APEH-vita


the big cat # 2003.06.10. 09:03

Van esetleg valami papírod a végrahajtótól, amiben a tartozásidat kifizetettnek nyilvánítja?

Mert ha igen, akkor te joggal hitted, hogy nincs tartozásod (hiszen jogvégzett ember állította ezt neked) és ugyan ennek ellenére ki kell fizetned az APEH-nek a tartozásokat, de az összes kárt (kamatot, és bírságot) a végrahjtón bevasalhatod.

Ha nincs róla papírod, akkor nehezebb lesz bizonyítani a szóbeli állítást, de talán meg lehetne próbálni.

geli # 2003.06.09. 20:44

Az alábbiak történtek az ügyemben:
Fellebbeztem, elutasítottak.Könnyítést kértem,méltányosságot, de elutasítottak.
A válasz az volt, hogy van vagyontárgyam,adjam el, vagy elárverezik.
Személyesen tárgyaltam az APEH-nál, és magnóra vettem mindent. Közölték, hogy a tartozásom ideje alatt ajánlott levelet nem küldtek, csak simát, aminek a saját gépűükben nyoma van.Közölték továbbá, hogy a végrehajtók általában azt mondják a tisztelt balek ügyfélnek, hogy a tartozás a befizetéssel rendben van.A befolyt összegből rendeznek mindent, legvégül a fennálló tőketartozást rendezik, ha elég rá a pénz, de általában nem, így újtatermelődik az egész adósság.Ügyes, mi?Mindez jó minőségü hangfelvétellel a remdelkezésemre áll, de mit kezdjek ezzel az állami szintre emelt rablással?
Közölték, csinálhatok bármit, de a 200000 ft plussz költséget/az alaptartozás 14000 ft!!/  mindenképpen behajtják.Nem számít a család, nem számít a megélhetés, nem számít semmi...Még jó, hogy a Hivatal értünk van.mi lenne, ha ellenünk lenne???
Van-e valakinek tippje? Előre is köszi..


gp

geli # 2003.02.28. 08:58

Kedves Rexor!

Először is köszönöm a segítő szándékod!

Megpróbálom előkeresni a régi dokumentumokat, ez lehet hogy időbe telik.Ennek nagyon prózai oka van: azóta
háromszor költözködtem.
Harmadik kérdéseddel kapcsolatban:
csak a bírság elengedését,ill.fizetési
könnyítést kértem.
A dokumentumokkal kapcsolatban: max.a hét végén átnézem a családi 'irattárat'
Emlékezetm szerint nem kaptam semmi ezzel kapcsolatos levelet, hiszen a több mint 200000Ft befizetéséhez hozzátenni még 14000-t, nem lett volna nagy érvágás.
Azonnal írok, ha konkrét dologra akadtam, nekem is sürgős, hiszen a jövő héten mindenképpen lépnem kell.

                         geli


gp

Rexor # 2003.02.27. 14:18

Kedves Gelli!

Kérdésem az, hogy a 2001.8 havi végrehajtásról maradt vissza esetleg folyószámlakivonat? Abból könnyen meg lehet állapítani, hogy mennyi tartozásod volt összesen, ha azt akkor minr befizetted, akkor teljesen jogos a panaszod. Másik kérdésem, határozatot kaptál az APEH-től 2001-ben? Ha igen, és az ebben levő tartozást mind megfizetted, akkor még jobb.

Harmadik kérdés. A fellebbezésben, amit elutasítottál mit fellebeztél meg. Konkrétan részletfizetést vagy fizetési könnyítést kértél, vagy egy érdemi határozatot? Esetleg végrehajtási kifogást nyújtottál be? Amit írtál, nagyon úgy tűnik, hogy csak fizetési könnyítést kértél a kérelmedben, ami az APEH-nek azt jelenti, hogy az érdemi döntéssel egyetértesz.

Ha kérdéseimre válaszolsz, lehet hogy többet is tudok segíteni.

geli # 2003.02.27. 13:02

Érveket,vagy bármi ismeretet kérek APEH-vitám megoldásához.
A probléma tényleges és konkrét:
1999-ben megszüntettem vállalkozásomat.
Az APEH felé részben rendeztem 'saramat'
de még maradt vissza elég... Végrehajtási eljárás keretében kifizet-
tem a 'szerv' által kért összeget, és
búcsúkönnyek közt elvállva megegyeztünk,
hogy tartozásom nincs. Ez 2001.08.hónap-
ban volt. 2002. decemberében újra megke-resett az APEH végrehajtója, és közölte, hogy még maradt 10000 ft ÁFÁ-m,
és 4000 Ft eü. hozzájárulásom tartozás-
ként, és ehez még hozzájött 200.000,-Ft,
azaz KETTÕSZÁZEZER FORINT !!! rendbírság és... akármi.Én a tartozásom
rendezése óta semmit nem kaptam az újabb
összegről. Az ÁFA-tartozást abszolute nem értem, hiszen 1999 óta semminemű ÁFA
köteles tevékenységet nem folytattam!
Természetesen megfellebbeztem a határozatot, amit azzal utasítottak el, hogy van lakásom, meg egy 20 éves autóm,
adjam el, és fizessek.
Vélemény???
Segítség???
Választ várok a FÓRUM-ban, vagy email.-en.
Hali
gelik@freemail.hu


gp