Vízóra - társasházi sorház


inka19 # 2018.04.19. 12:08

Köszönöm a választ!

Ő mindenképpen külön akar vállani(nem a társasháztól,hanem egy másik főmérőt akar..)
Nem igazán értem miért,és ez az ami amúgy nem igazán tetszik..Arra gondolok,hogy mivel idén lesz a csere amúgy is,valami gondunk lenne a jelenlegi helyzetből,ezért akar előremenekülni belőle.
Hiszen ha különválik és lesz egy másik főmérője, a telkén marad még egy főmérő+4 almérő,amihez elvileg semmi köze nem lesz.
Arról én is hallottam,hogy egy helyrajziszámon nem szokták engedni a két főmérőt,de ez sovány vígasz,ha mégis engedik.

oligaliga # 2018.04.19. 08:44

A helyzetetek a leírás alapján jelenleg is szabályos. A társasház, mint a bekötési mérő (főmérő) tulajdonosa felel a bekötési mérőn keresztül elszámolt felhasználásért, amiből a hiteles mérők fogyasztását le kell vonni (ha van ilyen és az rendelkezik közszolgáltatási szerződéssel).

Ha még nincs, akkor javaslom, hogy a kiválás helyett állapodjatok meg az elkülönített vízhasználati szerződések megkötésében. Ezt a víziközmű-szolgáltatónál kell kezdeményezni, feltétele, hogy mindenkinek legyen hiteles mérője, hatályos mellékszolgáltatási szerződése, és a főmérő után nincs veszteség vagy az elszámolatlan vízvétel lehetősége kizárható. A kérelemben

  1. egy adott bekötési vízmérőhöz tartozó, mellékszolgáltatási szerződéssel rendelkező elkülönített vízhasználók teljes bizonyító erejű magánokiratban közlik a víziközmű-szolgáltatóval a képviseletükben eljáró személy nevét, ha az nem a bekötési vízmérő szerinti felhasználó,
  2. az a) pontban meghatározott képviselő a csatlakozó hálózati szakasz megvalósulási állapotáról készített épületgépészeti tervet az üzletszabályzatban meghatározott tartalommal és formában a víziközmű-szolgáltató rendelkezésre bocsátja,
  3. az a) pontban meghatározott képviselő közli a víziközmű-szolgáltatóval az arra vonatkozó megállapodásukat, hogy a mellékvízmérők és a bekötési vízmérő egyidejű leolvasására - a víziközmű-szolgáltató gyakorlatával összhangban - rendszeresen mely időpontban kerüljön sor.

További részletekért érdemes a szolgáltatónál érdeklődni.

Ha ez nem járható út, szerintem akkor sincs lehetősége új bekötési mérőt telepíteni, ha az ő ingatlan egyébként marad a társasház része. A szolgáltatók ritkán engedélyezik ugyanis a két bekötési mérőt egyazon helyrajzi számon.

inka19 # 2018.04.18. 21:52

Kedves Fórumozok,

a köv.ügyben szeretném a segítségeteket kérni:

Adott egy 5 újszerű lakásos sorházi ház.
Társasházként van bejegyezve.Az adott lakáshoz tartozó kertek kizárólagos használatúak,kerítéssel elválasztva.

Az egyik szomszéd kertjében található a vízóra,egy főmérővel és 5db mellékmérővel.

Ezidáig semmilyen gondunk nem volt ebből,bár úgy tudjuk ez így nem teljesen szabályos?!Ez így van egyáltalán?

Az a szomszéd(nem mellesleg ő a telek eredeti tulajdonosa,és a társaház építője),akinek a kertjében találhatóak az fogyasztásmérő órák kitalálta,hogy ő kivállna ebből.
Csináltatna magának egy főórát,a mi (másik 4 tulaj) főóránk pedig maradna közös a továbbiakban 4db mellékmérővel,továbbra is az ő területén.
Ez az alapító okirat szerint csak az összes tulajdonos egyöntetű engedélyével szükséges,ezért alá kellene írni,hogy engedélyezzük..

Származhat ebből bármilyen problémánk?Mire kell ügyelni,mit tanácsoltok?

Köszönöm a segítséget!