Bírósági illeték megfizetése


Frederico001 # 2019.04.26. 18:47

Tisztelt Fórumozok.

Segítséget szeretnék kérni. Annak idején egy csaló kihasználva a kétségbeesett helyzetemet, pénzért cserébe felajánlotta hogy segít megszüntetni a végrehajtást a lakáshitelemen mert a bank jogtalanúl duplázta meg a törlesztő részleteket, már több ügye is volt, és hogy ez sima ügy. Megírt egy keresetet, és mondta hogy adjam be a kerületi bíróságnak. A keresetbe azt is leírta a végén, hogy:

Kérem részemre teljes személyes költségmentességet biztosítani szíveskedjenek, tekintettel arra, hogy megtakarításokkal nem rendelkezem, a kereseti illetéket megfizetni nem tudom, értékesíthető vagyontárgyam nincsen.

Miután beadtam a keresetet jött egy levél, hogy hiánypótlásra nyújtsak be dokumentumokat 60 napon belül, de ekkora már felszívódott a csaló. A hiánypótlás ilyen módon a segítség hiányában nem történt meg. Az ingatlanomat azóta elárverezték, és a végrehajtási eljárás sosem állt le még 1 hónapra sem.

A kérdésem az lenne, hogy a per megindításának próbálkozásáért a bíróság számít e fel valami díjat? Vagy meg sem indítja a pert, ha nem ad helyt a fizetésmentességnek? Ha fizetni kell érte, akkor tudnék már róla, hogy van ilyen tartozásom?

Ha az ügyfélkapun megnézem az adószámlát, és lett volna költsége a bírósági eljárásnak akkor az ott látszódna mint illetek, vagy bármilyen fajta tartozás?

Hol tudok ennek utána kérdezni, utána járni?

Mielőtt bárki szidni kezdene, ha van ilyen jellegű adósságom azt szeretném kifizetni, és lezárni a múltbéli dolgaimat, nem azt akarom megtudni megúsztam e. Sajnos nem tudom hol tudnék ennek utána járni.

Segítségeteket előre is megköszönve.

Üdvözlettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.26. 19:08

Ha tavaly adtad be a keresetet, akkor a számított illeték 10%-ával tartozol. Ha esetleg már az idén, akkor nem kell fizetned.

Frederico001 # 2019.04.26. 19:14

2013.-ban lett beadva kereset.

Frederico001 # 2019.04.26. 19:20

És azt honnan tudom mennyi a számolt illeték? Adószámlán látszódna ez a tartozás?
Ki tudja megmondani tartozom e a bíróságnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.27. 07:17

Az meg már valószínűleg elévült, ha eddig nem hajtották be rajtad.

Frederico001 # 2019.04.27. 17:48

Azt még megkérdezhetem, hogy ha a bank 22 millió forintot akart rajtam végrehajtattni, és ennek a szüneteltetését, vagy megszüntetését akartuk kérni, akkor a perköltség tényleg több mint 1.000.000 forint?Azt olvastam, hogy a perköltség az ügyérték 5%-a. Gondolom ha elindult volna anno a per ekkora összeget biztosan behajtottak volna rajtam.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.27. 17:57

6%, de legfeljebb másfélmillió.

Frederico001 # 2019.04.27. 18:05

De akkor jól gondolom, hogy ennyibe került volna az hogy egyátalán megszüntessék a végrehajtást? Kicsit irreálisnak tartom. Vagy mivel ez csak végrehajtás megszüntetése, igy ennyire nem magas az illeték?