illeték fizetés határideje


drbjozsef # 2020.06.08. 17:24

A vagyonszerzési illetékről egy meghagyást szab ki a NAV. Abban pontosan le van írva a jogrvoslattól kezdve minden. Hova, mikor, mennyit.

aaa111 # 2020.06.08. 16:37

Sziasztok! A lakásvásrálási illeték kiküldésének a napjától, mennyi idő után kell befizetni ennek összegét?

ius latratus # 2018.07.03. 14:56

Rossz kérdés.
Mi a befizetési határideje a már befizetési határidőn túli követeléseknek?
Na, ugye.

monalisa1 # 2008.03.25. 12:31

Hát akkor nála érdeklődj, ismét. (Lehet, hogy előzőekről nem túl jó a kapcsolata az adóhivatallal és ezért ügyedben az esetleges késedelmes ügyintézés..., de ezzel kapcsolatban te nem tehetsz semmit.)

aliza # 2008.03.25. 10:55

Kedves Mona Lisa!

Mindent az ügyvéd intézett elvileg.Majd akkor őt fogom kereseni.

köszönöm Anita

monalisa1 # 2008.03.25. 08:44

Ha nálad vagy az ügyvédnél megvan a levelet postára adó feladóvevény, akkor az esetleges "elkeveredés" csakis a hivatalnál lehet.

Ha annyira izgat a fizetendő illeték dolga, hát érdeklődj utána.

aliza # 2008.03.24. 20:56

ez igaz:-)))))
csak volt már rá példa hogy elkeveredtek a levelek,és nem szeretném ha emiatt gáz lenne.

azért köszönöm:-)

ObudaFan # 2008.03.24. 19:13

Tényleg nem értem, miért sürgeted. Minél később jön, annél később kell befizetni.

monalisa1 # 2008.03.24. 19:05

Még csak egy hónap amit te "jócskán eltelt" időnek számolsz...

Az ügyvéd sem tudja sürgetni az adóhivatalt az illeték kivetésével. Esetleg érdeklődj személyesen, és vidd magaddal a papírokat. (Lehet kérni bianko csekket és előre befizetni egy nagyjából egyező összeget - utólagos korrekció.)

aliza # 2008.03.24. 18:53

köszönöm.

előkeresztem a papírokat.az általam vásárolt ingatlanra az adásvételi szerződés időpontja 2008.aug.17.
vagyis akkor a félév már jócskán eltelt.

ezt gondolom annak az ügyvédnek kellett intézni akinél kötöttük a szerződést.

mit tegyek??mert az illetékhivataltól ezidáig semmi hivatalos levelet nem kaptam.

ObudaFan # 2008.03.24. 09:24

Lakástulajdon szerzése esetén a visszterhes vagyonátruházási illeték alapja - ha e törvény másképp nem rendelkezik - a lakástulajdon forgalmi értéke. Az illeték mértéke - lakásonként - 4 millió forintig 2%, a forgalmi érték ezt meghaladó összege után 6%. Lakás résztulajdonának szerzése esetén a 4 millió forintnak a szerzett tulajdoni hányaddal arányos összegére alkalmazható a 2%-os illeték, a forgalmi érték ezt meghaladó része után 6% illetéket kell fizetni.
Lakástulajdon vásárlása esetén, ha a magánszemély vevő a másik lakástulajdonát a vásárlást megelőző vagy azt követő egy éven belül eladja, az illeték alapja a vásárolt és az eladott lakástulajdon - terhekkel nem csökkentett - forgalmi értékének a különbözete. Ha a magánszemély vevő egy éven belül több lakástulajdont vásárol, illetve értékesít, akkor az illeték alapját képező értékkülönbözet megállapításánál minden egyes lakásvásárlással szemben a szerzést közvetlenül megelőző vagy követő - a fizetésre kötelezett számára kedvezőbb illetékalapot eredményező - egyetlen értékesítést lehet figyelembe venni. Amennyiben a magánszemély vevő a további lakásvásárlásaival szemben az előbbi feltételeknek megfelelő, további lakásértékesítést nem tud igazolni, e lakásszerzések illetékkötelezettsége az általános szabályok szerint alakul. E bekezdés alkalmazásában nem minősül tehernek a lakástulajdonhoz kapcsolódó haszonélvezet, használat joga.

aliza # 2008.03.24. 08:12

már megijjedtem hogy az adóbevallásnál
erre is kell figyelnem.
ugye jól tudom hogy a különbözetre vetnek ki illetéket??
nem az egészre.az hány százalék lesz?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.24. 08:02

Az adóbevallás személyi jövedelemadó bevallás. Abban az illetéknek nincs rovat. Az illeték amúgy sem önbevallsos alapon megy, hanem kivetik. Majd küldik a csekket.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.03.24. 07:44

:) Fél éven belül szoktak értesíteni, de gondolom be akarják várni az eladás dátumát.

Az adóbevallásban be kell vallanod és be is kell fizetned az illetéket, ahogy te számolod ki magadnak.
Vagy érdeklődj az apehnél.

aliza # 2008.03.23. 20:43

Üdv.mindenkit!!

Ismát innét szeretnék segítséget kérni.
2008.májusában értékesitettem az ingatlanom 5,5m ft-ért.még ez év augusztusában vásároltunk is egy házat 7 m ft-ért.

Ezidáig az illetékhivatal semmiféle papírt nem küldött a számunkra hogy mennyit is kellene fizetni.
Mit tegyek?Gondolom ennek is van egy bizonyos átfutási ideje.