zártkerti ingatlan adásvétele


Immaculata # 2015.10.04. 11:18

Riki50

Ha be vagy jegyezve az ingatlan-nyilvántartásba.

Riki50 # 2015.10.04. 10:55

De igen, mert osztatlan közös tulajdon. Ha nem lehetne akkor minek a kifüggesztés 60 napra???

Bea1 # 2015.10.04. 10:26

csak akkor, ha földműves, állattenyésztő, vagy őstermelő.

sima, nem földműves szomszédnak nincs elővásárlási joga.

Riki50 # 2015.10.04. 08:54

Augusztusban vásároltam egy zártkerti ingatlant amit október 20-ig kell kifizetnem. Időközben kiderült, hogy a szomszéd zártkertre is adásvételi szerződést kötöttek kb augusztusban. A kérdésem a következő mivel szeretném megvásárolni azt a telket is mikortól élhetek az elővásárlási jogommal?

MajorDomus # 2015.09.23. 22:17

De

valentinzon # 2015.09.23. 18:12

Nem művelik (a környéken senki semmit), ez egy kis Dunakanyari "nyaraló", mindössze 200 m2 a telek területe... - Ezek szerint csak FÖLDMŰVESNEK van elővásárlási joga (az hogy szomszéd vagyok nem számít)?

Kisfiatal # 2015.09.23. 10:23

Megint kérdeznék.
Az eladó ügyintézője szerint így is ki lehet függeszteni a kertet, hogy folyamatban van az épületfeltüntetés. Ez igaz ?
Tehát most az van(állítólag), hogy az épület alatti területet előbb ki kell vonni a művelésből, utána lehet feltüntetni. De ez mehet a kifüggesztéssel párhuzamosan ? Nekem fura lenne, hogy kifüggesztjük mint kert, aztán kert+egyéb építmény lesz. Meg egy 800+ m2es kertért sok is a vételár sztem :)
Másik: gondolom a kifüggesztéssel pérhuzamosan a kivonás sem mehet :) (ha esetleg meglenne közben a rendelet). Vagy, ha esetleg vmiért vmelyik hivatal visszadobja a kifüggesztést, és mondjuk addigra lesz rendelet, akkor el lehet felejteni az újbóli kifüggesztést ?

Bea1 # 2015.09.23. 06:05

földműves, állattenyésztő, őstermelő...

MajorDomus # 2015.09.22. 18:09

Művelik a zártkertet?

valentinzon # 2015.09.22. 17:23

Köszönöm, már beszéltem a tulajjal (alapvetően minden rendben van), csak nem tudtam, hogy a szomszédnak földművesnek kell lennie (valahol írják - valahol nem...)

Bea1 # 2015.09.22. 16:25

nincs elővásárlási joga sajnos. de ettől még megveheti, lehet az öné, beszéljen a tulajjal.

valentinzon # 2015.09.22. 11:17

Tiszteletem!
A zártkertem melletti szomszédos ingatlant (szintén zártkert) szeretném megvenni.
20 km-en belül lakom, viszont NEM VAGYOK FÖLDMŰVES - kérdés, hogy így is van "20 km-en belül lakó szomszédként" elővásárlási jogom, vagy ez csak földműveseke vonatkozik?

MajorDomus # 2015.09.13. 21:14

A kettő nem mindegy.

Kisfiatal # 2015.09.13. 19:29

Közben átgondolva, előleg címén végülis ki lehetne neki fizetni. De már adtunk 5% foglalót egy előszerződéssel. De ha kifüggesztéses lesz, úgyis új szerződés kell. De foglaló nem lehet 50% azért.. a 3 milla kb annyi lenne. VAgy lehet ilyen hogy foglaló után előleg is ? :) Vagy csak előleg legyen azt kész.

Kisfiatal # 2015.09.13. 14:38

Ma voltunk a tulajoknál "megbeszélésen", most azzal jött, hogy fizessek ki neki 3 millát, a maradékot(2.4mill) pedig letétbe, ha be akarok költözni..
Ezt nyilván nem kéne..

MajorDomus # 2015.09.12. 21:48

Rendelet vagy lesz vagy nem.
Amelyik eljárás gyorsabb eredményt hoz, azt kell választani.

Kisfiatal # 2015.09.12. 17:54

Na itt is megkérdezem, hátha tudtok tanácsot :)
Szóval, még aug lefoglalóztam egy zártkertet, rajta egy nyaralóval, ami nincs a tuli lapon. Az előszerződésben a tulaj vállalta h az épületet feltünteti, és a művelésből kivonja a kertet. Volt/van neki vmi intézője a Földhivatalnál, aki csak arra hivatkozik, hogy nincs meg a végrehajtási rendelet a zártkertek kivonásáról, így széttárja kezeit, és azt tanácsolja függesszük ki. Ezt viszont szeretném elkerülni. 1.5 hónap után semmi nem történt. Most állítólag elindították a feltüntést, de pár helyen olvastam, hogy eleve ez is a kivonás feltétele, h legyen a telken épület. Jó, de ezzel sokkal nem leszünk előrébb a kivonással kapcsolatban, ha tényleg nem lehet a rendelet nélkül megoldani. Ez egy 818 m2es telek. Meg vmi olyasmit mondott az intéző, hogy a ház területét ki lehet vonni a művelésből. Nem tudom ezzel mennyire lennénk előrébb.
Szóval mi lenne a célszerű ? Kifüggeszteni és várni, vagy esetleg várni 1-2 hónapot, hátha lesz rendelet ? Vagy egyéb ? Egyébként a tulajok elvben beleegyeztek, hogy ügyvédi letéttel birtokba vegyük az ingatlant.

lewho # 2015.08.31. 14:07

A közös tulajdon fenntartásával kapcsolatos költségeket követeld rajta, pereld be/szerezz végrehajtható okiratot, indíts végrehajtást, és a követelésed beszámításával árverésen vedd meg a részét.

1-2 év alatt, ha szerencséd van, tied a része.

malna78 # 2015.08.31. 13:12

Köszönöm a válaszokat. Igen, felajánlottam a költségeket, illetve azt is, hogy kifizetem a reális piaci értékét, de időközben meggondolta magát a kedves rokon. Mivel elég sok munka lenne a földdel (víz, villany bevezetés, fakivágás, stb), aminek elvégzésével más tulajdonának az értékét nem szívesen növelném. Így a kérdés, hogy milyen jogi úton tudnám "rávenni", hogy lemondjon a saját részéről, illetve eladja azt.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.31. 13:00

Konzulátus lesz az és konzuli tisztviselő.

Bea1 # 2015.08.31. 09:52

az adott ország nagykövetségénél meg tudja ezt tenni, vagy a nagykövet előtt meg tud hatalmazni valakit a jogai képviseletére.

Gondolom, Ön felajánlotta, hogy fizeti neki az ide utat, az ittartózkodást, és a visszautat, hamár lemond, ezek ne az ő költségei legyenek...

malna78 # 2015.08.31. 07:06

Kedves Fórumozók!

A következő ügyben szeretném a segítségeteket kérni: apukám révén örököltünk testvérek zártkerti ingatlant, melynek negyede az apukám testvére nevén van. Ő már több, mint 20 éve külföldön él, többször is felvettem vele a kapcsolatot, mindig megígérte hogy lemond a részéről/eladja nekünk, de mikor a papírok aláírására került volna a sor, állandóan visszalépett. Kérdésem: van-e bármilyen jogi lehetőség arra, hogy az ingatlan a mi nevünkre kerüljön?

Nagyon köszönöm a válaszokat.

lajcsó # 2015.08.29. 21:05

1. A tulajdoni hányad adott: 1/2-1/2. Más kérdés az ingatlan használata, abban meg lehet állapodni.
2.Ki kell függeszteni.
3.Ügyvédi letét nem szükséges, bár így is megállapodhattok.
4. Előleg, foglaló ugyanaz mint más esetben.

Judy76 # 2015.08.29. 15:11

Ő ragaszkodik hozzá, nem kívánja eladni.
Szerinted???
Ezen már túl vagyok....

Bea1 # 2015.08.29. 13:46

szerintem tárd fel ezt a testvérednek, adjátok el, legalább lesz pénze, addig is el fogy telni minimum egy év, ha ez a zártkert termőföld.