni az igazgatónál az esetleges felvétel dolgában.

Zárójelben: otthon miért nem beszéltek vele angolul - csak és kizárólag, és pénzbe sem kerül...

Monalisa
laikus hozzászóló

hummingbird # 2008.09.14. 14:39

A közelünkben müködik egy kéttannyelvü általános iskola (állami), ahova a több, mint 4-szeres túljelentkezés miatt nagyon nehéz bejutni. Mi épp nem a körzetükbe tartozunk, 1 utcával arrébb lakunk.
A fiamat (amerikai-magyar állampolgár) oda szeretném járatni, hogy ne csak magyarul, hanem angolul is megtanuljon rendesen, identitásának megfelelően. Arról már hallottam, hogy mindenkinek joga van a nemzetiségének megfelelő nyelven tanulni már általános iskolában. Kettős állampolgársága révén jogosult abba az iskolába járni? Ismer valaki erre vonatkozó jogszabályt? Másik iskola nincs a közelben, amelyik kéttannyelvü lenne.
Köszönöm