Családtagtól vásárlás


alukacs # 2005.08.19. 11:35

Sziasztok!

Segítséget kérnék ebben a témában én is:
párommal a nagymamája házát szeretnénk felújítani és ott lakni. A házat és telket csak 5 év múlva lehetne eladni illetékmentesen.
A nagymama után 4 testvér örököl, ebből csak ketten szeretnék eladni a házat és mi szeretnénk őket kifizetni.
Lehet-e kedvezményes hitelt?
Van-e tapasztalata valamelyikteknek?

INJO # 2003.10.28. 14:00

Kedves Trudi !

Sikerült a kedvezményes hitel ??

Trudi # 2003.10.18. 12:28

Sikerült más forrásból információt szereznem, melyet most közzé teszek, hátha valaki u.ilyen cípőben jár, s neki is össze vissza beszélnek. Tehát vagyonközösség megszüntetése esetén lehet családtagtól vásárolni, s jár a kedvezményes hitel 4 +2%.

the big cat # 2003.10.16. 18:08

Nem tudom, hogy a kedvezményes hitel feltételei között szerepel-e az, hogy családtagtól nem vásárolhatsz. Én csak a diszkrimináció kérdéséhez fűztem hozzá a véleményem.

Trudi # 2003.10.16. 16:14

the big cat !

Kösz, akkor ez azt jelenti, hogy egy lehetőségem van, eladom ezt a lakást és veszek egy másikat idegentől, s akkor már kaphatok kedvezményes hitelt.

the big cat # 2003.10.16. 15:26

Az alkotmány a hátrányos megkülönböztetést tiltja. a szociális intézkedések valójában előnyös megkülönböztetések, mégpedig azok jogosultjai oldaláról, tehát aki nem részesül bennük az nem kerül hátrányba, csak nem jut előnyhöz. Ez ugye a alappont megválasztásának önkényességétől függően előnyös az egyik vagy hátrányos a másik számára.

A kedvezményes hitel előnyös megkülönböztetés, és feltételei vannak. Ezen az alapon tilthatják meg, és ez alkotmányos.

Abszolút jogok nem léteznek (még az élethez és emberi méltósághoz való jog sem az), minden jog csak egyéb jogok viszonylatában értelmezhető.

Trudi # 2003.10.16. 14:57

Ezt olvastam a Magyar Alkotmányban:

"Az embereknek az (1) bekezdés szerinti bármilyen hátrányos megkülönböztetését a törvény szigorúan bünteti.

(3) A Magyar Köztársaság a jogegyenlőség megvalósulását az esélyegyenlőtlenségek kiküszöbölését célzó intézkedésekkel is segíti."

Akkor kérdem én, hogy milyen alapon tiltják meg, hogy éljek a kedvezményes hitel lehetőségével?

Trudi # 2003.10.15. 12:09

Segítséget szeretnék kérni !

Fiam (26 éves) szeretne lakás venni, s ehhez én szerettem volna besegíteni, oly módon hogy a kettőnk által örökölt 1.5 szobás lakásból kivásárolnám az ő részét. Ehhez a vásárláshoz szerettem volna kedvezményes hitelt felvenni (1.5 millkót). Az OTP-t telefonon megkérdeztem, mire azt a választ kaptam, hogy rendben. Ma viszont személyesen is ott jártam, s ekkor közölték, hogy családtagtól nem vásárolhatok. Most mi az igazság?
Kösz Trudi