Ingatlan nyilvántartás


innocent # 2009.01.19. 14:11

Tisztelt Cím!

Mi a teendő akkor, ha egy adott településen lévő teleknek a hrsz-a stimmel, csak a tulajdoni lapon a házszám tér el? Hol kell korrigáltatni és hogyan. Uis a leendő ingatlannal Földhivatali tulajdonlap alapján 58 az X utca házszáma. A házon pedig X utca 56-os házszám szerepel. Viszont az ügyfélkapun lekérdezett adatoknál is X utca 58 szerepel. Tehát a szomszéd ház házszáma a "mienk". Viszont a szomszéd a az Y települési térkép alapján X utca 58-as házszámmal vette pár éve az ingatlanját. Azaz két különböző hrsz-ú ingatlannak azonos lenne a házszáma: X utca 58. A szomszéd hrsz-át beütve nincs ilyen ingatlan. Tehát valahol elcsúszott a házszámozás és félek, h a FHivatal és az Y település műszaki osztálya egymásra fog mutogatni...Engem nem zavar, h az adott utcában 2db 58-as házszámú ingatlan van, de mégis jó lenne rendezni ezt a dolgot a későbbiek miatt is. A szomszéd már jelezte, h Ő "nem ér rá szabadságot kivenni, h ezt tisztázza". pffff, csak néztem. Mondtam, h én meg nem fogom Neki tisztázni. Ilyenkor hogyan kell elindulni, h nek kelljen felesleges köröket futni?!?

köszönettel:
bhw

monalisa1 # 2009.01.19. 15:28

A két ingatlan tulajdoni lapján az egyes ingatlanok előtörténetét kell átbogarászni, az adminisztratív hiba kibukik majd. És amelyik hivatal hibázott kénytelen lesz a korrekciót elvégezni.

Egy utcában nincs két 58-as házszám, legfeljebb 58/a és 58/b fordulhat elő.

Nem "ráérés" dolga a szomszéd részéről se, mert ha majdan esetleg eladásra és/vagy öröklésre kerül sor, a megboldogult tulajdonos már nem tud eljárni...

Tehát közös érdek a mielőbbi tisztázás.

nanemaaa # 2009.01.21. 12:51

innocent

Házszám problémáddal fordulj a települési jegyzőhöz. Ha van az önkormányzatnak a házszámozásra vonatkozó helyi rendelete, akkor majd ő kivizsgálja, és a szükséges korrekcióket elvégzi/elvégezteti. Ha van egy kis szerencséd, akkor az egész utcát átszámozzák, így mindenki futkoshat majd valamennyi okiratában a megváltozott lakcímet javíttatni. :-)

Egyébként az nem "pedöntő" hogy ki milyen számot biggyesztett a kapura.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.07.30. 11:25

Így elsőre a földhivatal írt hülyeséget. Amennyiben az adásvétel tényét nem veszik fel széljegyként, a tulajdonos a dolgot megterhelheti, másnak elidegenítheti.

Remélem másnak is lesz ötlete.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.07.30. 11:30

Ha újra tudod kötni a szerződést, akkor tedd azt.
Egészítsd ki a szerződést azzal, hogy az eladók a szerződés aláírásával hozzájárulnak ahhoz, hogy a vevő javára tulajdonjog fenntartással történő eladás ténye az ingatlannyilvántartásba bejegyzésre kerüljön ......

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.30. 12:08

Azért tisztázni kellene, hogy akkor 39. § (3) f) pont vagy 51. § (1) bek... Esetleg valami harmadik szabály.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.30. 12:08

Amennyiben az adásvétel tényét nem veszik fel széljegyként, a tulajdonos a dolgot megterhelheti, másnak elidegenítheti.
Ha felveszik, akkor is.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.07.30. 12:15

ÁÁÁÁÁÁÁÁ fejet ráz. Tulajdonjog fenntartásnál nem terhelhet és nem idegeníthet el.:))) Bocsi

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.07.30. 12:17

Dzsosi!

KBS javaslata, úgyhogy nem fényezem magam vele:

Tehát nem kell újrakötni a szerződést, elegendő egy külön hozzájáruló nyilatkozat a "feljegyzéshez":))

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.30. 12:17

Dehogynem. Amire te gondolsz, az az elidegenítési és terhelési tilalom.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.07.30. 12:33

Az ilyen szerződés mellékleteként csatolt kérelem nyomtatványon tulajdonjog beejgyzését kell kérni.A hivatkozott szerződésből csak egyetlen mondat maradt ki: " Az eladó nyilatkozik, hogy a tulajdonjog bejegyzési engedélyt, a vételár kiegyenlítésével egyidejűleg, 6 hónapon belül megadja."

Fenyo29 # 2009.07.30. 13:32

Immaculata!

Számíthatok válaszodra, segítsegedre?

monalisa1 # 2009.07.30. 14:15

dzsosi

Nem mentek el (...) hanem ez a jogi fórum nem telefonosszolgálat ahol az egyik másik kisasszony a nap 24 órájában rendelkezésre áll, nem, hanem az egyes kérdésekre válaszoló (= kevéske szabadidejükben önzetlenül segítő) fórumozó jogászok- de a többiek is dolgozó emberek, tehát az egyik-másik kérdésre érkező válaszhoz némi türelem szükségeltetik...

Érted ugye?!

Külön írva: amúgy jogásztól már kaptál választ, ha az nekik nem tetszik ill. kevés az a te problémád...

"Lisa"
laikus hozzászóló

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.07.30. 14:50

A határozat jó. A szerződésben benne kell lennie annak a mondatnak, amit írtam. Ennek jogszabályi alapja: Inytv.39.§ (3) bek. f. pont, 47/A §. (1) bek. b.pont.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.07.31. 08:15

Igen is. A név kötelez.

Köthettek új szerződést, hiszen ha a felek kölcsönösen ebben meg tudnak állapodni, akkor lehet, de foglaljátok bele, hogy a korábbit közös akarattal felbontottátok.

Te jogtanácsos vagy, egy céget képviselsz, mindig a cég érdekeit tartsd szem előtt. Mindegy, hogy a főnököd szóban milyen nagyvonalú kijelentést tett, írásban mégsem adta, hogy változtathatsz a korábbi feltételeken.
Azt tanácsolnám, hogy maradj az eredeti szerződés mellett és egészítsétek ki egy külön íven szerkesztett hozzájáruló nyilatkozattal, amit te szintén ellenjegyzel és újra add be az egészet a földhivatalba.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.07.31. 08:18

Jaj Fenyo29!

Az a baj, hogy kockázatos megoldása van, az ügyfelet pedig nem szabad előre nem kiszámítható dologba belevinni.

KBS megígérte, hogy foglalkozik veled. E-mailben felveszi veled a kapcsolatot.

Fenyo29 # 2009.07.31. 11:16

Immaculata és KBS!

Előre is köszönöm, és várom KBS jelentkezését.
Ée elnézést a nyaggatásért...

Rozi77 # 2009.07.31. 12:54

Tisztelt Ügyvéd úr!

Egy földhivatallal kapcsolatos problémával kapcsolatban kérem szíves segítségüket:
Édesapám 25 évvel ezelőtt meghalt, a testvéreim és én akkor még nagyon kicsik voltunk. Tudomásunk volt két ingatlanról melyet örököltünk utána, ezzel minden rendben is volt. Egy véletlen folytán tudomást szereztünk arról, hogy voltak egyéb földterületek is a nevén, illetve még olyan is van, amely a nagyapán nevéről nem került át édesapáméra (a papa 1 évvel korábban halt meg, mint apu).
A gyámhivatalokban, amelyeket kérdeztünk csak széttárták a karjukat, hogy ennyi után ők már mit csináljanak. A földhivatalnál is próbálkoztam, hogy kérjék le név alapján, a helyrajzi számokat, nekem az is elég lenne, de azt a választ kaptam, hogy ők ezt nem tudják megtenni. A munkámmal kapcsolatosan van hozzáférésem a Takarnethez és látom, hogy lehet név alapján is keresni, de jogosultságom nincs hozzá. Őszintén szólva csak annyi választ kaptam, hogy indítsunk póthagyatékátadó eljárást, ami nekem elég sok plusz költséget jelentene, tekintettel arra, hogy az ország ellentétes részén élünk mindannyian, mint ahol apu és a nagyapám éltek és meghaltak.
A kérdésem az lenne, hogy van-e jogom ahhoz, ha bemegyek a földhivatalhoz, hogy lekéretem azokat a helyrajzi számokat, melyek az én nevemen vannak és név alapján kérem a keresést?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel

Rozi77 # 2009.07.31. 12:54

Tisztelt Ügyvéd úr!

Egy földhivatallal kapcsolatos problémával kapcsolatban kérem szíves segítségüket:
Édesapám 25 évvel ezelőtt meghalt, a testvéreim és én akkor még nagyon kicsik voltunk. Tudomásunk volt két ingatlanról melyet örököltünk utána, ezzel minden rendben is volt. Egy véletlen folytán tudomást szereztünk arról, hogy voltak egyéb földterületek is a nevén, illetve még olyan is van, amely a nagyapán nevéről nem került át édesapáméra (a papa 1 évvel korábban halt meg, mint apu).
A gyámhivatalokban, amelyeket kérdeztünk csak széttárták a karjukat, hogy ennyi után ők már mit csináljanak. A földhivatalnál is próbálkoztam, hogy kérjék le név alapján, a helyrajzi számokat, nekem az is elég lenne, de azt a választ kaptam, hogy ők ezt nem tudják megtenni. A munkámmal kapcsolatosan van hozzáférésem a Takarnethez és látom, hogy lehet név alapján is keresni, de jogosultságom nincs hozzá. Őszintén szólva csak annyi választ kaptam, hogy indítsunk póthagyatékátadó eljárást, ami nekem elég sok plusz költséget jelentene, tekintettel arra, hogy az ország ellentétes részén élünk mindannyian, mint ahol apu és a nagyapám éltek és meghaltak.
A kérdésem az lenne, hogy van-e jogom ahhoz, ha bemegyek a földhivatalhoz, hogy lekéretem azokat a helyrajzi számokat, melyek az én nevemen vannak és név alapján kérem a keresést?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.07.31. 13:31

Magánszemély név alapján még a saját ingatlanának az adatait sem fogja megkapni a földhivataltól.

hunfrakk # 2009.07.31. 17:23

Nekem van Takarnet-hozzáférésem,
de csak ingatlanra lehet keresni (hrsz., cím).

Rozi77 # 2009.08.01. 06:38

Tisztelt Ügyvéd úr!

Köszönöm a válaszát! További kérdésem az lenne, hogy van-e valamilyen megoldás, illetve mit tudunk tenni.
Apu halálakor 6 éves voltam, nyilván nem az örökölt ingatlanokkal voltam elfoglalva, azóta viszont semmilyen értesítést nem kaptam soha, akkor sem amikor nagykorú lettem. (Persze nem tudom, hogy egyáltalán kellett volna-e)
Az egészről egyébként úgy szereztünk tudomást, hogy az egyik testvérem ellen végrehajtási eljárás indult (25.000 Ft miatt, amelynek jogossága jelen helyzetben lényegtelen) és a végrehajtótól már több tulajdoni lap másolat érkezett (természetesen a végrehajtás bejegyzéséről), amelyen tulajdonosként szerepelünk. Ezek szerint neki kiadják? Van egyáltalán lehetőségünk arra, hogy utánajárjunk? Nem nagy értékről van szó, egyszerűen szeretnék tisztán látni.
Üdvözlettel

ObudaFan # 2009.08.26. 09:28

Simán csak egy módosítás kell. Szerintem be sem kell adni a földhivatalba, ha az ingatlan-nyilvántartás adatait nem érinti, de egy sima kísérőirattal be is lehet adni, vagy majd a hozzájáruló nyilatkozattal együtt.

ObudaFan # 2009.08.26. 09:28

Simán csak egy módosítás kell. Szerintem be sem kell adni a földhivatalba, ha az ingatlan-nyilvántartás adatait nem érinti, de egy sima kísérőirattal be is lehet adni, vagy majd a hozzájáruló nyilatkozattal együtt.

ObudaFan # 2009.08.26. 09:29

Simán csak egy módosítás kell. Szerintem be sem kell adni a földhivatalba, ha az ingatlan-nyilvántartás adatait nem érinti, de egy sima kísérőirattal be is lehet adni, vagy majd a hozzájáruló nyilatkozattal együtt.