Nagykorú gyermek lakásból történő kitiltása


wers # 2022.03.07. 08:48

A Gyermekvédelem a nagyszülőt akár nevelőszülőként is megnevezheti

Igen. van.

Majordomus # 2022.03.06. 14:09

Van

Akkor már csak idő és erő szükségeltetik.

Szomorú örökös # 2022.03.06. 13:55

MajorDomus

Ugyanakkor gondold át. Lesz egy "unokád". Lesz erőd időd és pénzed felnevelni?

A Gyermekvédelem a nagyszülőt akár nevelőszülőként is megnevezheti - anyukámnál így történt - és akkor hivatásos nevelőszülői fizetésért fogja nevelni az unokáját. Régen volt erre lehetőség, nem tudom, hogy most van-e ilyen.

Majordomus # 2022.03.06. 10:21

Katyi
Ez nem ilyen egyszerű.
Belegondoltál abba hogy hová menjen?
.
Ugyanakkor lépni kell.
Most a csavargás,majd a pasik, az alkohol és a kábítószer.
.
Egyedül kevés vagy ehhez. Hivd össze a családi tanácsot és beszéljetek vele.
Ez az első lépés.
.
A gyámhatóság hatékony eszköz lehet.
Nézz utána milyen esélyeid vannak arra,hogy megszerezd a gyermek felügyeleti jogát.

Ugyanakkor gondold át.
Lesz egy "unokád". Lesz erőd időd és pénzed felnevelni?

SolnesM # 2022.03.06. 09:45

Katyi75 !
Hát kirakni nem lehet, de kizárni igen. Mikor este 10 kor jön haza had szobrozzon akár egy órát is a lakás előtt.
A közhiedelemmel ellentétbe a rendőrség se ugrik azonnal.

Harcolni kell nem mindennapi eszközökkel.

Katyi75 # 2022.03.06. 05:55

Köszönöm szépen a segítséget

Szomorú örökös # 2022.03.06. 05:45

Katyi75

A kérdés az mi módon lehet ki rakni a saját házamból mivel önként nem megy el

Nehéz lesz, de még inkább egy hosszadalmas és küzdelmes eljárás lesz az, hogy a gyerek maradjon, ő pedig menjen.
Ez ügyben a gyámhatóságnál próbálkoznék úgy első körben. Amíg nála van a gyermek felügyeleti joga, addig őt védi a törvény.

Katyi75 # 2022.03.06. 05:09

A kérdés az mi módon lehet ki rakni a saját házamból mivel önként nem megy el

gerbera317 # 2022.03.05. 22:32

Most mi a kérdés? Hogy hol van a pont és a vessző telefonon?

Katyi75 # 2022.03.05. 21:49

Még annyit füznek az irásomhoz hogy a családi ház az enyém 1/1 tulajdonos vagyok ezért gondoltam hogy van ramond hogy ki rakjam köszönöm ha valaszolnak

Katyi75 # 2022.03.05. 21:42

Üdvözlet olyan problémám van 13 éve össze költöztem egy ikreket nevelő apával mivel az anyuka ott hagyta őket fel éves korukban nekem 3 gyermekem van már nem laknak itthon csak az ikrek ők is 22 évesek a fiúval nincs probléma dolgozik sokat segít de a lánnyal annál több 4 évvel ezelőtt a rendőrség jött vissza fogadnánk e mert a párja veri terhesen jött haza nagyon aranyos kislánya lett de nem foglalkozik vele nem száll be semmibe igaz hogy dolgozik néha vesz a kicsinek valamit ennyi de mi hordjuk óvodába mi fürdetjük meg minden ami egy óvodás gyereknek kell még kértük hogy mondjon le a gyerekről vagy foglalkozon vele többet de inkább el megy itthonról azt sem tudjuk hol van.van amikor éjszaka is ki marad szeretném ha el költözne nem hajlandó magától van e mondom rá hogy kirakjam mert semmi értelme hogy itt lakjon csak aludni jár haza van amikor 2 hétig a gyereket sem látja nem érdekli mi meg nagyon szeretjük meg ő is ragaszkodik hozzánk ha véletlenül itthon van az anyja és be megy hozzá utána nem bír elaludni fel sír álmában de ha nincs az anyja a közelébe nyugodtan alszik

drbjozsef # 2020.03.28. 18:41

AdamK,

Ez azt jelenti, hogy ő használhatja, és ő hasznosíthatja is az ingatlant. Ő döntheti el ki lakhat ott, így akár a tulajdonost, tulajdonostársat is kizárhatja.

Írásban, igazolhatóan (normál esetben ajánlott tértis levélben, esetetekben talán egyszerűbb személyesen, lehetőleg két tanú előtt átadva) szólítsa fel, hogy hagyja el az ingatlant minden ingóságával együtt 8 napon belül.

Ha ez nem történik meg, akkor vagy lecseréli a zárat saját maga, ezzel kizárva őt - de ez nem teljesen jogszerű szerintem, a testvéred is birtokon belül van pillanatnyilag,, önkényes kilakoltatás lenne.

Kilakoltatási pert kellene indítania, vagy, estében lehet, hogy elég lenne egy nemperes eljárás, ami néhány hét alatt is lezajlik, hiszen esetetekben nincs kérdés a jogosultsággal kapcsolatban, a haszonélvezeti jog egy objektív feltétel, ami jogosítja a haszonélvezőt az ingatlan birtoklására, és más birtokosok meghatározására.

AdamK # 2020.03.28. 16:39

Üdv,

megnéztük a hagyatéki végzést és Édesanyám rendelkezik kizárólagos haszonélvezeti joggal az ingatlanra.
Ez mit befolyásol? milyen lehetőségek vannak így az említett problémára?

Á.

drbjozsef # 2020.03.25. 17:10

AdamK,

Életveszélyesen megfenyegetett engem és az édesanyámat is, Őt napi szinten.

Ez nem polgár jogi kérdés, ezzel nem tudsz mit tenni a lakhatással kapcsolatban.

Tegyetek feljelentést a rendőrségen.

AdamK # 2020.03.25. 10:35

köszönöm szépen a gyors választ.
Nem rendelkezem sajnos ügyfélkapuval, bár több okból sem ártana.
Egyeztettem Édesanyámmal, hogy fényképezze le a tulajdoni lapot és a hagyatéki végzést.
Elmondása szerint neki van haszonélvezeti joga(de megnézi pontosan), illetve az öröklés kapcsán 50-50% voltak tulajdonosok Édesapámmal és az Édesapám utáni részt örököltük 3-an a törvényeknek megfelelően.
Én nem igazán foglalkoztam a dologgal, mert úgy voltam vele, hogy nekem nincs szükségem a lakásra semmilyen formában, míg Édesanyám él, éljen Ő ott.
A helyzet utána kezdett eldurvulni a már említett viselkedés miatt öcsém részéről. Életveszélyesen megfenyegetett engem és az édesanyámat is, Őt napi szinten.

Ádám

drbjozsef # 2020.03.25. 10:20

AdamK,

Tudomásom szerint

Azt se tudod örököltél-e?
Nincs ügyfélkapud? Azzal le tudod kérni a tulajodni lapot.

Ezt azért lenne értelme megtenni, mert egy halvány esélyetek van, ha az öröklés törvényes rend szerint zajlott (akár a régi, akár az új Ptk hatálya alatt ebből a szempontból), akkor édesanyádnak az egész ingatlanon haszonélvezeti joga kellene lennie bejegyezve. A ti részetekre IS.

Nincs meg esetleg a 6 évvel ezelőtti hagyatéki végzésed?

Ha nincs haszonélvezete édesanyádnak, akkor az osztatlan közös tulajdont pontosan ugyanúgy van joga használni az öcsédenek, mint az édesanyádnak.

AdamK # 2020.03.25. 10:12

Szép napot,

nem tudom hol tudnék utánajárni és milyen lehetőségek vannak egyáltalán, mindenféle iránymutatásnak örülnék. Előre is köszönöm

A helyzet a következő.
Édesapám 6 éve meghalt és utána örököltünk 1 lakást. Édesanyám, az öcsém és én. Mindhárman oda vagyunk bejelentve, de én már nem lakom otthon.
A problémát az jelenti, hogy az öcsém rendszeresen terrorizálja, elnyomja Édesanyámat, aki emiatt rohamos tempóban épül le és megy tönkre idegileg, már több mitn 70 éves, az öcsém meg 36.
Tudomásom szerint, a lakás 50%-ban Édesanyám nevén van és 25-25%-ban örököltük mi az öcsémmel.
Tudunk bármit tenni, hogy a lakás elhagyására kényszerítsük, hogy költözzön 30+ évesen albérletbe és ne élősködjön Édesanyámon, ne tegye őt tönkre?
Az öcsém nem dolgozik már sok sok éve, és napi szinten ordibál, illetve fenyegeti Édesanyámat, félek hogy valami komolyabb baj fog így történni.

Ádám

drbjozsef # 2019.07.16. 11:22

De az is csak az anyának jelent jogi megoldást, nem Halacskának. És hát az elfogult anya...

gerbera317 # 2019.07.16. 11:15

Jogi megoldás lehet, ha az anya a teljes ingatlan fölött haszonélvező. De hát Halacska csak nem akar az erre irányuló kérdésre válaszolni, hanem csak a "tanulságot" vonta le az egészből...

Halacska78 # 2019.07.16. 04:51

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Eléggé érthető volt. És tanulságos.

drbjozsef # 2019.07.15. 10:04

Mondjuk, most, hogy kifejtetted, hogy anyuka eléggé elfogult, a válasz szinte ettől függetlenül is az : nem, TE nem tehetsz semmit önállóan. Bármi érdemlegeset jogi szempontból csak az anyja egyetértésével tehettek, közösen.

Minden más meg nem jogi kérdés.

drbjozsef # 2019.07.15. 10:01

Halacska78,

Akkor még egyszer lassabban : Értjük, hogy a gyereknek és az anyjának is van a lakásban TULAJDONJOGA. A kérdés újra ugyanaz : a gyerek tulajdonrészére nincs bejegyezve HASZONÉLVEZETI JOG az édesanya javára?

(jellemző, hogy a gyerek örökléssel jut tulajdonrészhez a szülői ingatlanon, ilyenkor, ha ez volt a közös lakóhely, a túlélő házastárs haszonélvezeti jogot kap. Ez elég fontos lehet esetetekben.)

Halacska78 # 2019.07.15. 09:31

De,igen van tulajdon joga az ingatlanban,mi nem vagyunk össze házasodva sem .És van közös két kicsi gyermekünk .Anyuka,eléggé elfogult a nagykorú gyermekkel.Ami még jobban megnehezíti a mindennapokat.(hagyd rá,kamasz,most szerelmes,most fáradt....stb.)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.13. 13:14

Nincs véletlenül az anyjának haszonélvezete a tulajdoni hányadán?

Immaculata # 2019.07.13. 04:33

El kell költözni, saját tulajdonra kell törekedni.