Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

zártkerti ingatlan adásvétele

MajorDomus # e-mail 2014.03.12. 23:49

nos akkor változott?

Immaculata (törölt felhasználó) #   2014.03.12. 19:05

A zártkert, az külterületi kert.

17. mező-, erdőgazdasági hasznosítású föld: a föld fekvésétől (belterület, külterület) függetlenül valamennyi olyan
földrészlet, amely az ingatlan-nyilvántartásban szántó, szőlő, gyümölcsös, kert, rét, legelő (gyep), nádas, erdő és fásított terület művelési ágban van nyilvántartva, ....

Immaculata (törölt felhasználó) #   2014.03.12. 18:55

roli77

2013. évi CXXII. törvény

a mező- és erdőgazdasági földek forgalmáról

kgyori # e-mail 2014.03.12. 18:20

Norbert78 által feltett kérdésre engem is érdekelne a válasz, ha valakinek van megbízható információja! Köszönöm!

(Az lenne a kérdésem, hogy változott-e valamit a zártkerti ingatlan adásvételi szabálya az idei évben? A kihirdetési kötelezettség továbbra sem vonatkozik rá? Volt egy földvédelmi törvény módosítás, az befolyásol-e valamit? A zártkerten belül a tulajdoni lapon gyümölcsös, és gazdasági épület szerepel.)

norbert78 # e-mail 2014.01.14. 16:53

Üdvözlet!

Az lenne a kérdésem, hogy változott-e valamit a zártkerti ingatlan adásvételi szabálya az idei évben? A kihirdetési kötelezettség továbbra sem vonatkozik rá? Volt egy földvédelmi törvény módosítás, az befolyásol-e valamit? A zártkerten belül a tulajdoni lapon gyümölcsös, és gazdasági épület szerepel.

Köszönöm.

roli77 # e-mail 2013.11.08. 10:59

Ha jól értem ezt az utolsó hozzászólást, akkor zártkert értékesítésénél senkinek sincs elővásárlási joga csak a résztulajdonosnak.
Azért néztem ezt a fórumot, mert egy önkormányzattól meg akarok venni 3 db zártkertet. Az egyiknél csak 1/2-ed részben tulaj az önkormányzat. A másiknál van haszonbérlő (papíron, mert a gyakorlatban nincs művelve). Megkaptam a formanyomtatványt az igényléshez elküldtem kitöltve egy kísérő levéllel amiben leírtam, hogy az 1994. évi LV. tv. 10. paragrafus (3) értelmében nincs elővásárlási jogosult. Érre jött vissza a válasz, hogy az államnak és a haszonbérlőnek elővásárlási joga van. Átnéztem még egyszer a tv-t és teljesen egyértelmű számomra, hogy az államnak és haszonbérlőnek nincs elővásárlási joga. Viszont a társtulajdonosnak van.
Kérdésem, hogy most nekem van igazam vagy az önkormányzati ügyintézőnek?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.11.05. 19:01

Igen. De.

www.kbs-ugyved.hu

kreta16 # e-mail 2013.11.05. 18:56

Ha jól tudom, akor zártkerti ingatlant(legyen az termőföld, vagy nem termőföld) nem kell kifüggeszteni. De akkor a társtulajdonosoktól sem kell az elővásárlási jogról lemondó nyilatkozat?

wers # e-mail 2013.04.09. 08:16

Tulajdoni lapot kap, vagy újabb összeg fizetése után kell kéni?
Tulajdoni lapot bármikor kérhet, na persze nem ingyen.

lajcsó # e-mail 2013.04.08. 21:23

Ez eléggé kesze-kusza kérdés. Az illeték késedelmes befizetése esetén késedelmi pótlékot (lényegét tekintve kamat)kell fizetni. Amennyiben a vagyonszerzési illetéket kivetették akkor lennie kell adásvételnek is és valószínűleg már megtörtént a tulajdonjog bejegyzése is. Ugyanis az adásvételi szerződést a illeték megállapítása érdekében a földhivatal küldi meg a NAV-nak. Bárhová, bármilyen lakhatást biztosító helyre be lehet jelentkezni, ez nem függ az ingatlan besorolásától. A tulajdonjog bejegyzésről szóló határozatot az ügyvédtől kell kérni mivel ezt csak neki küldi meg a földhivatal. (Az ügyfél példányát is)

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

majmi # e-mail 2013.04.08. 19:44

Kérem a hozzáértő segítségét Egy rokon vett ingatlanközvetítőn keresztül egy kisebb kertet, kicsi házzal. Válás után volt, sietnie kellett a költozés miatt. Az illetéket kb. 3 hónap késéssel, szűlői segítséggel most fizette be. A késedelem miatt mire számíthat? /Bírság stb?/ A következő kérdésem, most a továbbiakban mi a teendő? Az átírást kérni kell, megtörténik automatikusan? Tulajdoni lapot kap, vagy újabb összeg fizetése után kell kéni? A kert a város külső területén van. Van víz, villany, közvilágítás.Nem tudom pontosan, milyen besorolású a ház, de be lehet jelentkezni oda állandó lakcímre, mert a válás miatt az előző lakásból ki kellene jelentkezni. Nem akarom irányítani, de kérdés esetén segíteni szeretnék.

balesetijogasz # e-mail 2013.04.08. 15:34

De a zártkert is termőföldnek minősül, és pl. kell nyilatkozni arról is, hogy megszerzése esetén nem áll fenn tulajdonszerzési korlát (6000 AK stb.).

Üdv:
balesetijogasz
www.balesetijogasz.hu

Gianni.hu # e-mail 2013.04.08. 15:30

Köszi Lajcsó, de valóban nem erre gondoltam.

Egy 1200m2 es kertről lenne szó, ami a földhivatalnál zártkertként szerepel (tehát nem külterültként)

A Tft. szerint pedig csak külterületi ingatlan minősül termőföldnek. Ezért zártkertnél pl. nem kell a vételi ajánlatot sem kifüggeszteni az önkormányzatanál.

Tehát ha a Tft szerint nem termőföld, akkor elvileg külföldi magánszemély is megveheti ?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.04.08. 15:22

Aligha így értette. :)

www.kbs-ugyved.hu

lajcsó # e-mail 2013.04.08. 14:33

Igen: "A belföldi magánszemélyre vonatkozó szabályok irányadók azon tagállami állampolgárra, aki önálló vállalkozó mezőgazdasági termelőként kíván letelepedni Magyarországon, és legalább három éve folyamatosan, jogszerűen Magyarországon lakik és folytat mezőgazdasági tevékenységet. " (Földtörvény)

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Gianni.hu # e-mail 2013.04.08. 14:26

Kérdésem, hogy zártkertként nyilvántartott ingatlant megvásárolhat e külföldi magánszemély ?