Bankszámla


burton87 # 2022.06.28. 07:57

Volt egy régi bankszámlám amit nem használtam.Nemrég megszüntettem.Kb 10 éve nem volt rajta forgalom.Olyan lehet hogy évek óta nem vontak számlavezetési díjat?Behajthatják később egybe?Takarékbankról van szó.Kérdeztem az ügyintézőt,aki azt mondta nem volt díja.Kicsit nehezen tudom elninni.Kaptam vissza pár forintot.Szóval nem volt mínuszba.Adtak papírt a számlamegszüntettésről,amin 0 tartozás van.De azért aggódom.

drbjozsef # 2022.06.28. 10:06

burton87,

Furcsa, mert csak (jó magas) forgalom mellett ingyenes manapság számla.
De ha van papírod is a lezárásról, akkor én nem aggódnék. (Meg minek is? Vagy jön, vagy nem. Minek izgulsz addi? Elég akkor átmenni a hídon, amikor odaérsz hozzá...)

burton87 # 2022.06.29. 09:28

Igen nekem is furcsa.Kivonatott se küldtek soha,csak miután egyesületek a TSzövetkezetek.És azon sem volt semmi levonás.Éves számlakimutatást sem kaptam,pedig úgy tudom kötelező már.Mindegy próbálok nem aggódni.Csak nem szeretném ha ügyintéző hibájából,később sokszoros összeget követelnének rajtam.

Tadegi # 2022.06.30. 06:03

Régen voltak ingyenes számlák, amikor még cél volt a lakosságot rászoktatni, hogy legyen bankszámlájuk. Ha jól emlékszem az ilyen számlák számlavezetési díját a bank az adójából írhatta le. Valószínűleg a te számlád is ilyen volt.

burton87 # 2023.02.02. 14:35

Most kaptam erról a bankszámláról díjkimutatást.Januártól-Decemberig.Májusban szüntettem meg.Ilyenkor is küldenek díjkimutatást az adott évre ha megszünt a bankszámla?

drbjozsef # 2023.02.02. 15:56

Ki tudja melyik bank hogyan jár el.
Most, hogy írod, nekem is rémlik, hogy a megszüntetés után jóval később is kaptam még egy kivonatot az otptől.

burton87 # 2023.02.02. 17:36

Köszönöm,csak az furcsa nekem ha májusban szünt meg a számla miért decemberig van írva.

drbjozsef # 2023.02.02. 19:35

Egyébként most küldenek a bankok valami új szabályozás szerint éves elszámolót a díjakról kifejezetten. Lehet, az a megszűnt számlákra is vonatkozik.