Külföldi bérből való letiltás


Babó02 # 2015.02.13. 19:17

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

Babó02 # 2015.02.03. 16:13

Nagyon szépen köszönöm! Ez nagyon nagy segítség lenne :)

Sherlock # 2015.01.29. 21:46

Nem egyezmény van, hanem rendelet, de az neked teljesen mindegy. Neked kell kezdeményezni hogy más országban meginduljon a végrehajtás, érdemes ügyvédet felkeresni.

Babó02 # 2015.01.29. 20:06

Németországban dolgozik. Akkor miért mondják az többen hogy Eu-n belűl már van egy egyezmény, ami által behajtható a tartozás?

Babó02 # 2015.01.29. 20:01

És ez kinek a feladata? Kinek kell ezt kezdeményeznie? A végrehajtónak? De tartózkodási helyét nem tudom, se a külföldi munkahelyét. Én abban bízok tényleg itthon van valamilyen adatbázis, amiben benne van, hogy hol dolgozik!

ObudaFan # 2015.01.29. 11:46

A magyar végrehajtó nem fog tudni mit tenni külföldön, ott a magyar ítéletet el kell ismertetni és ott is elindítani a végrehajtást. (Kivéve a gyermektartásdíj-tartozást.)

Babó02 # 2015.01.29. 11:39

Köszönöm a választ! De engem úgy érint a dolog, hogy nekem tartozik olyan személy, aki most külföldön dolgozik, És eddig a behajtó úgy tett nem tudnak külföldi bérből vonni! Pedig én nem ezt olvasom, nem ezt hallom, kíváncsi voltam más is így tudja! Elég szomorú hogy ezt a legkönnyebb mondani, hogy nem lehet behajtani! Érvényes bírósági végzésem van, megkezdődött a végrehajtás, eddig az jött válaszként ismeretlen helyen tartózkodik. Az édesanyja letagadja, pedig ünnepekkor is hallottam látták többen itthon, és még meg is nősült:) Tudom kint van, remélem bejelentve dolgozik, és az adatok lekérése után utol is fogom érni!

Babó02 # 2015.01.27. 19:20

Most hallottam, hogy januártól módosult egy épp ezzel foglalkozó törvény, és ha az adós be van jelentve külföldön, itthon is utol érhető, és letiltható a tartozás. Valaki tud erről többet? Engem sajnos érint a dolog!!