Mo. - n hozott határozat külföldi végrehajtása


_Wasp_ # 2009.06.24. 11:31

tudni kéne, milyen ügy...

Hágai egyezmény (1961. október 5. napján kelt) a külföldön felhasználásra kerülő közokiratok diplomáciai vagy konzuli hitelesítésének (felülhitelesítésének) mellőzéséről?

a tartásdíj külföldön való behajtása tárgyában, New Yorkban, 1956. évi június hó 20. napján kelt nemzetközi egyezmény? (1957. évi 53. törvényerejű rendelet)

A Gyermekek Jogellenes Külföldre Vitelének Polgári Jogi Vonatkozásairól szóló, Hágában 1980. október 25-én kelt egyezmény?

A külföldi választott bírósági határozatok elismeréséről és végrehajtásáról szóló, New Yorkban, 1958. évi június hó 10. napján kelt egyezmény?

A polgári eljárásra vonatkozó, Hágában, az 1954. évi március hó 1. napján kelt nemzetközi egyezmény?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

pazs # 2009.06.24. 11:30

A helyedben megnézném közelebbről az 1936. évi XIII. törvényt, hátha az akkori brit-magyar egyezmény vonatkozik Ausztráliára is.
(nem néztem meg, ez csak egy tipp, amit a jogérzékem súg)

mimmy # 2009.06.24. 10:41

oké, köszi, esetleg pontosabbat nem tudsz, mármint én már utána néztem ennek, ill. kerestem vonatkozó egyezményt, jogszabályt, bármit, de nem találtam. a complexben egyedül egy Mo. és Ausztrália között köttetett bűnügyi jogsegélyről szólót találtam, de nekem nem bűnügyi kell, hanem polgári. esetleg ehhez tudsz valamit? köszi, M.

_Wasp_ # 2009.06.24. 09:33

az ilyen határozatok végrehajtását nemzetközi egyezmények szabályozzák, általában kölcsönösségi alapon.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

mimmy # 2009.06.24. 09:20

Sziasztok!

Tudnátok segíteni légyszíves abban, hogy hol, milyen jogszabályban tudnék annak utána nézni, hogy Magyarországon hozott határozat (fizetési meghagyás...) végrehajtása hogyan működik, milyen szabályok vonatkoznak rá? Nem EU-s országban való végrehajtásra gondolok (Ausztrália). Ennél pontosabbat sajnos nem tudok, nagy vonalakban ez lenne a kiindulópont.

köszi, M.

(azért nyitottam külön témát, mert ugyan találtam külföldi ítélet végrehajtására vonatkozót, de az vagy elhalt, vagy teljesen más irányba ment el a beszélgetés, köszi a megértést:) )