Magánszemélyként irodahelyiség vásárlása


Tomesz # 2020.06.06. 10:42

Kedves Fórumozók!

Egy magánszemély egy irodahelyiség vásárlását fontolja, a saját nevére, abból a célból, hogy ő onnan távmunkában dolgozzon, mint egy cég alkalmazottja. Az ingatlan a magánszemély tulajdona lenne, nem pedig egy cég tulajdona.

Feltételezem, hogy ez a szituáció nem gyakori, abból hogy nem találtam hasonló írásokat az interneten. Tilthatja ezt valami, a munkaszerződésen kívül? Mire kell figyelni az irodahelyiség vásárlásánál, hogy a fent leírt iroda használat jogszerű lehessen?

Köszönöm és minden jót!

Tomesz

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.06. 12:23

Hol a kamera...?

Tomesz # 2020.06.06. 13:58

Úgy tűnik Ön szerint, Kovács Úr, nincs akadálya hacsak kamera van haha.

Igazából általánosan az lenne a kérdés, hogy használhatja-e a magánszemély a saját irodáját magáncélra (távmunka) vagy ott mindenképp egy Kft, stb kell hogy működjön. Természetesen ésszerű lenne egy lakás erre, viszont az iroda kedvező feltételekkel vásárolható és megfelelő lehet távmunkára.

gerbera317 # 2020.06.06. 14:11

Képernyőfotó van, KBS. Éppen most osztom a vicc.hu-n.

drbjozsef # 2020.06.06. 18:02

Tomesz,

Ha a saját tulajdonú lakásodat használhatod távmunkára (vagy másvalaki pincéjét, vagy közterületet, vagy nemzetközi vizeket az óceánokon), akkor milyen indíttatásból gondolnád, hogy egy irodahelyiséget nem használhatsz távmunkára?

MajorDomus # 2020.06.06. 18:04

A saját tulajdonodat arra a célra használod amire akarod.

Tomesz # 2020.06.07. 06:41

Akkor nincs ilyen jellegű korlátozás, nagyszerű.

Egyébként azért is gondoltam rá, mivel internetről összeszedett információk alapján iroda helyiséget nem használhatsz lakás célból. Itt feltételeztem, több ilyen jellegű kikötés is lehet.

Aztán arra is gondoltam, hogy talán az üzemeltetői dokumentumokban lehetnek hasonló kitételek, mit lehet és mit nem. Én ilyet nem láttam még, de gondolom ti, mint jogi szakemberek, igen. Kösz szépen mindenkinek aki válaszolt.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.07. 12:14

iroda helyiséget nem használhatsz lakás célból.
Az sem igaz. Ha híd alatt szabad lakni, miért pont irodában ne lehetne?

MajorDomus # 2020.06.07. 20:17

És kényelmesebb is.

Szomorú örökös # 2020.06.08. 05:47

Tajvanon is hasonlóban laknak nagyon sokan. Nálunk miért ne lehetne? Ott tömegével vannak ilyen kialakítású lakóépületek, amiket mi csak garázs-lakásoknak hívtunk.

https://goo.gl/…vQ2dogwBzrM9

Sokszor a földszinten egy hatalmas üveg mögött volt a nappali és mindenki szeme láttára élték az ott lakók a mindennapi életüket.

MajorDomus # 2020.06.08. 15:54

Más a körülmény.
A japán vendégeim nem győztek csodálkozni hogy 3 szobás lakásban csak ketten lakunk.?
.
De hát hol vannak a szülők?
Külön saját lakásban. Jééé....
.
Tokióban olyan lakásárak vannak,hogy 3 generáció él 50 m2-en.