lakáscsere sok kérdéssel


Dr. Csomós Lilla (törölt felhasználó) # 2003.10.13. 09:41

Kedves M. Ferenc!

Ha a bank hozzájárul ahhoz és Ön is, hogy a Vevő a vételár szükséges részét a bankhoz utalja, akkor a bank a kölcsön kiváltását követő 1-2 napon belül intézkedik a jelzálogjog törléséről és a földhivatal - törényi rendelkezés alapján 8 napon belül - gyakorlatban 10-12 napon belül a jelzálogjogot törli az ingatlanról.

Más ingatlanra történő jelzálog "átvitel" időtartama ugyan az, mint egy új hitelfolyósítási procedúra, hasonló költségek mellett.

Üdvözlettel:

Lili

fervid # 2003.10.01. 19:32

Köszöntök mindenkit a fórumon.
A büntetöjog topicban megjelent sósavas ügy miatt megpróbálunk kis családommal egy kicsit távolabb kerülni nem teljesen épeszü szomszédunktol.
Ennek kapcsán sok kérdés merült fel.
A jelenlegi házunkon annak értékének kb fele jelzálog van különféle hitelek kapcsán.
Erre a házra lenne vevö.
Kérdés : hogyan lehet , egyáltalán lehet azt, hogy a vevö fizet valamennyit, abbol kitisztázom az adósságot, jelzálogjogot levetetem és ezután a vevöé a ház ? Mi ennek a menete ?
Mennyi idö mig a jelzálogjogot leveszik ?

A legföbb kérdés persze az, hogy ez gyakorlatilag hogyan kivitelezhetö.

Tegyük fel, hogy ez a ház eladva, van némi kp. és venni akarunk másikat.
Használt és mindenképp 5 MFt alatti házrol lehet csak szó.
Van két gyerekünk. Igénybevehetö a szoc.pol? (illetve ahogy sejtem csak annak a fele) Én már tul vagyok a 35 év korhatáron ,ez esetben van ennek jelentösége ?
Egyáltalán hol és hogyan kell ebbe a dologba belevágni ?

Vagy jobban járunk ha a meglévö jelzálogot átterheltetjük a leendö másik házunkra ?

Egyáltalán ez hogyan kivitelezhetö, jogilag ez müködik ?

Elöre is megköszönök minden apró információt.

M. Ferenc