Vasarolhat-e ingatlant kulfondon elo magyar allampolgar?


drcsomos@enternet.hu # 2003.03.25. 14:41

Kedves p7003fl!

Sajnos, mint ahogy írtam külterületi földet nem vásárolhatnak. A termőfödlről szóló törvény ugynis nem csak magyar állampolgársághoz köti a vásárlási kritériumokat, hanem ahhoz, hogy a vásárló belföldi magánszemély legyen.
A Magyr Köztársaság nagyon sok állmmmal kötött  Nemzetközi Egyezményt a kettős adóztatás elkrülése érdekében. Ezen Egyezmények - is - meghatározzák, hogy ki egyik Szerződő Államban (jelen esetben Mo-opn) 'belföldi illetőségű személy' , aki :, aki a Magyar kÖztársaság jogszabályai szerint ott lakóhelye, székhelye, tartózkodási helye van vagy üzletvezetési helye vagy bármilyen más hasonló ismérv alapján adóköteles jövedelme innen származik. (Vannak még egyéb jogszabályi ismérvek is, de ezek itt nem lényegesek).
Tehát belterületi ingatlant magyar állampolgárként a kisorú kislány javára vásárolhatnak, azonban külterületi ingatlant - egyelőre - nem.

Üdvözlettel:

Lili
 

p7003fl írta - 2003.03.21 10:45
Hallo Ket Lotti!
Pontosan errol van szo. A nagypapa csak fizetne. A lanyom szerintem magyar ap is, mivel a magyar szuletesi anyakonyvi kivonatot is megkervenyeztem neki es megkapta utanam. A torvenyes kepviselo en es az anyuka (aki kulfoldi ap) vagyunk. 1997-ben, amikor a fiu unoka nevere vett hazat a nagypapa, akkor az anyuka irt ala az ugyved elott (nekem egyaltalan nem kellett csinalnom semmit). A kerdesem meg mindig az lenne, hogy lehet e vasarolni kulterulti telket az unoka nevere, aki csak szuletesi anyakonyvi kivonattal rendelkezik? (Egyaltalan en, mint kulfoldon elo magyar ap vasarolhatnek e kulteruletet, ha csak utlevelem van?)


Lili

drcsomos@enternet.hu # 2003.03.25. 14:40

Kedves p7003fl!

Sajnos, mint ahogy írtam külterületi földet nem vásárolhatnak. A termőfödlről szóló törvény ugynis nem csak magyar állampolgársághoz köti a vásárlási kritériumokat, hanem ahhoz, hogy a vásárló belföldi magánszemély legyen.
A Magyr Köztársaság nagyon sok állmmmal kötött  Nemzetközi Egyezményt a kettős adóztatás elkrülése érdekében. Ezen Egyezmények - is - meghatározzák, hogy ki egyik Szerződő Államban (jelen esetben Mo-opn) 'belföldi illetőségű személy' , aki :, aki a Magyar kÖztársaság jogszabályai szerint ott lakóhelye, székhelye, tartózkodási helye van vagy üzletvezetési helye vagy bármilyen más hasonló ismérv alapján adóköteles jövedelme innen származik. (Vannak még egyéb jogszabályi ismérvek is, de ezek itt nem lényegesek).
Tehát belterületi ingatlant magyar állampolgárként a kisorú kislány javára vásárolhatnak, azonban külterületi ingatlant - egyelőre - nem.

Üdvözlettel:

Lili
 

p7003fl írta - 2003.03.21 10:45
Hallo Ket Lotti!
Pontosan errol van szo. A nagypapa csak fizetne. A lanyom szerintem magyar ap is, mivel a magyar szuletesi anyakonyvi kivonatot is megkervenyeztem neki es megkapta utanam. A torvenyes kepviselo en es az anyuka (aki kulfoldi ap) vagyunk. 1997-ben, amikor a fiu unoka nevere vett hazat a nagypapa, akkor az anyuka irt ala az ugyved elott (nekem egyaltalan nem kellett csinalnom semmit). A kerdesem meg mindig az lenne, hogy lehet e vasarolni kulterulti telket az unoka nevere, aki csak szuletesi anyakonyvi kivonattal rendelkezik? (Egyaltalan en, mint kulfoldon elo magyar ap vasarolhatnek e kulteruletet, ha csak utlevelem van?)


Lili

p7003fl # 2003.03.21. 09:45

Hallo Ket Lotti!
Pontosan errol van szo. A nagypapa csak fizetne. A lanyom szerintem magyar ap is, mivel a magyar szuletesi anyakonyvi kivonatot is megkervenyeztem neki es megkapta utanam. A torvenyes kepviselo en es az anyuka (aki kulfoldi ap) vagyunk. 1997-ben, amikor a fiu unoka nevere vett hazat a nagypapa, akkor az anyuka irt ala az ugyved elott (nekem egyaltalan nem kellett csinalnom semmit). A kerdesem meg mindig az lenne, hogy lehet e vasarolni kulterulti telket az unoka nevere, aki csak szuletesi anyakonyvi kivonattal rendelkezik? (Egyaltalan en, mint kulfoldon elo magyar ap vasarolhatnek e kulteruletet, ha csak utlevelem van?)

Két Lotti # 2003.03.20. 16:34

Ki törvényes képviselője a kiskorúnak?   Mert ha Ön, aki magyar áp, + a gyerek is magyar áp, akkor a nagypapa csak mint anyagi háttér szerepel ebben az ügyben, és a szerződést kizárólag Önök mint magyar állampolgárok írják alá. Ha jól értem.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

p7003fl # 2003.03.19. 14:25

Pontositva a dolgokat:
Apos kulfoldi allampolgar,
akar venni a kiskoru lanyom: nemet + magyar (magyar szuletesi anyakonyvi kivonat van, mert azt megkapta utanam, szemelyi szam nincs, mert nem ott el) allampolgar nevere egy kulteruleti (szölö) telket. Eleg e a vasarlashoz a szuletesi anyakonyvi kivonata a lanyomnak vagy kell e mas (szemelyi szam) is hozza? ((en kulfoldi + magyar (magyar utlevel van, szemelyi nincs) allampolgar vagyok))

drcsomos@enternet.hu # 2003.03.17. 12:13

Kedves Cím!

A termőföldről szóló jogszabály alapján sem külföldi állampolgár sem pedig külföldi (belföldi) jogi személy nem szerezhet termőföldet, azaz külterületi ingatlant sem. A zártkert az külterületi ingatlan (egybéként a zártkeri minősítés jogszabálynál fogva megszűnt).

Üdvözlettel:

Lili

p7003fl írta - 2003.03.14 23:28
Vonatkozik ez a kulteruleti ingatlanra (pl. zartkert szolore) is? En ugy tudtam, hogy kulfoldiek csak belteruleti ingatlant vasarolhatnak eddig.
udv, suni


Lili

Két Lotti # 2003.03.17. 09:59

Kezdem én ezt nem érteni.  Akkor a kiskorú az magyar állampolgár vagy sem???


Ügyvéd - Társasági szakjogász

p7003fl # 2003.03.14. 22:28

Vonatkozik ez a kulteruleti ingatlanra (pl. zartkert szolore) is? En ugy tudtam, hogy kulfoldiek csak belteruleti ingatlant vasarolhatnak eddig.
udv, suni

drcsomos@enternet.hu # 2003.03.13. 17:37

Kedves Érdekeltek!

A külföldiek ingatlanszerzéséről szóló 7/1996 évi Korm. rendelet meghatározza tételesen, hogy kinek kelle megadnia az illetékes közigazgatási hitatal által az ingatalanvásárláshoz az engedélyt, az azonban nincs meghatározva, hogy kinek adhatja meg méltányossági alapon. Tehát minden külföldi állampolgár vásárolhat Magyarországon ingatlant, akinek ingatalnszerzéséhez a Közigazgatási Hivatal hozzájárul. A magyar ingatalnnyilvántatásról szóló jogszabály tényleg meghatározza, hogy az ingatlan adásvételi szerződésben a felek adóazonosító jelét, szmélyi számát stb. fel kell tüntetni, de külföldi állampolgár esetén ez nem feltétel, hiszen hogyan is lehetne a magyar törvényeknek megfelelő személyi száma ha nem magyar állampolgár. Ezért ezen adatok hiánya nem akadály az adásvételi szerződés megkötésének. Kikorú esetén külföldi állam joga szerinti kozokiratba foglalt meghatalmazás alapján kiskorú javára lehet ingatlant vásárolni, mivel annak törényes képviselője jogosult a szerződést a Magyar kÖztársaság jogszabályi rendelkezései alapján aláírni. Tehát, ha az illetékes közigazgatási hivatalhoz ingatalnszerzés iránti kérelmmel a törvényes képviselő által de kiskorú javára kötött adásvételi szerződést küld be valaki engedélyeztetésre akkor arra adja ki a Hivatal az engedélyt. Tehát az engedélyt már magyar ügyvéd által megkötött adásvételi szerződésre adja ki a Hivatal.
Tehát, ha úgy gondolja valaki és talál megfelelő magyarországi ingatlant magyar azonosító számok hiányában is folyamodhat engedélyért.
Üdvözlettel:

Lili


Lili

p7003fl # 2003.03.12. 17:12

Sziasztok!
Hogy tovabb bonyolitsuk:
Apos telefonalt egy magyar ugyveddel, aki azt allitotta, hogy szemelyi szam nelkul nem mukodik a dolog, mert uj torveny van. Ha lenne egy szemelyi szama a kiskoru unokanak, akkor pedig eleg lenne egy kulfoldi kozjegyzoi meghatalmazas az edesanya (kulfoldi allampolgar) reszerol.
(Apos mar vett 1997-ben egy hazat az elso unoka nevere es akkor eleg volt, hogy az edesanya Mo.-on alairt az ugyved elott.) Koszi

Két Lotti # 2003.03.12. 12:33

Ha kiskorú még az unoka, akkor sajnos magyar gyámhatósági hozzájárulás nélkül nem fogják bejegyezni a vételt.

A személyi szám hiánya nem akadály, csak útlevél kell hozzá.

üdv.

Két Lotti


Ügyvéd - Társasági szakjogász

ercan # 2003.03.12. 00:08

Szia p7003fl;

Kulfoldon elo magyar allampolgar vasarolhat ingatlant. Egy ervenyes magyar utlevel kell hozza. (ezt en is megtettem)
Azt nem tudom, hogy lehet lebonyolitani,ha valaki mas nevere akar venni, (foleg ha kiskoru). Mindenesetre a magyar utlevel az meg kell hogy legyen az unokanak is.
ercan


/ercan/

p7003fl # 2003.03.11. 23:28

Sziasztok!
Lehet-e ingatlant vasarolni kulfoldon elo magyar allampolgarnak szemelyi szam nelkul?
Pontosabban, apos (nemet allampolgar) szeretne venni egy telket (zartkertet) az unokaja nevere, aki nemetorszagban szuletett es magyar szuletesi anyakonyvi kivonattal is rendelkezik, de nincs szemelyi szama.
Koszi,
Suni