Erőszakkal megakadályozni a házeladást?


Law1 # 2003.11.18. 08:04

"Jelenleg egy fedél alatt élünk a családi házunkban, ami az én és az édesanyám nevén van". (Mirja)

"Ha jól értem, a lakás a szüleid közös tulajdonában van". (Stalker)

Stalker # 2003.11.17. 17:53

Ha jól értem, a lakás a szüleid közös tulajdonában van. Édesanyádat így csak a fele illeti meg. Az őt illető 1/2 tulajdoni hányadot bármikor eladhatja, de az édesapádnak elővásárlási joga van rá. Persze lakottan szinte lehetetlen eladni egy fél házat, úgyhogy inkább azt javasolnám, hogy forduljatok bírósághoz közös tulajdon megszüntetése érdekében. A bíróság vagy kimondja a közös értékesítés kötelezettségét, vagy ún. megváltási értéket állapít meg, és az ingatlan egészét az egyik tulajdonos tulajdonába adja. Természetesen csak a rá eső vételár megfizetése mellett.

Mirja # 2003.11.17. 13:24

Kérlek segítsetek! A szüleim elváltak, a közös vagyonról nem egyeztek meg. Jelenleg egy fedél alatt élünk a családi házunkban, ami az én és az édesanyám nevén van, de még a házzaságuk ideje alatt közösen vették. El szeretnénk adni a házat, hogy végre különköltözhessünk, viszont az apám nem akar beleegyezni. Rendkívűl agresszív, szó szerint rettegésben élünk és hiába váltak el, nem akar elengedni minket. Sajnos nincs is hová mennünk. Az lenne a kérdésem, hogy ha akadna vevő a házra, joga lenne-e az apámnak megakadályozni az eladást? Sajnos hiába próbáltunk megegyezni vele, felajánlottuk a vételár felét, de semmi eredmény. Mit tehetünk? És ha esetleg tud valaki ajánlani egy jó ügyvédet, azt nagyon megköszönném!