Rezsi elosztása társbérlők között


arnerius # 2007.03.21. 19:22

Akkor bérlőtársak, a bérbeadó felé egyetemlegesen felelnek, maguk között pedig megállapodnak. (pl.: összköltség/személyek=egység/fő)

Pénelopé # 2007.03.21. 17:44

Vegyük azt, hogy a tulaj rájuk bízza a rezsi elosztását. Õt csak az érdekli, hogy a számlák legyenek mindig időben kiegyenlítve.

ObudaFan # 2007.03.20. 16:57

Hát aki magas labdát ad. :)

arnerius # 2007.03.20. 16:31

Kedves Óbudafan!
Tudtam, hogy ezt fogod válaszolni!

Kedves Penélopé!
Ha túl sokáig hagyod nyitva ezt az ablakot, akkor már nem tudod megjeleníteni.
Szerintem a központi szerver ilyenkor már mentett és valamilyen időhatározó miatt te ténylegesen már nem vagy az oldalon.
Újra kell megnyitnod.

ObudaFan # 2007.03.20. 16:15

Kedves arnerius!
Tekintettel arra, hogy magam is láttam az elmúlt időszakban több valós társbérleti szerződést, erősen kételkedem.

Pénelopé # 2007.03.20. 15:11

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

arnerius # 2007.03.20. 12:53

Kedves Obudafan,
gondolom azt is olvastad a szakirodalomban, hogy a társbérlőség már szinte csak jogtörténelmi kategória?

arnerius # 2007.03.20. 12:52

Kedves Penélpé!
Kinek milyen megállapodása van a bérbeadóval?

Pénelopé # 2007.03.20. 11:11

Kiegészíteném még azzal, hogy mindkét esetben egy vécé, egy fürdőszoba van egy káddal, egy közös konyha egy tűzhellyel, egy kagylóval, tehát gázórából és villanyórából is egy van. Esetleg ez változtathat az alább leírt válaszokon?

ObudaFan # 2007.03.19. 20:59

Csak a bérlőtársak kötelezettsége egyetelmeges, a társbérlők önálló bérlők, az ő kötelezettségük nem egyetemleges. Ez persze csak akkor van így, ha valóban társbérlők, tehát mindegyik családnak van önálló helyisége is.

arnerius # 2007.03.19. 17:41
  1. Ha mindenkinek van külön szerződése a bérbeadóval, akkor a szerint kell fizetni. Ha a bérbeadó azt a bérlőkre bízta, akkor (mint bérlőtársak) a bérbeadó felé egyetemlegesen felelnek, maguk között pedig megállapodnak. (pl.: összköltség/személyek=egység/fő)
  2. Hasonló.
lewho # 2007.03.19. 17:24

Helló!

Hogy igazságos a rezsi elosztása? Nyilván úgy, hogy én fizetem a legkevesebbet:)

egyébként esetleg az javasolnám, hogy a fogyasztás vagy egyéb arányában....na ezt esetleg valahogy lehetne mérni is....pl.:több mérőórával (2 gázóra, villanyóra stb)...
a fix rezsit pl. biztosítás, közös költség lehetne a használt alapterület arányában...

illetvea válasz az is lehet, hogy megnézzük hogy a bérbeadó kinek milyen feltéelekkel adja bérbe a lakást, hátha ott is írva vagyon valami....

megegyezni ugye a legjobb, de hát elég sok konfliktus forrása lehet a rezsi...

Pénelopé # 2007.03.19. 15:28

Sziasztok!

Két hasonló téma:
1.Egy fedél alatt lakik két család, tehát társbérlők. Nevezzük őket Kis és Nagy családnak. A Kis család két dolgozó felnőttből áll, a Nagy pedig négytagú, azaz két kereső szülő és két hat éven aluli gyerek alkotja. Ilyenkor hogyan igazságos a rezsi elosztása? Pl. Kis fizeti felét és Nagy is a felét, vagy Kis fizet két részt és Nagy négy részt ?
2. Ica egyedül neveli 2 éves gyerekét (akinek nincs apja, nem kap semmiféle apasági segélyt ) egy két szobás albérlet nagyobbik szobájában. Új lakó fog költözni a lakás kisebb szobájába. A lakó felét fogja a rezsinek fizetni, Ica gyerekestül a másik felét. Ez így helyes?
A fent említett esetekre vannak-e szabályok, törvények vagy a rezsi elosztása ilyenkor mindig inkább megegyezés kérdése?