Lízing és ármánykodás


the big cat # 2004.03.27. 12:31

A követelés lejárt, a részteljesítés nem akadályozza a végrehajtást, hiszen nekeik az egész jár, és azonnal. próbálj valahogy a részletfizeésben megállapodni, ez ugyanis nekik is jobb, mint a végrehajtással való görcsölés.

kaosz # 2004.03.27. 12:01

Egy kérdésem volna még a témával kapcsolatban, most gondolkoztam, hogy az egyéb szerződéses ügyeknél, ha az adós nem csak szóban, vagy írásban tesz ígéretet a fizetési szándékra, hanem meg is kezdi törleszteni az adósságot, és ezzel el is ismeri az adóságot, akkor nem tudnak mit kezdeni az adóssal, vagy ebben az esetben mit tudnak tenni a követeléssel. Lehet e bírósághoz fordulni nekik persze ha nem méltánytalanul alacsony a törlesztés összege mondjuk 2400000 forintnál havi 150000-350000 forint.

the big cat # 2004.03.10. 00:06

Semmi sem történik a társaság vagyonával, illetve az amit ataggyűlés dönt, amiben az új tulajdonosnak lesz szavazat helyetted.

Nyogodtan zaklass csak, ezért vagyunk itt.

kaosz # 2004.03.09. 17:45

Akkor még egy kérdés és ígérem nem zaklatom tovább ilyenkor mi történik a társaság számlájával és a bevétellel, mert azt tudom hogy a törzstőkét el lehet tüntetni, mivel a társaságnak nincs bevétele de ha kell akkor nem is lesz nagyon laikus vagyok ! és mindent köszönök

the big cat # 2004.03.09. 17:35

Ez irreleván.

Ha tulajdonrészed van az nem kölcsön, hanem törzsbetét, tehát ennek az ellenkezőjét nem tudod sem igazolni sem bizonyítani. Az hogy tőkével beszállsz egy vállakozásba többféleképpen megethető, ti megválasztahtjátok a formáját. Ti a hitel helyett a tulajdonrészt választottátok.

Egyébként a hitelkövetelésedre is vezethetnek végrehajtást.

kaosz # 2004.03.09. 17:32

Köszönöm a gyors hozzászólást de ez egy újabb kérdést tesz lehetővé akkor is lehet a törzstőkével rendelkezniük ha hivatalosan igazolni tudom, hogy az egy kölcsön volt a társam részéről felém

the big cat # 2004.03.09. 17:20

Ha egy L... nevű cégről van szó, akkor nyugodtan mondhatom semmi rugalmasságra ne számíts, nálam úgy sem voltak hajlandók semmit az ésszerűség határain belül tenni, hogy közben 12 újjabb autót akartam lízingelni. Nos ne is mondjam nem kapták meg az üzletet. Gyakorlatilag érthetelen számomra, hogy tudnak a piacon amardni a vevőkhöz való hozzállásuk és az áraik miatt. Õk meszse a legdrágábbak a piacon, messze a legrosszabb szolgáltatással.

Jogilag a dolog úgy néz ki, hogy aláírtál egy szerződést, azt telejsítened kell. Ha késedelembe esel akkor már ők szabják a feltételeket. Minden tulajdonodrta vagy jövedelemdre vezethetnek végrehajtást, így a béredre és a tulajdonodban lévő Kft. törzstőkerészre is. Ha volt komolyabb vagyoni érték a neveden, és az a tratozás keeltkezése után került le róla, ráadásul rokon, közeli ismerős nevére, akkor számíts rá, hogy fedezetelvonó szerződés címén megtámadják a tranzakciót.

Ha a szerződésben nincs benne, hogy mia lapján számítják az értékesítési árat, úgy megtámadahtó bíróság előtt, bár az iylen cégek általában az EUROTAX vételi árat szokták alapul venni.

Miért nem kerestél vevőt az autóra jobb áron? A piaci értéke az autónak nagyon esetleges, az semmie setre sem piaci érték, amennyiért a kereskedőknél ki van téve egy kocsi, abból simán lejön 10%, plusz ha sokat futott az radikálisan csökkenti a piaci értéket.

A lízingszerződést el kell olvasni akkor is amikor aláírják, plusz az összes Általános szerződési feltételt, stb. Mindenesetre nem értem, hogy tudtál pont ezzel a céggel üzletet kötni, mikor simán vannak olyan cégek akik neked végül kb 50-60% összköltséggel tudnának adni egy komplexebb szolgáltatást.

kaosz # 2004.03.09. 16:58

Még valami semmi nincs a nevemen a szüleim lakása már nincs veszélyben, de van rendes fizetésem ilyen esetben mit tud tenni a bíróság és a végrehajtó sőt, ha minden igaz elég bevétele lenne a Kft-nek, hogy még ebben az évben kifizessem az adóságot, még egy kérdés a végrehajtónak milyen jogai vannak a Kft-vel szemben a társam nem igazán örülne a rossz hírnek
Köszönettel

kaosz # 2004.03.09. 16:40

Tisztelettel
Van egy problémám egy Szegedi Lízing cég „felszólított”, hogy fizessek be a visszaadott autóm után még 2300000 Ft-ot én próbáltam velük egyezkedni részletfizetés stb., de csak akkor állnak szóba velem ha legalább a 60 % át kifizettem a tartozásnak, sajnos erre most nincs lehetőségem.
Előélet a szgk visszaadásakor ig szakértő szerint, 4500000 Ft a forgalmi érték, nekem ekkor a fennálló tartozásom 4200000Ft, eladási ár 3200000 Ft ez egy Audi A6 Avant 2000 évj. Aminek a jelenlegi forgalmi értéke 5800000 Ft
Kérdések :

  • Tehetek e valamit az előnytelenül alacsony értékesítési árral szemben, élhetek e jogorvoslattal, sajnos csak arra kértek fel hogy hozzak nekik vevőt arra nem hogy keressek nekik egy megfelelő kereskedőt aki nem zsebre és mások zsebére dolgozik
  • Jelenleg a bejelentett lakcímem a szüleimnél van, onnan most egy gyors kényszerkijelentés én meg hajléktalan biztos ami biztos ez egy helyes lépés e
  • De a nagyobb probléma van egy Kft amiben 50% tulajdonom van ezzel tud e valamit kezdeni a végrehajtó, mert még a végén munkanélküli hajléktalannak kell lennem

Nem szeretnék elbújni a tartozás elől és jeleztem is a fizetési szándékot, de csak ami jogos.
Kérem segítsenek mert már fejem fölött a kasza van, még két napom egy válaszlevél megírásáig.