terhelten eladni a fele részem


Bubó # 2004.04.27. 22:29

Azt írod, az APEH csak a volt férjed tul. részére terhelte rá az adósságát, a tiédre nem.
Ezek szerint a te részeden nincs teher, tehát nagy baj nincs!
Most viszont nem tudod eladni a részedet, csak mélyen áron alul kapnál rá vevőt.
Ha az exférjed részét szeretnéd kivásárolni (akár hitelből), valószínüleg az apeh végrehajtási osztályával kellene tárgyalnod.
Másik lehetőség, hogy a volt férjed részét elárverezik, és ugyanakkor kéred a te részednek is az árverezés útján történő értékesítését, vagy felajánlod megvételre a másik részt megszerző vásárlónak.
Üdv.

Zoltán György # 2004.04.26. 18:08

A lakást használó viszont fizet, vagy fizetnie kellene neked.
El kell válni és vagyonmegosztás révén esetleg ki lehet húzni a végrehajtás alól.
A másik fele, hogy hitelből kifizeted az adósságot, és az Õ része a tied lesz. Magyarán megváltod.

Detty # 2004.04.25. 10:17

Sziasztok, szeretnék választ kapni a problémámra: elváltam, fele lakás az én tulajdonom. Férjem vállalkozó volt, és az APEH ráterhelte adósságát az ő részére. Hogy adjam el a fele lakást? Azt mondják, hogy a törvény szerint a házasság alatt keletkezett adósság közös...
Az viszont, hogy a két gyereket én nevelem és nem kapok gyerektartást tőle, és albérletben lakok vajon szót sem érdemel?