Átminősítés lakássá.


Szomorú örökös # 2018.10.29. 07:48

F.Laca

Mellesleg pl. a telkemre - a tudtom és beleegyezésem nélkül - állandóra volt bejelentkezve egy számomra ismeretlen fazon, akinek az összes hivatalos papírja, banki dolgai és a lejárt helyetti új bankkártyája a postával mind mind oda jöttek!

Te írtad, hogy nyaraló van rajta. Nos, oda bárki bejelentkezhet, mert életvitelszerű ott lakásra alkalmas.

holélünk? # 2018.10.29. 13:47

Azért a bejelentkezéshez nem árt a tulaj aláírása, és úgy tudom, hogy ki is jelentheti a már nem ott lakókat.

drbjozsef # 2018.10.29. 14:23

Előbbi nem minden esetben, utóbbi igen.

Szomorú örökös # 2018.10.29. 17:30

F.Laca

A sógorom nekem akkoriban személyesen mondta, hogy a szülei "hétvégi épülete" a Bács-Kiskun megyei Földhivatalnál - simán "szerszámos-kamra" kategóriára van bejegyeztetve, és hatóságilag nyilvántartva.

Mint ahogy én is írtam, hogy egy bizonyos „hivatalos” emberke „kapatároló” besorolást kapott a kétszintes központi fűtéses nyaralójára, ami akár életvitel szerű ott lakásra is alkalmas.

Lehetséges, hogy én írtam, ámde az EREDETI adásvételi szerződés alapján csupán CSAK "szoba-konyha hétvégi ház" minősítése van.

Na és szerinted az mi, ha nem nyaraló? Nem mindegy, hogy miként nevezzük? :-D

Te írogattad egykor nekem nemrég, hogy a "gazos kis kerted" ... de azért gondolj bele -
a fűnyírtás MAGA majd egy fél napomat elveszi...És az bizony tavasszal és nyáron, avagy az esősebb időszakok után - szinte már-már 2-3 hetente - erősen ildomos.

Nekem ne mondd, kb. 200 nm füves területem van, az is vagy 3-4 óra, ha egyben csinálom. Csak hát én itt lakom, így be tudom osztani és nem egyszerre nyírom le. 2 hetente muszáj nekem is nyírni, szerencsére már nem nő, beállt az őszi-téli álom a füves részeken. De akárhogy is nézzük, kéthetente az a kis fűnyírás belefér.

holélünk? # 2018.10.29. 22:43

Köszönöm mindenki hozzászólását.
Itt én már csak feltartanám a fürge fűnyírókat, akik egy 10x20 -as azaz 200 m2-es kertet 3-4 óra alatt nyírnak le..biztos körömollóval kell csinálni :) (bocs, nem bírtam megállni)

Szomorú örökös # 2018.10.30. 00:22

holélünk?

akik egy 10x20 -as azaz 200 m2-es kertet 3-4 óra alatt nyírnak le..biztos körömollóval kell csinálni

Elnézést, négyszögölt kellett volna írnom, mert valójában az. :-)
És igen, nyáron bizony 3-4 óra, mire minden pontján végig tudok menni. Nem egy akadálytalan területről van szó, ahol csak végig tolja az ember, hanem azért vannak fák, kút, és egyéb tereptárgyak is. No meg a ház előtt vízelvezető árok, stb. :-)

holélünk? # 2018.10.30. 11:59

Szomorú örökös
Sejtettem, hogy nem kis elírás történt....nálunk is kell füvet nyírni, van rálátás :)

nonolet # 2018.10.30. 20:06

Szomorúka...

"Egészen konkrétan lakhatási engedély szükséges hozzá, ha csak egy használatbavételi engedély van mondjuk garázsra vagy raktárra, oda nem jelentheted be magad."

Dehogynem! simán...

Szükséglakhatás bármiben lehetséges

  • aminek van padlója
  • fűthető
  • 150 méteren belül van ivóvíz vételi lehetőség
Szomorú örökös # 2018.10.30. 20:22

nonolet

Szükséglakhatás bármiben lehetséges

aminek van padlója
fűthető
150 méteren belül van ivóvíz vételi lehetőség

Gondolom te már csak tudod! ;-)

Szomorú örökös # 2018.10.31. 04:46

F.Laca

a Budai hegyekben pl. bármelyik barlang megfelel az ismérveknek. Báár - akik már ilyen lepukkadt helyeken laknak, többnyire nem vizet isznak, hanem kannás bort

Személyes tapasztalat? :-D