Sziasztok,az lenne a kérdésem,hogy a fogyatékossági támogatás fellebbezési ideje milyen hosszúra nyúlhat,tehát a fellebbezési vizsgálat után,mennyi idő múlva kell az orvosi bizottságnak értesíteni a pácienst?
Fogyatékossági támogatás
Inkább attól függ, milyen évet írunk. Évente emelik.
Az attól függ, h milyen fogyatékossága van az illetőnek. Vagy 19 500 Ft vagy 24 000 Ft.
Fú, köszi. Elég rossz a szövegértésem. Akkor mennyi is 2018-ban?
1998. évi XXVI. törvény
a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról
A jogosulti kör meghatározása
23. § (1) Fogyatékossági támogatásra az a 18. életévét betöltött súlyosan fogyatékos, az ellátás igénylésének időpontjában Magyarországon élő magyar állampolgár, letelepedett, valamint bevándorolt jogállású személy, továbbá a magyar hatóság által menekültként, illetve hontalanként elismert személy jogosult, akinek
- segédeszközzel vagy műtéti úton nem korrigálható módon látóképessége teljesen hiányzik vagy aliglátóként minimális látásmaradvánnyal rendelkezik és ezért kizárólag tapintó-halló életmód folytatására képes (látási fogyatékos),
- hallásvesztesége olyan mértékű, hogy a beszédnek hallás útján történő megértésére segédeszközzel sem képes, feltéve, hogy
ba) halláskárosodása 25. életévének betöltését megelőzően következett be, vagy
bb) halláskárosodása mellett a hangzó beszéd érthető ejtése elmarad (hallási fogyatékos),
- értelmi akadályozottsága genetikai, illetőleg magzati károsodás vagy szülési trauma következtében, továbbá tizennegyedik életévét megelőzően bekövetkező súlyos betegség miatt középsúlyos vagy annál nagyobb mértékű (értelmi fogyatékos),
- állapota a személyiség egészét érintő fejlődés átható zavara miatt, az autonómia-tesztek alapján súlyosnak vagy középsúlyosnak minősíthető,
- a mozgásrendszer károsodása, illetőleg funkciózavara miatt helyváltoztatása a külön jogszabályban meghatározott segédeszköz állandó és szükségszerű használatát igényli, vagy a külön jogszabály szerinti mozgásszervi betegsége miatt állapota segédeszközzel eredményesen nem befolyásolható (mozgásszervi fogyatékos),
- az a)-e) és h) pontban meghatározott súlyos fogyatékosságok közül legalább két fogyatékossága van (halmozottan fogyatékos),
- hallásvesztesége olyan mértékű, hogy a beszédnek hallás útján történő megértésére segédeszközzel sem képes és az a), c)-e) és h) pontok valamelyikében megjelölt egyéb fogyatékossága is van (halmozottan fogyatékos),
- állapota kromoszóma-rendellenesség miatt súlyosnak vagy középsúlyosnak minősíthető,
és állapota tartósan vagy véglegesen fennáll, továbbá önálló életvitelre nem képes vagy mások állandó segítségére szorul.
A fogyatékossági támogatás mértéke
23/A. § (1) A fogyatékossági támogatás havi összege 2013. június 1-jétől
- 19 500 forint - a b) pontban foglaltak kivételével - a 23. § (1) bekezdésének a)-e) és h) pontja szerinti esetben,
- 24 000 forint
ba) a 23. § (1) bekezdés f) és g) pontja szerinti esetben, és
bb) a 23. § (1) bekezdés a), c)-e) és h) pontja szerinti esetben, ha a súlyosan fogyatékos személynek az önkiszolgálási képessége teljesen hiányzik.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Keresem a jogszabályt, melyben kihirdetik a fogyatékossági támogatás 2018. évi összegét. Köszönöm szépen.
Köszi, ismerem az autista oldalakat.
Itt kérek jogi segítséget.
Itt segítenek :http://lelekhely.hu/
Pontosítok:
F8400 Gyermekkori autizmus (autismus infantilis)
F7090 Enyhe mentális retardatio viselkedésromlás nélkül
Ez van a szakértői bizottság szakvéleményében
Fogyatékossági támogatásra jogosult "d) állapota a személyiség egészét érintő fejlődés átható zavara miatt, az autonómia-tesztek alapján súlyosnak vagy középsúlyosnak minősíthető".
Kérdésem, hogy a jogszabályban említett autonómia-tesztek értékelésére van-e valamilyen jogszabály, és hogy pontosan ez mire vonatkozik, milyen minősítések lehetnek még a súlyos és a középsúlyos minősítéseken kívül, ezt az értékelést pontosan hol látom a szakértői bizottság szakvéleményén?
Autistának utasították el a fogyatékossági támogatásra benyújtott igényt, fellebbezést kell írnom. Indoklásuk szerint önálló életvitelre képes, és csak enyhe értelmi fogyatékos.
A szakértői bizottság szakvéleménye szerint össz-szervezeti egészségkárosodása 80%, önálló életvitelre nem képes. BNO F8400. Enyhe értelmi fogyatékos.
Az állam egészen egyszerűen nem akar fizetni.
Egy ismerősömnek intéztem a fogyatékossági támogatás ügyét és elutasították azzal, hogy lényegében jól van. Csak egy volt a bökkenő: szegény akkora már meghalt. Iratok alapján történt a „véleményezés”, így nem volt feltűnő.
Ezek a „szakértők” a sírból is visszahozzák a halottakat!
Azt tudom tanácsolni, ne hagyjátok magatokat, ki kell veri a palávert. Fellebbezni kell, panaszkodni, stb. A tapasztalatom az, ha szépen megy az ember, a hivatalnokok gyengeségnek veszik.
Látótér-vizsgálatra is elküldték, a szakorvos azt írta a papírra hogy értékelhetetlen annyira rossz a látása, mint írtam évek óta zöldhályog van mindkét szemén, de ebben az évben már alig lát valamit.
Mégis mennyire kell vaknak lennie hogy elismerjék hogy fogyatékos?
5 hónapig tartott míg kiadták a papírt hogy eltudja látni magát, ami persze nem igaz.
De mi lesz ha teljesen megvakul, akkor sem fogja megkapni? A MÁK azzal küldte vissza 1 hónap múlva az orvosi beutalót hogy nincs kitöltve mire fel kérjük a rokkantsági támogatást - ami persze nem volt igaz, mert be volt x-lve a látási rész - (legszívesebben megírtam volna, hogy ami neked hiányzik ((már mint a látás)) )
A testvérem foglalkoztatási támogatást kap, de ha közmunkásként dolgoznia kell majd, ki fog az édesanyánkra vigyázni? Esetleg a Rehabilitációs bizottságnak elvihetem-e 1 -1,5 hónapra hogy gondozzák már ők mivel nincs aki vigyázzon a mamára?!
Sajnos nem tudok kivenni 1,5 hónap szabadságot egyhuzamban, sőt sajnos 1 hetet sem egyszerre. Ha a testvéremnek halaszthatatlan dolga volt akkor kivettem 1-1 nap szabadságot, hogy otthon legyek a mamával, de a munkáltatóm nem enged el 1 hét szabadságra sem. Arról nem beszélve hogy csak a pedagógusok tudnak elmenni egyhuzamba 2,5 hónap szabadságra, meg az óvónők, ja meg a konyhásaink.
Elvihetem-e annak a rehabilitácós bizottságnak az édesanyámat hogy akkor legyen szíves vigyázzon már rá, és gondozza míg a testvérem ledolgozza a 1,5 hónap közmunkát, mivel az ő miattuk nem mehet ápolásira?!
Van valami konkrét kérdés is?
Édesanyám 87éves, pár éve kezdődő zöldhályog mindkét szemén. Idén tavasszal kontroll vizsgálat során a szemész orvos javasolta FOT-ra, az elmúlt hónapokban egyre jobban romlott az édesanyám látása ezt a család is észrevette. Tavaly ráadásul csigolyaroppanást szenvedett el, csak járókerettel tud 5-7 métert menni, azt is csak étkezés után teszi meg, hogy legalább olyankor mozogjon egy kicsit. Mikor tavaly a MÁK-hoz beadtuk a fogyatékosságit, mert az ápolási támogatáshoz kellett volna, elutasították azzal hogy el tudja látni magát.
Idén márciusban újra beadtuk a látás csökkenés miatt, hisz csak foltokat lát (hiába használ naponta 2-szer 3 fajta szemcseppet már lassan 6-7 éve ), sajnos most sem kapta meg a fogyatékossági támogatást, azzal a címszóval hogy el tudja látni önmagát.
Ez azonban nem igaz!!! A testvérem van vele napi 24 órában, hisz még önállóan fel sem tud öltözni, az ételt még csak meg sem tudja melegíteni magának.
Hiába adtuk be az ápolási kérelmet azt elutasítja a járási hivatal, mert hogy nincs fogyatékossági papírja a mamának. A MÁK és a Rehabilitációs bizottság szerint meg önállóan eltudja látni magát.
Legszívesebben elvinném egy hétre annak az embernek aki ezt leírta a papírra, hogy gondozza ő egy hétig és meglátjuk utána mit mond.
Naponta kell mosni a ruháit, és felmosni a wc-ig a közlekedő területet, mert még a kis/és nagy dolgát sem érzi, csak akkor már ha pár pillanat és megtörténik az ürítés ahol éppen tartózkodik. Mivel a járókeret nincsen turbósítva így aztán a wc-ig való eljutás sem turbó üzemmódban történik....
A pelenkát meg aki tudja az rakja fel magának, már mint a hivatal szerint!!! Mert hogy állítólag önállóan eltudja látni magát, gondolom a pelus felrakása is önállóan működik az arra illetés szervek szerint. Bár szerintem annak a 87 évesnek aki magának feltudja rakni nem igen van rá szüksége!
Kérdezem én egy 87 évestől miért kell megtagadni a fogyatékossági támogatást, miért nem hívták be, hogy a szemükkel győződjenek meg róla milyen állapotban van, bár azt hiszem elmenni sem tudott volna hozzájuk, hisz napi 18-20 órát fekszik az ágyban.
Mégis milyen bénának kell ahhoz lenni hogy valaki megkapja, vagy mennyit kell a zsebbe rakni, hogy valaki átlag közlekedési módban is megkapta ezt a támogatást aki meg valóban rászorul annak szarnak a fejére ?!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02