Épületfeltűntetés utólag


bigdady # 2013.08.12. 15:19

Fedett helyet a kocsinak. Hozzaepiteném a meglevőhöz.

Szilvia0801 # 2013.08.12. 14:02

A kocsibeállót telken belülre vagy a telek elé akarod csinálni?

Illetve úgy kérdezem: bejárót akarsz építeni vagy fedett helyet a kocsinak?

bigdady # 2013.08.12. 13:52

Köszi. Akkor inkább feltűntetem a mostanit. Abból nem lehet baj.

Viszont akkor új a kérdésem: hogyan tudnék kocsibeallot csinálni illetve milyet hogy ahhoz ne kelljen építési engedély ill feltuntetes?

1: építsék olyat amit el tudok bontani?
2: olyat építsek aminek nincs beton alapja? Ahhoz én kell? Mi az amihez nem kell magyarul?

Köszi.

Szilvia0801 # 2013.08.12. 11:05

A földhivataloknál és az interneten is megvásárolható bármely magyarországi ingatlan, település vagy termőföldterület digitális térképe. A gyorsabb ügyintézést elősegítő térképeknek az engedély nélkül építkezők kivételével mindenki örülhet.

Így nem biztos, hogy hozzá kéne építened és utólag beadni.

nanemaaa # 2013.08.12. 10:07

Milyen érdeked fűződik ahhoz, hogy csalást (bűncselekményt) kövess el?
Ha véletlenül fel is tüntetnék, attól még szabálytalan építés marad.

bigdady # 2013.08.12. 07:36

Sziasztok!

Van egy 10 éven túli melléképületem ami sosem volt feltüntetve a földhivatalban és amire kaptam most hatósági bizonyítványt hogy rendben ott áll és feltüntethető (nincs m2 vagy hol áll stb).
Mi van ha most hozzáépítek ehhez egy kis részt és utána mérettetem ki a földmérővel és azt tüntettetem fel? Feltüntetik egyben ha nem szólok senkinek?

Köszi

nanemaaa # 2013.03.28. 08:10

Arra pedig nincs jogszabály, hogy bírságolható a bejelentést elmulasztó.

Erre azért mérget nem mernék venni. ;)

cecyl # 2013.03.26. 17:14

Bírságolás biztos nincs, de így is mélyen a zsebedbe kell nyúlni. A vázrajz legkevesebb 20 ezer (magánföldmérője válogatja), ehhez jön még a 6.600 forintos igazgatási szolgáltatási díj, amit a földhivatal felé kell fizetni. Azonban arra már volt példa, hogy a földhivatal abba kötött bele, hogy a bejelentő nem azonos az építtetővel, vagyis azzal, aki a használatbavételi engedélyben szerepel. Ez a nem egységes földhivatali gyakorlat miatt van. Igazság szerint nem jelenthet problémát, hogy nem azonos a két személy, mert a tulajdonosnak, mint jogosultnak kell a változást bejelenteni. Arra pedig nincs jogszabály, hogy bírságolható a bejelentést elmulasztó.
Legfeljebb az történhet (egy esetleges hivatalból lefolytatott ellenőrzés eredményeképpen), hogy a földhivatal felhívja a tulajdonost arra, hogy nyújtsa be x napon belül a szükséges okiratokat az épületfeltüntetéshez. Ha ez nem történik meg, abban az esetben a földhivatal elkészíti a szükséges munkarészeket és átvezeti a változást a tulajdoni lapon és ingatlan-nyilvántartási térképen. Ennek költsége ill. díja a mulasztót terheli (ez általában több, mintha magánföldmérő készítette volna), a nem fizetés pedig köztartozásnak minősül és adók módjára behajtható.

lajcsó # 2013.03.26. 08:06

Nem valószínű a bírságolás.

Rolo # 2013.03.26. 07:51

Kedves Fórumozók

Ikerházunk 7 éve épült. Van jogerős használatbavételi engedélye, ami 7 éve készült.
Viszont az építtető "elfelejtette" bejelenteni az új épületet a Földhivatalnál. Erre most derült fény, hogy az ikerszomszéd eladta a saját részét.

Ha szeretnénk most benyújtani a vázrajzot, használatbavételi engedélyt a Földhivatalhoz (Épületfeltüntetési eljárás), akkor számíthatunk-e valamilyen bírság kiszabására a Földhivatal részéről a 7 év késlekedés miatt?

Köszönettel