Parkolás társasház előtt!


MajorDomus # 2019.02.20. 20:33

A mesterséges intelligencia már itt van..

drbjozsef # 2019.02.20. 09:06

Igen, fura, én nem kértem a sajátom törlését, és még csak obszecenitás sem volt benne, én sem értem, de tök8...

gerbera317 # 2019.02.20. 08:59

Már törölte magát a kérdező a kérdésével együtt. Körülményesen leírta, hogy az utcájuk elején van 3 tábla: 1) behajtani tilos - kivéve célforgalom, 2) várakozni tilos, 3) parkolni tilos. Sérelmezte, hogy mindenféle idegenek oda parkolnak, és hogy a társasház kitehet-e egy olyan táblát, hogy "parkolás csak lakók részére". Erre kapta a válaszaimat.
Érdekes, hogy drb is hozzászólt, és az a poszt is eltűnt.

MajorDomus # 2019.02.19. 20:26

Mi volt a kérdés?

gerbera317 # 2019.02.19. 13:36

Nekifutok még egyszer, mert most látom, nem olvastam végig rendesen a kérdést.

Tehát az utca elején van 3 tábla
behajtani tilos - kivéve célforgalom
várakozni tilos
parkolni tilos (ilyen tábla egyébként nincs, valószínűleg "várakozási övezet (zóna) vége" tábla az).

Ebből következik, hogy 1) oda senki nem hajthat be, csak ha dolga van ott (például lakó), de annak is tudomásul kell vennie, hogy 2) ott nem parkolhat. A többit meg már megírtam.

gerbera317 # 2019.02.19. 11:25

Ha ott várakozni tilos, akkor az a lakókra és a látogatóikra is vonatkozik. Ha esetleg nem világos: ott senki (megismétlem: SENKI) nem parkolhat. A kérdésed nem is ingatlanos vagy társasházi kérdés, hanem közlekedésrendészeti kérdés. Annak viszont nagyon naiv, ugyanis ami tilos, az tilos. Ezt illik tudni.

MajorDomus # 2014.04.14. 20:58

Nekem is van olyan házam ahol a ház elötti terület ahol parkolnak,a telek része,és magántulajdon.
Itt is erröl lehet szó

nanemaaa # 2014.04.14. 07:15

Sehogy.
Van egy speciális magyar szemlélet, hogy a köz tulajdona a "szabad préda" szinonimája. "Ha mán én takarítom, akkor az enyimé." ;)

MajorDomus # 2014.04.11. 20:13

Ez igaz.

Szerinted hogy lehet másképen magánterület a ház keritése elötti terület?

nanemaaa # 2014.04.11. 11:07

MD
És ezeket te hol olvastad? Mert a kérdező ilyet nem írt. ;) Attól, hogy "zsákutca", még nem biztos, hogy nem közút, vagy közforgalom számára megnyitott magánút.

MajorDomus # 2014.04.10. 19:13

Nem érted.
Szo nincs közterületröl.

Az a lényeg,hogy a társasház keritése nem a telekhatáron
áll,hanem 3 méterrel beljebb,tehát a ház elött is a saját telkükön parkolnak,ezért zavarták el onnan a kérdezőt.

Ezért van kiplakátolva a sok tábla.mert magánterület.

nanemaaa # 2014.04.10. 08:03

Ez így mulatságos. A közterület - aminek e nevében is benne foglaltatik a "köz" - amely felett hol egyik, hol másik telektulajdonos formál tulajdonjogot magának. :)
A kerítésre fabrikált tábla, mint a tulajdonjog alapja.... :D
Ha ez így megy, én nem fogom elaprózni a dolgot, az utcanévtáblát fogom kicserélni "én utcámra". :D
Megítélésem szerint közúton történő közlekedés szabályait a KRESZ tartalmazza, melyet esetleg forgalomirányító táblákkal lehet korlátozni. Olyan KRESZ táblát nem ismerek, hogy "enyimé". Illetve bizonyos esetekben úgynevezett kiegészítő tábla formájában lehet kizárólagosságot tartalmazó jogot érzékeltetni, amit viszont a közút kezelőjének engedélye alapján helyeznek ki.

MajorDomus # 2014.04.09. 20:05

Már hogyne lenne!
A társasház keritése elötti területet is megvették,az magántuajdon!

Mictian # 2014.04.08. 17:58

Helló!

A következő ügyben kérek tanácsot:
egy zsákutcában lakunk, ahol a szemközti társasház lakói a ház kerítésére általuk gyártott táblákon lefoglalták az utcán a házuk előtti parkolóhelyeket.
Benn az udvarukban is van saját parkoló. A minap amikor a mi utcai parkolóinkat valakik elfoglalták, én a céges autóval kénytelen voltam az ő oldalukon megállni. Pont ekkor jött ki az egyik ott lakó (rendőr), és azt mondta hogy feljelent, mert az az ő magán területük.
Kérdezem én, hogy ilyen van?
Hol lehetne hivatalos panasszal élni ellenük? Mert ez már kezd nagyon bosszantó lenni.
Előre is köszönöm a segítséget!