Személyi ill. lakcím igazolvány szükségessége


Dr.Süti # 2003.04.06. 17:53

Sziasztok!
Úgy vélem, a bankok hitelügyintézése során a devizabelföldiség a döntő, ez pedig az útlevéllel teljes mértékben bizonyítható. Szerintem ezen a téren nem lehet gond, mindenesetre hiteligénylés előtt érdeklődj a banknál, ahol a hitelt fel szeretnéd venni, mert bizony ettől függetlenül még kukacoskodhatnak veled. A legegyszerűbb, ha a mostanság oly divatos hitelvonalak valamelyikét felhívod, ott biztos adnak ezügyben felvilágosítást.


Dr.Süti

Hekatee # 2003.04.04. 18:09

A Nagy Macskának igaza van, csak még annyival szeretném kiigazítani, hogy az új személyi igazolvány elkészültéig adnak a személyi igazolvány adataival megegyezö  fényképes  iratot, - mely alapján a személyi igazolványt is ' legyártják' / gyakorlatilag a számítogépböl kinyomtatott egy oldalas irat ez/,  tehát nem lehet ok az elutasításra sehol, hogy csak ez az un ideiglenes irattal tudja vki. igazolni azt hogy azonos önmagával. Persze ez az igazság nem biztos, hogy a bankokra is érvényes. De ügyvéd feltehetöleg el fogja fogadni, különösen, ha megtámogatja vki egyéb igazolványaival is.

the big cat # 2003.04.04. 07:01

Azt gondolom, hogy az ingatlanügyben is személyazonosításra használják a személyazonosító okmányokat. Mi másra használnák? Így a személyazonosságod az útleveleddel, vagy új tipusú jogsival is igazolhatod. A lakcímigazolvány a lakcímedet igazolja, nem tudok olyan rendelkezésről, ami előírná, hogy a lakcím vagy annak igazolása kötelező eleme egy ingatlan adásvételi ügyletnek, bár szokásosan beleveszik a szerződésbe.

Egyébként pedig ha jól tudom, a lakcímigazolványt azonnal kiállítják, csak a személyire kell várni pár hetet, így az útleveled és alakcímigazolványod együtt már minden igényt kielégít.

világesze # 2003.04.03. 20:59

Jajjj, már ki is igazítom magam, mert ha ingatlanügyrol van szó, akkor nem tudom, hogy mi az ábra.

Személyazonosítás tekintetében érvényes az, amit írtam.


Világesze, akinek problémája akadt a jog útvesztõiben

világesze # 2003.04.03. 20:57

oandras írta - 2003.04.3 21:14
Most jár le a régi típusú személyi igazolványom, amiben még szerepelt a lakcím. Amíg az újat megkapom, nem lesz se személyim, se lakcím igazolványom.
Mivel éppen ingatlan adásvétel ügyintézésben vagyok, felmerült, hogy esetleg gond lesz ebből.
A szerződés megkötésekor illetve hitelügyintézés során ragaszkodhat-e a személyi illetve lakcímigazolványhoz az ügyvéd illetve a bank vagy mindenképpen elegendő az útlevél?

Ha kártyás (új típusú) jogsid van, az mindenképp jó, mert az 1992. évi LXVI. törvény alapján a személyazonosító okmányok minden tartalmi elemét tartalmazó hatósági igazolvány.

Épp így elfogadandó az útlevél is.

De erre nem vállalok garanciát (ahogy másra sem, ugyanis csak szorgalmas autodidakta 'mindennapi jog' nevu jogágat tanuló átlagpolgár vagyok).

Szóval ha nem jót írtam, igazítsatok ki!!!! Kösz


Világesze, akinek problémája akadt a jog útvesztõiben

oandras # 2003.04.03. 19:14

Most jár le a régi típusú személyi igazolványom, amiben még szerepelt a lakcím. Amíg az újat megkapom, nem lesz se személyim, se lakcím igazolványom.
Mivel éppen ingatlan adásvétel ügyintézésben vagyok, felmerült, hogy esetleg gond lesz ebből.
A szerződés megkötésekor illetve hitelügyintézés során ragaszkodhat-e a személyi illetve lakcímigazolványhoz az ügyvéd illetve a bank vagy mindenképpen elegendő az útlevél?