K&H Megtakarítási Számla


Lili01 # 2003.04.02. 13:04

Keves Onsy!

A bank díjtételeinek módosítását a 1996. évi CXII. törvény - az un. hitelintézeti törvény alapján - és ÁSZF-je szerint, ügyfélszolgálatán történő kifüggesztése mellett jogosult díjmódosítását az érdekeltekkel ilyen formában közölni. Nézze meg az Bank ÁSZF-jében, biztosan benne van, hogy díjtételeit, hogyan módosíthatja és vezetheti be. Ha tehát az bank fiókjaiban ki van téve - akár szórólapon is - az új díjtáblázat, akkor azt már engedélyeztették - annak benyújtásával - a PSZÁF-nél és akkor az mindenki tekintetében hatályos.
Javasolom azonban, hogy tekintettel arra, hogy a K&H Bank Rt. úgy is Hílevelekkel 'bombázza' ügyfeleit, írjon a Lakossági Hitelezési Igazgatóságnak, hogy ezután díjtételeik módosítását 15 nappal korábban közöljék,  Hírlevelükben is, hogy az ügyfelek megfelelően tájékoztatva legyenek.

Üdvözlettel:

Lili

onsy írta - 2003.04.1 15:08
Üdv Mindenkinek!
A történet röviden: 3éve nyitottam egy megtakarítási számlát az említett banknál, ez azt jelenti, h kpt lehet felvenni róla, utalni lehet rá, de utalni onnan nem. Tranzakciós díj nincs. vagy legalábbis akkor nem volt, azonban kb 3hete gondoltak egyet, és mindenféle tájékoztatás vagy figyelmeztetés nélkül bevezették, h minden egyes kpfelvételt megterhelnek (kb) 0,86%-os kamattal (azt hiszem van vmi felső határa. Megnéztem a szerződést, amit 3 éve aláírtam, és abban az van, h az üf. elfogadja az Általános Szerződési Feltételben foglaltakat, amit ugyan nem tudtam megnézni, de gondolom van benne valami olyan apróbetűs rész, ami lehetővé teszi nekik ezt a lépést. Ez mások szerint is inkorrekt, vagy esetleg szabálytalan is? A kamatokat eddig is fokozatosan csökkentették, mint minden más pénzintézet, de az, h szó nélkül bevezetnek egy ilyen rendszert, az még engem is meglepett... :(((


Lili

onsy (törölt felhasználó) # 2003.04.01. 13:08

Üdv Mindenkinek!
A történet röviden: 3éve nyitottam egy megtakarítási számlát az említett banknál, ez azt jelenti, h kpt lehet felvenni róla, utalni lehet rá, de utalni onnan nem. Tranzakciós díj nincs. vagy legalábbis akkor nem volt, azonban kb 3hete gondoltak egyet, és mindenféle tájékoztatás vagy figyelmeztetés nélkül bevezették, h minden egyes kpfelvételt megterhelnek (kb) 0,86%-os kamattal (azt hiszem van vmi felső határa. Megnéztem a szerződést, amit 3 éve aláírtam, és abban az van, h az üf. elfogadja az Általános Szerződési Feltételben foglaltakat, amit ugyan nem tudtam megnézni, de gondolom van benne valami olyan apróbetűs rész, ami lehetővé teszi nekik ezt a lépést. Ez mások szerint is inkorrekt, vagy esetleg szabálytalan is? A kamatokat eddig is fokozatosan csökkentették, mint minden más pénzintézet, de az, h szó nélkül bevezetnek egy ilyen rendszert, az még engem is meglepett... :(((