zártkerti ingatlan adásvétele


Bea1 # 2015.07.17. 04:22

Jászberény? Szolnok? Eger?

MajorDomus # 2015.07.16. 21:19

Akkor vedd meg!

Kisfiatal # 2015.07.16. 10:10

Egy alföldi nagyváros :)

Bea1 # 2015.07.16. 10:02

szerintem a tulaj nézi a jogi fórumot, és ez alapján tartja ki az árat... melyik környék ez? (csak ha nem titok)

Kisfiatal # 2015.07.16. 09:59

Egyébként kb fél éve nézem a hirdetéseket, de szinte ugyanazok vannak, elvétve kerül fel 1-1 új. És összevissza vannak árazva, vannak normális házak, de azok drágák is(8-12 milla), meg vannak xarok drágán(6-7 millák xaros faházakért meg szűk téglaépületekért), majdhogynem ez van értelmes áron hirdetve.
De én is úgy gondolom, télen érdemes nyaralót venni :) Ezt nem tudom mióta hirdeti, de sztem év eleje. Van egy saját hirdetése amin jan dátum van a képeken.
Mi meg nagyon húznánk már a panelból..

Kisfiatal # 2015.07.16. 09:53

Hát igen, amúgy mindig van jobb :) Nekünk is ez a harmadik kiszemelt. Az elsőről kiderült h qrva drága, meg kicsi is-de am minőségi és bővíthető. A második az jó volt, már kacérkodtunk a vétellel, de elkelt(most néztem meg a kifüggesztést, máj 29.én kelt, 6,6 milla, amúgy 6.9 volt a hirdetésben, de hirdették a házak közt is 7 felett..). A mostanit sokáig nem vettem számításba, mert igénytelen képek voltak róla feltöltve, rendetlenség a házban, meg csak kályha fűtése van. De aztán más híján ráfókuszáltam erre a házra, mert ennek értelmes ház kinézete van, nem egy tégla bodega qrva szúk tetőtérrel, hanem van rendes térdfal magasság, és zártkerti házak közt tágasnak is mondható, telek is értelmes méretű, és jó a fekvése. És árban is ez a legjobb, ill ár-érték arányban.
Egyébként nem sok üzlet köttetett arrafele, konkrétan kettőt találtam hrsz alapján május óta, legalábbis, addig van fent a neten..
Na itt amúgy nekem úgy tűnt, nem nagyon akarják eladni, ill nem bármi áron. Gondolom kötődnek hozzá mivel saját építés. Mondjuk, akkor nem értem minek hirdeti ingatlaniroda is.. Meg én magasabbra is áraztam volna, a statikus is jóval magasabb árat tippelt. Átlagár alatt van. Szerkezetileg jó, de költeni kell rá hogy komfortosabb, igényesebb legyen.

Bea1 # 2015.07.16. 09:04

én is ezt hittem egy közeli ingatlanról... aztán jött a tél, és felére estek az árak... kellett a pénz az embereknek, és potom pénzért vettem jobbat.

Kisfiatal # 2015.07.16. 06:31

A következő a helyzet:
Úgy néz ki, én megvenném ezt a kiszemelt ingatlant(ha meg nem veszik közben). Megnézettem szakival(statikus) a házat, ő-igaz csak szemrevételezéssel-azt mondta, szerkezetileg rendben van a ház, ő inkább a térrel, méretekkel és a hőszigeteléssel volt elfoglalva :) Meg hogy lehetne belőle lakóingatlan. Bár ez nem cél-egyelőre. De egy energetikai tanúsítványt majd lehet hogy csináltatok egyszer, ha kész lesz.
A tulajjal egyelőre nem alkudoztam, említettem neki a művelésből kivonást, rákérdezett, az illetékes csak azt mondta amit én is tudok: megszületett a törvény, de még nincs rendelet, de szerinte ez pár héten belül várható. Abban maradtunk hogy hívjon ha megtud vmit, persze mondta hogy ha jön másik vevő, akkor ő nem tartja fenn nekem. mondtam ok ez egyértelmű.
Kérdésem: hogy csináljam a dolgot ? Olvastam hogy foglalót is csak ügyvéddel szabad adni, meg hogy az már adásvételi stb stb, viszont ha már most megkötjük az adásvételt, akkor ugye kifüggesztéses lesz a dolog. Tehát szeretném lefoglalózni, hogy vegyék le a hirdetést. Egyébként pár helyről eltűnt, be is ijedtem kicsit, ez segített a döntésben, mert ilyen áron ilyen házat ami ilyen jó helyen van, egyszerűen nem találni.. Szal ha ez elúszott, akkor kampó.. Akkor nem tudom mi lesz, vérni kell, vagy venni egy kertet és magunk építeni :D De az sokkal macerásabb és drágább lenne. Persze akad hasonló kaliberű ingatlan más helyen, de az jóval drágább..

MajorDomus # 2015.07.14. 21:27

Ha nincs építési tilalom!

Kisfiatal # 2015.07.14. 05:18

Önkori.

MajorDomus # 2015.07.13. 22:03

Emelték?

Kik?

Kisfiatal # 2015.07.13. 21:52

Nálunk most emelték 5-re. De akkor ez nem csak zártkertre vonatkozik ? Tehát ha nincs minősítve lakó v üdülőingatlannak, akkor marad az 5 % ?

MajorDomus # 2015.07.13. 21:18

Mondjuk művelesből kivett terület

Én 3 % beépithetőségről tudok!

Kisfiatal # 2015.07.13. 09:20

Egy kérdés merült fel bennem hétvégén: ha a zártkerti ingatlant kivonjuk a művelésből, az mi lesz ? Kivett terület ? Kivett zártkert ? Vagy ha kivesszük akkor már eleve nem lehet zártkert ? És ha kivesszük és nem zártkert, akkor már nem vonatkozik rá az 5% beépítési korlát ? Könnyebben lehet adott eseben lakóingatlanná minősíteni(ha mondjuk a ház amúgy megfelelne) ?

MajorDomus # 2015.07.07. 21:42

Ezt még lehet fokozni.?

bokros # 2015.07.07. 15:26

Szerintem így gyorsabb lesz, mert egy tárgyaláson a bíró dönteni fog.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Ilusjulis # 2015.07.07. 12:48

Vételi ajánlattal egybefoglalt adás-vételi szerződést
kötöttünk 2015.január 24.napján, 400 négyszögöles zártkertre. A szerződés szépen ment a maga útján. 60napig kifüggesztették, majd továbbították az illetékes kormányhivatal megyei földhivatala felé. A procedúra a végéhez közeledve
megállt egy betűelütés miatt a keltezésnél.Januárban
ugyanis még az előző év élt az Ügyvéd Úr kezében, ezért
2014-et írt, de ezt gyorsan átjavította, de a 4-es
ott maradt, így lett belőle "20154." Az elütés miatt visszadobták az egészet. A Vevő jogos fellebbezése miatt,2015.szeptember 25.én 8.15-kor a ....Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon közigazgatási határozat felülvizsgálata per per indul.

Az előre jelzett 5-8 hónapos, hosszú átfutási időből, így lehet akár 12 hónap is, mindez egy elütési hibából,amit egy kézjeggyel ellátott javítással pótolni lehetett volna.

MajorDomus # 2015.07.06. 21:39

Ja, ugyanaz a kérdés?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.06. 19:58

Hogyan tudom megvenni leggyorsabban, kifüggesztés nélkül?
Sehogy.

barnt21 # 2015.07.06. 19:14

Üdvözlet! S.O.S. kérdésem lenne, aki tud segíteni írjon.
Vásárolni szeretnék egy zárt kert-et. Van rajta egy pince, ami nincs bejegyezve sehová, állítólag régen csak szerszámosnak készült 3x3 méteres. Van rajta arany korona érték is. Hogyan tudom megvenni leggyorsabban, kifüggesztés nélkül? Ha le vetetném az arany korona értéket? 860 m2 Nekem egyébként csak üdülő, hétvégi teleknek kellene.

MajorDomus # 2015.07.01. 19:48

4-5 hónap

Kisfiatal # 2015.07.01. 05:38

Akkor talán érdemes lenne várni. Csakhát ki tudja meddig..

MajorDomus # 2015.06.30. 21:52

Akkor már igen.

Kisfiatal # 2015.06.30. 12:48

Eszembe jutott egy kérdés. Mi van akkor, ha én mondjuk júl közepén megkötöm az adásvételit, és kifüggesztésre kerül, de utána mondjuk meghozzák a rendeletet a művelés alóli kivonással kapcsolatban ? Ugye amiről volt szó már tavasszal, hogy a parlament elfogadott valamit, hogy a zártkerteket könnyen ki lehessen vonni, de még nincs rendelet. Gondolom ez ősznél hamarabb nem is várható. Akkor nekem már mindegy, várhatom végig a kifüggesztéses játszmát ?

Kisfiatal # 2015.06.30. 12:22

Természetesen tudom, hogy kell majd ügyvéd a vételhez :) De még nem tart ott a dolog, egyelőre elméleti agyalás-szervezés megy. Az ingatlant egyszer már megnéztük, de az csak tájékozódás volt, hogy érdemes e rajta agyalni :) Érdemes. Azóta néztünk másokat is, de azok gatyábbak voltak, és amúgy sem jöttek be(fekvésileg, méretileg stb).
Tehát a következő lépés az lenne majd, hogy szakemberrel átnézetni a házat, megnézni a papírjait, aztán ha nincs nagy gond, megegyezni árban, esetleg foglalót fizetni, és ügyvédet keresni. VAgy előbb ügyvéd utána foglaló ? :) Azért sem kerestem még ügyvédet, mert ez a dolog elég esetleges volt, egyáltalán nem volt biztos hogy veszünk bármit is(most sem az még). De ez elég jónak tűnik.