Albérlet felmondása


Zsuzsanna69 # 2018.12.20. 22:01

De ő szerződést szegett.

MajorDomus # 2018.12.20. 21:28

Igen !

Zsuzsanna69 # 2018.12.20. 15:47

Tisztelt Fórumozók!
December elsejével családi házamat albérletbe adtam ki. Határozott idővel, aug. 30-ig. A szerződésben az áll, hogy a bérbe adó előre egyeztetett időpontban megtekintheti az albérletet. A szerződésben olyat is belevettünk a bérlő kérésére, hogy 60 napi felmondási idő, valamint egy olyan megállapodás, ha én mint bérbe adó idő előtt felmondom a szerződést akkor 2 havi bérleti díjat kifizetek a bérlő részére, mint bánatpénz.
A szerződést csak egy személlyel kötöttem meg, közjegyző előtt is aláírtunk egy okiratot.
Az ingatlant időközben meghirdettem, szándékomban áll eladni. Mivel az ország másik végében lakom, a testvéremet kértem meg, hogy amennyiben érdeklődő jelentkezik az ingatlanra, ő mutassa majd meg. Ezt a tájékoztatást a bérlőnek megírtam, aki azt válaszolta, hogy nem szeretné, ha átjáróház lenne az albérlet, és ő nem szeretné, ha bárki belépne az albérletbe. Hivatkozott arra is, hogy csak én a bérbeadó vagyok jogosult előre egyeztetett időpontban bemenni. Ez eddig elfogadható. Azonban tudomásomra jutott, hogy a bérlő nem egyedül lakik az albérletben, hanem az érettségi előtt álló fia is beköltözött, illetve hétvégenként a felesége is ott tölti a hétvégét (ő ugyanis Ausztriában dolgozik). A bérleti szerződés róluk nem szól, a közjegyzői okiratban sem szerepelnek.
Ha erre hivatkozva felbontom a szerződést, igényt tarthat-e a bérlő a bánatpénzre?
Köszönöm