Szomszéd feljelentett


sysy73 # 2004.05.25. 13:07

Köszönöm a válaszod !

szebe # 2004.05.25. 09:30

Az önkormányzat nem kérhet számlát a szennyvízszippantásról, hiszen sok esetben nem is adnak számlát a szippantók. Persze az jó ha fel tudsz valamit mutatni állításod igazolása érdekében.(Ha számla nincs, akkor tanúkkal is lehet igazolni, hogy rendszeresen ürítteted az emésztőt)
Az önkormányzat műszakisának az a dolga, hogy megvizsgálja a kifolyó(k) rendesen be vannak -e kötve az emésztőbe és nem történik -e illegális elvezetés. Ennyi.
A csapadékvíz elvezetésével kapcsolatban tudnod kell, hogy mindenki köteles a saját ingatlanán "ártalmatlanítani" a keletkező vizet. Tehát ha bizonyatható, hogy a te domboldalaról a szomszédra "zúdul" a csapadékvíz, úgy az önkormányzat kötelezhet arra, hogy a telekhatáron elvezetve, vagy ciszternába összegyűjtve tárold a vizet. Ez sokszor lehetetlen feladatnak tűnik, de szabály az szabály!
A te esetedben a fák nagyon is messze vannak az ingatlantól, úgyhogy szóba sem jöhet a kivágásra kötelezés.
A kamerázást pedig ne tűrd!

ZSZS # 2004.05.25. 05:28

Szia Gábor!

Én úgy gondolom, (bár nem vagyok jogász), hogy egyáltalán nincs joga felvenni ami a telkeden történik. Szerintem ez sérti a személyi jogaidat.
Ha az önkormányzat mindent rendben talál, mehet akárhova panaszkodni. Hivatalból kivizsgálja, de ha nem talál problémát, a szomszédot maximum a fejet verheti a falba. Egyéként meg ha azt hiszi, hogy a thuják locsolásától vizesedik a pincéje, akkor szerintem neki orvoshoz kellene járnia, nem az önkormányzathoz.
Nekünk is volt egy ilyen "kedves" szomszédunk. Feljelentett bennünket, hogy a mi udvarkialakításunk miatt vizesedik a fala, mert nem tud elmenni a víz. A szakhatóság meg szinte kiröhögte, mert olyan lyukas volt a csatornája mint a szita.
Ha idegesíteni akarod, mond neki hogy költözzön el, vagy csinálja meg rendesen a házát. :) Mást úgysem tehet.

sysy73 # 2004.05.20. 14:14

Arra tudnál válaszolni, hogy van-e joga a szomszédnak videókamerával rögziteni , ami a mi telkünkön történik ?

sysy73 # 2004.05.20. 12:02

Kedves Gábor !

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál . Már azt hittem, hogy senki nem tud nekem valami tanáccsal szolgálni.
Az önkormányzat azt mondta, hogy néhány számlát vigyünk el.
Gondolom nekik hivatalból el kell járniuk. S valamit fel is kell mutatniuk. Így szóban mondták, hogy vigyünk el majd néhány számlát.
Írásban még nem kaptuk meg az anyagot.
Azt mondták, hogy fogunk kapni egy nagyon szigorú levelet, amit nem kell nagyon komolyan vennünk, de azért azért mondta, hogy néhány számlát vigyünk el.

Köszi mégegyszer.

Üdv.

Sysy

Császár Gábor # 2004.05.20. 11:11

Jó öreg mondás, hogy a haragos szomszédnél nincsen rosszabb.
Nem hiszem, hogy az önkormányzat véresen komolyan gondolta a szenyvízszippantási számlák bemutatási kötelezettséget.
Nem kell mindíg rohangálnotk, elég ha gyüjtitek, és ha a szomszéd mama fenyegetőzik akkor az orra alá kell dörgölni a számlakat.Szerény véleményem szerint nem kell neki örömöt okozni azzal, hogy foglalkozol az ügyükkel, csak arra kell ügyelni, hogy a szakhatóságokkal jóban legyél...
Tisztelettel!!!


Várom válaszaitokat...

sysy73 # 2004.05.18. 12:27

Senki nem tud nekem ezügyben tanácsot adni ?

sysy73 # 2004.05.16. 18:58

Ház és a thuják között kb. 2 méter magasság is van még..mi ennyivel vagyunk feljebb az alsó szomszédtól.

Meg még az lenne a kérdésem, hogy a szomszéd felveheti-e kamerával, amikor pl. locsoljuk a thuját ?
Vagy egyáltalán odaállhat a kerítéshez és felveheti kamerával, hogy nálunk épp mi zajlik az udvarban ?

sysy73 # 2004.05.16. 16:43

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy a szomszédom feljelentett, dombos helyen élünk, mi feljebb vagyunk, mint a szomszédunk, akik csak ritkán vannak kint a telkükön.
Most a nagy esőzéseknél beázott a pincéjük, áll a víz.
Erre Õk feljelentettek minket, hogy mi oda engedtük ki az emésztőt, s a pincéjükben úszik a .....
Kijöttek az Önkormányzattól, akik megállapították, hogy rossz a ház szígetelése, s esővízzel van tele a pincéjük.
Mi előtte próbáltuk megbeszélni velük, hogy higgyék el, mi nem engedtünk oda semmit . Fenyegetőztek az ANTSZ-el, mondtuk, hogy teljesen nyugodtan hívják ki, mert nem engedtünk semmit ki.
Akkor a férfi belátta, hogy valóban egy öreg ház a nyaralójuk, rossz a szigetelése, de az anyukája nem . Õ akkor is fenyegetőzött, hogy Õ bizony elmegy.
Néhány napja megjelentek nálunk az Önkormányzattól terepszemlét tartani .
Megállapították, hogy minden rendben van nálunk, az emésztő is elég messze van a szomszéd házától, nem is mehet át hozzájuk.

Viszont az önkormányzat arra kötelezett, hogy be kell mutatnunk mindig a szippantásról a számlát .
Kötelezhet ilyenre ? Mikor semmi hibát nem találtak, most állandóan rohangáljunk az Önkormányzathoz munkaidőbe , álljunk sorba és kötelezően mutassuk be a számlákat ???

A szomszéd házától kb. 6 méterre vannak thuják, a szomszéd arra akar kötelezni minket, hogy vágjuk ki, és ne merjünk ott locsolni, mert befolyik a házukba a víz . Pedig messze van a ház onnan.
Kérhet ilyet, hogy vágjuk ki a thujákat ?
Szerintem azért zavarja inkább, mert nem lát át így hozzánk majd. EGyenlőre még csak kb. másfél méteresek a thuják.

Köszi előre is a segítséget.