biztosítás


cheko # 2008.02.25. 14:59

Mi a teendő, jelenleg Németországban élő mozgássérült rokkantnyugdijas vagyok. Kiváltottam az európai egészségbiztositási kártyámat. Kinntartozkodásom idején, elállitódott a protézisem térdszerkezete (ennek következtében állandóan elestem), elmentem vele egy itteni orvoshoz aki irt egy beutalót egy orphoped technik céghez. (mivel ezt az eljárási utat adta meg egy itteni egészségbiztosito cég). Az orthoped technik cég viszont nem fogadta el az európai kártyámat, elküldött, rossz lábbal együtt, azt mondták csak akkor fogadják el, ha hozok egy lepecsételt papirt, hogy ki vállalja át a költség megtéritését. Hiába mutattam meg az europai biztositási kártyámat. Ez egy elsősegélynyujtás lett volna. Ha nem fogadják el, akkor mire jó ez a kártya?

Köszönettel

Zoltán György # 2004.04.21. 18:02
erdős # 2004.04.21. 17:46

Kérem aki tudja váaszojon, kell-e május 1-e után túrista betegbiztosítást kötni az EU-s országokba utazóknak?
Konkrétan: fiam 19.-én utazott Németországba, ahonnan május 9.-én jön haza. Kötött biztosítást, de csak a hónap végéig. Kiutazása előtt több helyen is érdeklődött, de nem tudtak választ adni a kérdésére. Egyedül a biztosító válaszolt úgy, hogy május 1. után is kell biztosítás. Persze ez így logikus, nekik így jobb üzlet.
Mi az igazság?