Ajándékozási szerződés megtámadása?


Nikolett # 2021.09.27. 18:28

Üdv! A kérdésem az lenne: a nővérem 1991-ben a tulajdonában lévő ingatlant ügyvéd előtt ajándékozási szerződéssel nekem adta. Én a tulajdonos lettem, ő pedig holtigtartó haszonélvezeti jogot kapott. A nővérem 1 éve meghalt. Családja nem volt. A bátyám és én vagyunk az örökösei, legközelebbi hozzátartozói. A bátyám meg tudja támadni ezt a szerződést hogy részesüljön a házból vagy semmi esélye sincs? Mert évek óta minden vágya hogy megszerezze valahogyan, elég rossz a viszony köztünk.

Majordomus # 2021.09.27. 18:40

Nincs miről vitatkozni.
Nem képezi az örökség tárgyát,a haszonélvezetet meg nem lehet örökölni,az a halállal megszűnik.

drbjozsef # 2021.09.28. 04:28

Nikolett,

Ha be is jegyeztek mindent, akkor ez egy ügyvédi ellenjegyzett ajándékozási szerződés (bár mintha 1991-ben ez még nem lett volna kötelező), tehát bajosan támadható meg. Ráadásul 30 év után ez kevéssé életszerű is lenne.

A hagyatékba nem tartozik, és mivel 10 (illetve régi Ptk. szerint 15) évnél régebben kaptad, már köteles rész sem jár neki belőle.

Nincs mitől tartanod, nincs esélye itt semmire.
Követelni persze lehet, ha valamit akar, küldje írásban, és írásban utasítsd el, oszt ha akar, pereskedhet (a semmire).