Átminősítés lakássá.


Szomorú örökös # 2018.10.31. 04:46

F.Laca

a Budai hegyekben pl. bármelyik barlang megfelel az ismérveknek. Báár - akik már ilyen lepukkadt helyeken laknak, többnyire nem vizet isznak, hanem kannás bort

Személyes tapasztalat? :-D

Szomorú örökös # 2018.10.30. 20:22

nonolet

Szükséglakhatás bármiben lehetséges

aminek van padlója
fűthető
150 méteren belül van ivóvíz vételi lehetőség

Gondolom te már csak tudod! ;-)

nonolet # 2018.10.30. 20:06

Szomorúka...

"Egészen konkrétan lakhatási engedély szükséges hozzá, ha csak egy használatbavételi engedély van mondjuk garázsra vagy raktárra, oda nem jelentheted be magad."

Dehogynem! simán...

Szükséglakhatás bármiben lehetséges

  • aminek van padlója
  • fűthető
  • 150 méteren belül van ivóvíz vételi lehetőség
holélünk? # 2018.10.30. 11:59

Szomorú örökös
Sejtettem, hogy nem kis elírás történt....nálunk is kell füvet nyírni, van rálátás :)

Szomorú örökös # 2018.10.30. 00:22

holélünk?

akik egy 10x20 -as azaz 200 m2-es kertet 3-4 óra alatt nyírnak le..biztos körömollóval kell csinálni

Elnézést, négyszögölt kellett volna írnom, mert valójában az. :-)
És igen, nyáron bizony 3-4 óra, mire minden pontján végig tudok menni. Nem egy akadálytalan területről van szó, ahol csak végig tolja az ember, hanem azért vannak fák, kút, és egyéb tereptárgyak is. No meg a ház előtt vízelvezető árok, stb. :-)

holélünk? # 2018.10.29. 22:43

Köszönöm mindenki hozzászólását.
Itt én már csak feltartanám a fürge fűnyírókat, akik egy 10x20 -as azaz 200 m2-es kertet 3-4 óra alatt nyírnak le..biztos körömollóval kell csinálni :) (bocs, nem bírtam megállni)

Szomorú örökös # 2018.10.29. 17:30

F.Laca

A sógorom nekem akkoriban személyesen mondta, hogy a szülei "hétvégi épülete" a Bács-Kiskun megyei Földhivatalnál - simán "szerszámos-kamra" kategóriára van bejegyeztetve, és hatóságilag nyilvántartva.

Mint ahogy én is írtam, hogy egy bizonyos „hivatalos” emberke „kapatároló” besorolást kapott a kétszintes központi fűtéses nyaralójára, ami akár életvitel szerű ott lakásra is alkalmas.

Lehetséges, hogy én írtam, ámde az EREDETI adásvételi szerződés alapján csupán CSAK "szoba-konyha hétvégi ház" minősítése van.

Na és szerinted az mi, ha nem nyaraló? Nem mindegy, hogy miként nevezzük? :-D

Te írogattad egykor nekem nemrég, hogy a "gazos kis kerted" ... de azért gondolj bele -
a fűnyírtás MAGA majd egy fél napomat elveszi...És az bizony tavasszal és nyáron, avagy az esősebb időszakok után - szinte már-már 2-3 hetente - erősen ildomos.

Nekem ne mondd, kb. 200 nm füves területem van, az is vagy 3-4 óra, ha egyben csinálom. Csak hát én itt lakom, így be tudom osztani és nem egyszerre nyírom le. 2 hetente muszáj nekem is nyírni, szerencsére már nem nő, beállt az őszi-téli álom a füves részeken. De akárhogy is nézzük, kéthetente az a kis fűnyírás belefér.

drbjozsef # 2018.10.29. 14:23

Előbbi nem minden esetben, utóbbi igen.

holélünk? # 2018.10.29. 13:47

Azért a bejelentkezéshez nem árt a tulaj aláírása, és úgy tudom, hogy ki is jelentheti a már nem ott lakókat.

Szomorú örökös # 2018.10.29. 07:48

F.Laca

Mellesleg pl. a telkemre - a tudtom és beleegyezésem nélkül - állandóra volt bejelentkezve egy számomra ismeretlen fazon, akinek az összes hivatalos papírja, banki dolgai és a lejárt helyetti új bankkártyája a postával mind mind oda jöttek!

Te írtad, hogy nyaraló van rajta. Nos, oda bárki bejelentkezhet, mert életvitelszerű ott lakásra alkalmas.

Szomorú örökös # 2018.10.29. 07:47

F.Laca

NEM VOLT SEMMIFÉLE FŐÉPÜLET!

Akkor meg nem „melléképület” volt, ahogy ugyebár írtad.
Bár hogy tévedtél, azt úgysem fogod elismerni. :-)

Szomorú örökös # 2018.10.29. 07:18

F.Laca

a sógoromék hivatalos "melléképülete" Katonatelepen CSUPÁN egy bejelentett szerszámos-kamra címen futott a hivatalban, mindekközben telefonos, kábeltévés, teljesen alápincézett és emeletes téglaépítmény volt, belső vízöblítős WC-vel és fürdőszobával (mindkét szinten)

Már megint kevered a szezont a fazonnal! Ha melléképületnek nevezték, akkor nagy valószínűséggel volt főépület, lakóépület is, így be tudtak oda jelentkezni. A lakcímnyilvántartóban nem az van rögzítve, hogy ők az ingatlanon belül melyik épületben laknak.

Szomorú örökös # 2018.10.29. 05:28

nonolet

Létezik olyan ingatlan, ahol nem létesíthetsz semmilyen lakcímet, mivel a besorolása nem életszerű ott lakásra alkalmas. Egészen konkrétan lakhatási engedély szükséges hozzá, ha csak egy használatbavételi engedély van mondjuk garázsra vagy raktárra, oda nem jelentheted be magad.

Szomorú örökös # 2018.10.29. 05:16

holélünk?

Akkor kezdek házalni az ötletemmel :)

Ez nem újdonság! Én voltam már olyan helyi védelemmel ellátott házban dolgozni, ahol a tulaj gipszkartonnal eltakarta a mennyezeten lévő freskót, mivel nem volt rá pénze, hogy restaurálhassa és egyébként sem illett bele az ő lakásképébe a mennyezeten található festmény. Sőt ha már így tett, akkor lejjebb is hozta vele a plafont.

nonolet # 2018.10.28. 21:20

holélünk?

Lehet a tulajdonosnak is és annak is akit a tulajdonos feljogosít rá.

  • a bérlőnek
  • a szívességi használónak
  • a befogadottnak

LAKNI bárhol lehet, akár egy sufniban is...
Ahol lakik valaki azt pedig KÖTELES bejelenteni ugyebár.

Bővebben ebben a fórumban olvasgass, erről.
állandó / ideiglenes lakcím
http://www.jogiforum.hu/…31/24715.0.0

holélünk? # 2018.10.28. 18:54

F. Laca
Akkor kezdek házalni az ötletemmel :)

holélünk? # 2018.10.28. 18:49

nonolet
Állandóra bejelentkezni és ideiglenes lakcímet létesíteni?

nonolet # 2018.10.28. 16:35

holélünk?

A baj, az hogy:
HA MOST/MAJD akarod kiadni
AKKOR a MOSTANI/MAJDANI éppen érvényes előírás alapján
fogják megnézni, hogy "szoba-e?" ami kiadtál.

Azaz lakásnak használhatod, mert az.

Bérletbe kiadhatod lakóknak.

Fogadhatsz airbnb vendéget a LAKÁSODBA.

Amikor viszont vállalkozásban hasznosítod az más eset.
pl. szálláshelyként
Az akkor és ott vizsgálandó, hogy előírásszerű-e minden.
Az előírászerűségért pedig a vállalkozó felel.
Ha nem oké valami >> bünti.

Mivel a rendelet azt írja: "z e célra hasznosított szobák!!!"

Így annak szobának kell lenni... szerintem.

Az meg az OTÉK szerint 250 illetve 220 minimum.

holélünk? # 2018.10.28. 10:45

Szomorú örökös
:D semmi ajtótok, tolóajtó tetőtől talpig, ha csak 5 centit nyer az ember, már jó :)

holélünk? # 2018.10.28. 10:42

Szomorú örökös
Vásárlás előtt megnéztünk pár ingatlant, neten is rengeteget néztünk,hihetetlen milyen körülmények között élnek emberek a fővárosban, a kapatároló jó opciónak tűnik azok helyett.Sok olyat olvastunk, hogy a tulajdonin a lakás üzlethelyiség vagy tároló besorolású, pedig azok viszont nagyon szépen felújított ingatlanok voltak.
Amikor feltettem a kérdést, az világos volt, hogy ma már ezekkel a paraméterekkel nem kaphatna lakás besorolást, a para az volt, hogy nehogy átminősítsék, illetve a kiadást ez gátolja-e.

Szomorú örökös # 2018.10.28. 10:26

holélünk?

A 2,10 egy értelmes, kényelmes magasság, természetesen kosarasok nem ilyenre vágynak.

Csak abba gondolj bele, hogy ilyen belmagasságnál milyen magasak lehetnek az ajtók, mert ugyebár az ajtótok még külön csökkenti. Nekem 2 méteres belmagasságú házam van most és már nagyon sokszor sikerült a fejemet beverni. Az ilyen házaknál vagy megtanul az ember „alázattal” közlekedni - az erre történő koncentrálás általában álmos, fáradt embernél nem mindig működik - vagy nagyon sűrűn beveri a fejét és fájdalmas lesz. :-O

holélünk? # 2018.10.28. 10:14

F.Laca
A 2,10 egy értelmes, kényelmes magasság, természetesen kosarasok nem ilyenre vágynak. Valóban rengeteg az átverés, illetve nagyon meg kell nézni mindent vásárlás előtt, de az OTÉK-ot eszembe nem jutott volna olvasni, az emberek 99%-a még azt sem tudja, hogy létezik...

holélünk? # 2018.10.28. 10:07

Dr. Szűcs Lajos
Nem fogom kérni egész biztosan, köszönöm :) A fűtésre pontosan ezt mondtam, a gyönyörű régi épületekben lévő intézmények vagyonokat spórolhatnának meg, ha az 5m plafont egy álmennyezettel lejjebb hoznák.

holélünk? # 2018.10.28. 09:55

nonolet
Megnéztem a jogtárat, a magasságot ott nem korlátozzák a kiadásnál, a többi méretezésnek megfelel, azt, hogy lakás már régen kimondták róla, száz évvel ezelőtt meg nem volt ilyen előírás. Az OTÉK-ba is beleolvastam, aszerint két szobához külön wc kötelező, ezen a kikötésen a ma lakásként használt ingatlanok minimum 70%-a elbukna.

Szomorú örökös # 2018.10.28. 09:38

Nekem pl. a telki házam szobája se magasabb ám 2 méternél, mégis nagyon szépen el lehet benne lakni.

De nem is „lakás” a minősítése, hanem „nyaraló”. Vagy még akár az is lehet, hogy „szerszámos kamra” minősítéssel lett anno engedélyezve. Ha már engedélyezték, akkor senki se foglalkozik vele, mire engedélyezték. Kivéve ha eladásra kerül, mert az úgy tulajdonos nyilván legális engedélyeztetéssel szeretné megvenni.

Tudok olyan kétszintes, központi fűtéses telki nyaralót, ahol „kapatároló” megnevezéssel kapta meg a tulajdonos a használatbavételi - tehát nem lakhatási - engedélyt.