Ingatlan nyilvántartás


ObudaFan # 2009.10.13. 18:18

Legjobb lenne benézned az iratokba a földhivatalban, de ha minden igaz, azt jelenti, hogy megpróbálta eladni az ingatlant, csak már nem sikerült neki.

zotymuk # 2009.10.13. 17:59

köszönöm a választ.az a helyzet,hogy a végrehajtó már töröltette a tulajdonjogát csak ez az egy bejegyzés kapcsán szerepel és a tulajdonjogát már törölték is. ezt bejegyzést nem töröltette a végrehajtó.az a kérdés, hogy miért nem.lehet,hogy a végrehajtót kellene megkeresni.

monalisa1 # 2009.10.13. 17:44

Lehet hogy a földhivatalba mindmáig nem érkezett be a végrehajtáskori vételről az uj tulajdont igazoló okirat. Tehát visszafeléről kezd az utánjárást.

"Lisa"
laikus hozzászóló

zotymuk # 2009.10.13. 08:03

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy tartozott nekem egy illető.végrehajtást kértem, ezért elárverezték egy ingatlanban lévő tulajdoni hányadát.ezt a tulajdoni hányadot az árverésen én vettem meg.a vételár ekkor kifizetésre került.a probélmám, kérdésem az lenne, hogy ennek ellenére az ingatlannyilvántartásban még mindig szerepel az illető egy olyan bejegyzés kapcsán, hogy "terhelés: tulajdonjog fenntartással történt eladás az utalás szerinti sorszám alatti illetőségre."az utalás örökléssel megszerzett tulajdonjogra vonatkozik.
azt szeretném kérdezni, hogy mit jelent ez a bejegyzés?annak utána néztem, hogy mit jelent a tulajdonjog fenntartás, de nem igazán értem hogy ezt miért nem törölték, hiszen már nem tulajdonos.

köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 11:04

A tulajdonjog bejegyzéséhez való hozzájárulás egy jognyilatkozat. Az írásban közölt jognyilatkozatokra keltezésként azt a napot kell ráírni, amelyen a nyilatkozotot az aláíró megtette. Szvsz ez ilyen egyszerű.

(Nagyon furán mutatna, hogy valaki 2009. augusztus 27-én letétbe helyez egy nyilatkozatot, amelyet 2009. szeptember 15-én tesz. De egyéb probléma is adódhatna, hiszen, ha a vevő - vagy helyette a bank - előbb fizetne is, a tulajdonjogot mégsem tudná bejegyeztetni, hiszen nem adhat be a földhivatalnak egy olyan nyilatkozatot, amelynek keltezése későbbi a bejegyzési kérelem benyújtásánál. És még sorolhatnám.)

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.08.27. 10:46

Amit javasoltam, az azért alkalmazható, mert egy olyan időpont megjelölést kap a tulajdonjog bejegyzési engedély, amely időpontról a felek a szerződésben egybehangzóan megállapodtak. Tehát erre tekintettel a teljes bizonyító erejű okiratnak a Pp.-ben szabályozott feltételei megvalósulnak.
Az adásvételi szerződésekben általában a felek egy pontos időpontot jelölnek meg az utolsó vételárrészlet átadásának időpontjaként pl.: a szerződő felek megállapodnak, hogy a vevő az utolsó vételárrészletet 2009. szeptember 28.-ig kifizeti.
Tehát a szerződésben nemcsak határidő de egy időpont is feltüntetésre került. A tulajdonjog bejegyzési engedélyt az Inytv. rendelkezése szerint dátum megjelöéssel kell ellátni.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 10:08

Az utolsó vételárrészlet kifizetésének idejét nem a hozzájáruló nyilatkozatnak kell tartalmaznia. Határidőként a szerződés rögzíti, igazolni pedig az átutalási (vagy befizetési) bizonylat, esetleg nyugta igazolja.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 09:26

Aztán miért?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.08.27. 09:15

Azt a dátumot írja a letétbe helyezett tulajdonjog bejegyzési engedélyre, amely dátumot az adásvételi szerződésben, mint az utolsó vételárrészlet kifizetésének időpontjaként feltüntettek a szerződő felek.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 07:23

A keltezés az okirat keletkezésének dátuma (innen ered maga a kifejezés is). Az eljáró ügyvéd ezt nem tudja?

ObudaFan # 2009.08.26. 09:29

Simán csak egy módosítás kell. Szerintem be sem kell adni a földhivatalba, ha az ingatlan-nyilvántartás adatait nem érinti, de egy sima kísérőirattal be is lehet adni, vagy majd a hozzájáruló nyilatkozattal együtt.

ObudaFan # 2009.08.26. 09:29

Simán csak egy módosítás kell. Szerintem be sem kell adni a földhivatalba, ha az ingatlan-nyilvántartás adatait nem érinti, de egy sima kísérőirattal be is lehet adni, vagy majd a hozzájáruló nyilatkozattal együtt.

ObudaFan # 2009.08.26. 09:28

Simán csak egy módosítás kell. Szerintem be sem kell adni a földhivatalba, ha az ingatlan-nyilvántartás adatait nem érinti, de egy sima kísérőirattal be is lehet adni, vagy majd a hozzájáruló nyilatkozattal együtt.

ObudaFan # 2009.08.26. 09:28

Simán csak egy módosítás kell. Szerintem be sem kell adni a földhivatalba, ha az ingatlan-nyilvántartás adatait nem érinti, de egy sima kísérőirattal be is lehet adni, vagy majd a hozzájáruló nyilatkozattal együtt.

Rozi77 # 2009.08.01. 06:38

Tisztelt Ügyvéd úr!

Köszönöm a válaszát! További kérdésem az lenne, hogy van-e valamilyen megoldás, illetve mit tudunk tenni.
Apu halálakor 6 éves voltam, nyilván nem az örökölt ingatlanokkal voltam elfoglalva, azóta viszont semmilyen értesítést nem kaptam soha, akkor sem amikor nagykorú lettem. (Persze nem tudom, hogy egyáltalán kellett volna-e)
Az egészről egyébként úgy szereztünk tudomást, hogy az egyik testvérem ellen végrehajtási eljárás indult (25.000 Ft miatt, amelynek jogossága jelen helyzetben lényegtelen) és a végrehajtótól már több tulajdoni lap másolat érkezett (természetesen a végrehajtás bejegyzéséről), amelyen tulajdonosként szerepelünk. Ezek szerint neki kiadják? Van egyáltalán lehetőségünk arra, hogy utánajárjunk? Nem nagy értékről van szó, egyszerűen szeretnék tisztán látni.
Üdvözlettel

hunfrakk # 2009.07.31. 17:23

Nekem van Takarnet-hozzáférésem,
de csak ingatlanra lehet keresni (hrsz., cím).

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.07.31. 13:31

Magánszemély név alapján még a saját ingatlanának az adatait sem fogja megkapni a földhivataltól.

Rozi77 # 2009.07.31. 12:54

Tisztelt Ügyvéd úr!

Egy földhivatallal kapcsolatos problémával kapcsolatban kérem szíves segítségüket:
Édesapám 25 évvel ezelőtt meghalt, a testvéreim és én akkor még nagyon kicsik voltunk. Tudomásunk volt két ingatlanról melyet örököltünk utána, ezzel minden rendben is volt. Egy véletlen folytán tudomást szereztünk arról, hogy voltak egyéb földterületek is a nevén, illetve még olyan is van, amely a nagyapán nevéről nem került át édesapáméra (a papa 1 évvel korábban halt meg, mint apu).
A gyámhivatalokban, amelyeket kérdeztünk csak széttárták a karjukat, hogy ennyi után ők már mit csináljanak. A földhivatalnál is próbálkoztam, hogy kérjék le név alapján, a helyrajzi számokat, nekem az is elég lenne, de azt a választ kaptam, hogy ők ezt nem tudják megtenni. A munkámmal kapcsolatosan van hozzáférésem a Takarnethez és látom, hogy lehet név alapján is keresni, de jogosultságom nincs hozzá. Őszintén szólva csak annyi választ kaptam, hogy indítsunk póthagyatékátadó eljárást, ami nekem elég sok plusz költséget jelentene, tekintettel arra, hogy az ország ellentétes részén élünk mindannyian, mint ahol apu és a nagyapám éltek és meghaltak.
A kérdésem az lenne, hogy van-e jogom ahhoz, ha bemegyek a földhivatalhoz, hogy lekéretem azokat a helyrajzi számokat, melyek az én nevemen vannak és név alapján kérem a keresést?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel

Rozi77 # 2009.07.31. 12:54

Tisztelt Ügyvéd úr!

Egy földhivatallal kapcsolatos problémával kapcsolatban kérem szíves segítségüket:
Édesapám 25 évvel ezelőtt meghalt, a testvéreim és én akkor még nagyon kicsik voltunk. Tudomásunk volt két ingatlanról melyet örököltünk utána, ezzel minden rendben is volt. Egy véletlen folytán tudomást szereztünk arról, hogy voltak egyéb földterületek is a nevén, illetve még olyan is van, amely a nagyapán nevéről nem került át édesapáméra (a papa 1 évvel korábban halt meg, mint apu).
A gyámhivatalokban, amelyeket kérdeztünk csak széttárták a karjukat, hogy ennyi után ők már mit csináljanak. A földhivatalnál is próbálkoztam, hogy kérjék le név alapján, a helyrajzi számokat, nekem az is elég lenne, de azt a választ kaptam, hogy ők ezt nem tudják megtenni. A munkámmal kapcsolatosan van hozzáférésem a Takarnethez és látom, hogy lehet név alapján is keresni, de jogosultságom nincs hozzá. Őszintén szólva csak annyi választ kaptam, hogy indítsunk póthagyatékátadó eljárást, ami nekem elég sok plusz költséget jelentene, tekintettel arra, hogy az ország ellentétes részén élünk mindannyian, mint ahol apu és a nagyapám éltek és meghaltak.
A kérdésem az lenne, hogy van-e jogom ahhoz, ha bemegyek a földhivatalhoz, hogy lekéretem azokat a helyrajzi számokat, melyek az én nevemen vannak és név alapján kérem a keresést?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel

Fenyo29 # 2009.07.31. 11:16

Immaculata és KBS!

Előre is köszönöm, és várom KBS jelentkezését.
Ée elnézést a nyaggatásért...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.07.31. 08:18

Jaj Fenyo29!

Az a baj, hogy kockázatos megoldása van, az ügyfelet pedig nem szabad előre nem kiszámítható dologba belevinni.

KBS megígérte, hogy foglalkozik veled. E-mailben felveszi veled a kapcsolatot.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.07.31. 08:15

Igen is. A név kötelez.

Köthettek új szerződést, hiszen ha a felek kölcsönösen ebben meg tudnak állapodni, akkor lehet, de foglaljátok bele, hogy a korábbit közös akarattal felbontottátok.

Te jogtanácsos vagy, egy céget képviselsz, mindig a cég érdekeit tartsd szem előtt. Mindegy, hogy a főnököd szóban milyen nagyvonalú kijelentést tett, írásban mégsem adta, hogy változtathatsz a korábbi feltételeken.
Azt tanácsolnám, hogy maradj az eredeti szerződés mellett és egészítsétek ki egy külön íven szerkesztett hozzájáruló nyilatkozattal, amit te szintén ellenjegyzel és újra add be az egészet a földhivatalba.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.07.30. 14:50

A határozat jó. A szerződésben benne kell lennie annak a mondatnak, amit írtam. Ennek jogszabályi alapja: Inytv.39.§ (3) bek. f. pont, 47/A §. (1) bek. b.pont.

monalisa1 # 2009.07.30. 14:15

dzsosi

Nem mentek el (...) hanem ez a jogi fórum nem telefonosszolgálat ahol az egyik másik kisasszony a nap 24 órájában rendelkezésre áll, nem, hanem az egyes kérdésekre válaszoló (= kevéske szabadidejükben önzetlenül segítő) fórumozó jogászok- de a többiek is dolgozó emberek, tehát az egyik-másik kérdésre érkező válaszhoz némi türelem szükségeltetik...

Érted ugye?!

Külön írva: amúgy jogásztól már kaptál választ, ha az nekik nem tetszik ill. kevés az a te problémád...

"Lisa"
laikus hozzászóló

Fenyo29 # 2009.07.30. 13:32

Immaculata!

Számíthatok válaszodra, segítsegedre?