Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Gyerektartás és láthatás

alfateam # e-mail 2020.04.04. 10:25

A láthatást kötelező biztosítania, vagy pótolnia. Tegyetek bejelentést a gyámhivatalnál.

Már nem, március 1-től a bíróság hatásköre.
Lásd: ObudaFan

drbjozsef #   2020.04.04. 09:29

Anyavagyok111,

Megállapodtak, vagy a válás során született erről okirat, mondjuk a bírósági végzésben benne van?

Ha igen, akkor azt fizetni kell. Ha a körülményeitek megváltoztak, akkor ennél a bíróságnál lehet kérni a gyermektartás módosítását.

A láthatást kötelező biztosítania, vagy pótolnia. Tegyetek bejelentést a gyámhivatalnál.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Szomorú örökös #   2020.04.04. 05:52

Anyavagyok111

addig amíg nem találkozhatunk vele nem utaljuk a gyerektartást vagy csak egy részét, az a későbbiekben valami gondot okoz számunkra?Esetleg ha feljelent bennünket akkor úgymond kinek lesz igaza? Neki hogy nem a teljes összeget fizettük vagy nekünk hogy jogos hogy rész összeget fizettünk hisz nem találkozhatunk a gyermekkel?

A láthatás és a gyerektartás fizetése nincs összefüggésben.
Ha nem fizettek, végrehajtásra fogja vinni.

Anyavagyok111 # e-mail 2020.04.04. 04:28

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. A férjem elvált, megállapodtak egy igen magas összegben, az inflációval növekszik az összeg minden éven. Közben született egy kisfiúnk és tervezzük a következő babát is, az lenne az első kérdésem, hogy ha újra ügyvédhez fordulunk akkor a bíróság el törli az infláció mértékével való növekedést vagy azt addig kell fizetni amíg a gyerektartást? (60.000ft-ot fizetünk jelenleg, a mostani helyzet miatt ez csak nőni fog jövőre)
A második kérdésem az a jelenlegi helyzetre irányulna. A volt feleség a nagyszülőkre hivatkozva nem engedi a gyermeket az apás hétvégeken(együtt élnek egy háztartásban az idős nagyszülőkkel) A kimaradt láthatások nehezen mennek nála mert nem akarja engedni hogy bepótoljuk és inkább kitalál mindent csak ne tudjuk elvinni a gyermeket. Ha mi most felajánljuk neki hogy mivel nem találkozhatunk a gyermekkel és addig amíg nem találkozhatunk vele nem utaljuk a gyerektartást vagy csak egy részét, az a későbbiekben valami gondot okoz számunkra?Esetleg ha feljelent bennünket akkor úgymond kinek lesz igaza? Neki hogy nem a teljes összeget fizettük vagy nekünk hogy jogos hogy rész összeget fizettünk hisz nem találkozhatunk a gyermekkel?
Segítséget előre is köszönöm :)

ObudaFan # e-mail 2020.04.03. 18:17

Spring

A gyermek lakóhelye szerinti helyi bíróságon lehet kérni a kapcsolattartás végrehajtását.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/

alfateam # e-mail 2020.04.03. 16:00
*Spring* # e-mail 2020.04.03. 14:59

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi helyzetben; az információk:

• szülők elváltak, a bíróság megállapítása szerint két hetente gyakorolják a szülők a jogaikat
  • az édesanya munkanélküli (szándékosan nem dolgozik, de ez már más lapra tartozik)
  • az édesapa dolgozik, így jelenleg, hogy az óvodák nem üzemelnek, csak hétvégente tudja elhozni a gyermekeket, mert így tudja biztosítani a gyerektartási díjat
  • a kialakult járvány miatt az édesanya korlátozza az apa jogait és nem engedi, hogy elhozhassa őket
  • a kormányzati rendelkezésben benne van, hogy a szülők a járványtól függetlenül gyakorolhatják a szülői jogaikat, mert tilalom nem lépett életbe
  • az édesanya fenyegetőzik, hogy márpedig nem adja a gyerekeket, illetve hogy egyébként is a láthatóság nemcsak hétvégére szólna és ha akarja, akkor kitol az édesapával, valamint meg akarja szabni, hogy amikor ő szeretne pihenni, akkor majd édesapa elviheti a gyerekeket

Ennek tükrében mit lehet ilyenkor tenni?
Sajnos egyezkedni az édesanyával soha semmiben nem lehet, csak az a lényeg, hogy az édesapák küldjék a pénzt. :(

Köszönöm mindenkinek a véleményét!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.03.18. 16:08

Az átgondolás nem a kifejezésre vonatkozott. Azt csak zárójelben jegyeztem meg.

www.kbs-ugyved.hu

emailan # e-mail 2020.03.18. 15:53

Elnézést kérek a pontatlan szóhasználatért. Azt szerettem volna kifejezni, hogy a gyerekek felügyeletét az anya kapta meg.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.03.18. 15:19

Átgondoltad te ezt a kérdést?

(Nincs olyan jogi kifejezés, hogy "gondviselő". Negyven éve az ellenőrzőnkben volt csak ilyen.)

www.kbs-ugyved.hu

emailan # e-mail 2020.03.18. 11:16

Tisztelt OBudafan!

Nekem is hasonló kérdésem van, mint Terézanyu15-nek, egy dologgal kiegészítve: mi történik akkor, ha az utazást, mozgást korlátozó intézkedéseket azon a hétvégén vezetik be, amikor a lányok nem a gondviselőnek megtett anyánál vannak? Aki a mi esetünkben is más településen lakik, mint az apa. El lehet hozni a gyerekeket ebben az esetben a láthatásból?

A megtisztelő választ előre is köszönöm.

Terézanyu15 # e-mail 2020.03.17. 07:03

ObudaFan!

Köszönöm a választ.

ObudaFan # e-mail 2020.03.16. 23:33
  1. Szerintem nem tagadhatod meg.
  2. Akkor már természetesen megvalósíthatatlan lesz.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/

Terézanyu15 # e-mail 2020.03.16. 20:56

Jó estét Mindenkinek!
Nekem lenne két fontos kérdésem:
1.-Gyermekeim kéthetente láthatásra járnak édesapjukhoz.Jelen veszélyhelyzetben nem szívesen engedném el őket,mivel apuka egy nagyobb gyárban még jelenleg is dolgozik.Visszautasíthatom-e ilyen esetben vagy van-e valami jogszabály erre vonatkozóan?Elvégre nem kis problémáról van szó,bizonyítanom nem kell a tényállást.
2.-Ha elrendelik a lakhelyelhagyási tilalmat,akkor ugye az már eleve tiltaná a mi esetünkben,mert két külön településen lakunk.Vagy mégsem?
Üdvözlettel:
Terézanyu15

Burn Out # e-mail 2020.02.25. 06:10

no one: rosszul gondoltad....

no one # e-mail 2020.02.24. 22:57

Azt elfelejtettem megírni, hogy apukával egy utcában lakunk...

no one # e-mail 2020.02.24. 22:55

Igen, tudom.
Most csak nehezen tudom ellátni a gyereket. Emelgetnem kell, öltöztetni, etetni, tisztába tenni stb. mindenki el tudja képzelni. Mindezt most úgy csinálom hogy ráállok a törött lábamra, ami napról napra dagad és kék-zöldre bevérzett. Gondoltam nem hogy nekem, de a gyereknek is joga van segítséghez ilyen extrém esetben, nem a körmöm tört le.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.02.24. 22:44

Ez első sorban nem jogi, hanem viselkedési, életvezetési kérdés.
Szabadjon megjegyeznem: szegény gyerek.

www.kbs-ugyved.hu

no one # e-mail 2020.02.24. 22:16

Tisztelt Fórumozók!

Egyedülálló anyuka vagyok, lassan 2 éves a gyerekem. Pénteken eltörtem a lábam, kértem apukát hogy jöjjön vigyázni a gyerekre hogy rtg-re mehessek. Fél órán belül ott is volt. Vasárnap az ő napja lett volna, de nem jött, mondván, szombat éjjel nem tudott aludni.. Szóval a kérdésem az lenne, hogy nincs jogom segítséget kapni ilyen kivételes esetben? Persze, aznap azonnal segített, azóta viszont a saját láthatás napján sem jött. Szüleim pedig az ország másik végében.
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.02.23. 09:24

Köszönöm!
Érdekes. Megérne egy alkotmánybírósági vizsgálatot. Szerintem ellentétes a Ptk. vonatkozó rendelkezéseivel, és a kormánynak felhatalmazása sem volt, hogy ebben a kérdésben - hogy ti. ki lehet kérelmező a gyámhatóság előtt - jogszabályt alkosson.

www.kbs-ugyved.hu

Burn Out # e-mail 2020.02.23. 00:36

Ha végrehajtási eljárás van folyamatban akkor meg Gyer. 33/B §, ennél feltétel, a végrehajtás, meg a befolyástól mentes nyilatkozat

Burn Out # e-mail 2020.02.23. 00:31

KBS: Gyer. 28. § (2) bekezdés

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.02.22. 18:44

Nekem ehhez kellene egy törvényhely.

Egyébként kérje csak, hátha védelembe veszik; Single Mumot meg megbírságolják egy kicsit; csak hogy érezze a törődést.

www.kbs-ugyved.hu

Burn Out # e-mail 2020.02.22. 17:33

Gyámhatóságtól kétheti a 14 éves a megvàltoztatást.

Single Mum # e-mail 2020.02.22. 15:56

Tisztelt Szakértők!

Mi a teendő, ha 14 év feletti gyermek nem kíván a továbbiakban láthatásokon részt venni? Melyik hatóságnál kell ezt jelezni?

Mi a további teendő, ha a egyermektől külön élő, a kényszerláthatásokat eddig kierőszakoló szülő nem nyugszik bele a gyermek döntésébe?

Üdvözlettel,

S. M.