Zavaró üzlethelyiségek a társasházban

Szomorú örökös # 2021.07.28. 06:13

Hapciusz

Akkor lehet csalni-lopni, az áldozat a hibás.

Nem erről van szó! Inkább arról, hogy nem kell minden közös képviselő mögött mutyit, korrupciót sejteni olyan betegesen, ahogy azt te teszed. Azért, mert valakinek van saját embere egy-egy feladatra, attól még az becsületes marad. Tok felesleges lenne minden egyes munka előtt elvárni, hogy a képviselő az Arany Oldalakat lapozgassa és állandóan arajanlatokat kérjen.

Bár te megérdemelnéd már, hogy mikor eldugul nálatok a WC és ott usztok nyakig a szojáréban, akkor is előbb három helyről bekérjen ajánlatot, hogy melyik a legkedvezőbb. :-D

Hapciusz # 2021.07.28. 05:57

Majordomus,

értem. Akkor lehet csalni-lopni, az áldozat a hibás.

Majordomus # 2021.07.27. 12:55

Azért nem ennyire rossz a helyzet.

Ahol meg eltűrik a hanyag, trehány munkát, az elszámolások teljes mellőzését, ott magukra vessenek.

Hapciusz # 2021.07.27. 05:11

Majordomus,

örülök neki, ne is...
Arra céloztam, ha egy orvos ennyi trehányságot meg kóklerkedést engedne meg magának, mint ami a társasházkezelőknél megy, kihalna a fél emberiség.
Nagyrészük a szakmai minimumnak is híján van. Pedig ahhoz diploma se kell.

drbjozsef # 2021.07.26. 17:38

:DDD

Majordomus # 2021.07.26. 16:48

Elképzeltem.

Viszont nekem eszembe sem jut az orvossal vitatkozni arról,amihez nem értek.

Hapciusz # 2021.07.24. 20:15

Majordomus,

azt képzeld el, ha orvos lennél.
És azt is, mi lenne ha mindenki végezné a dolgát?

Majordomus # 2021.07.24. 16:14

Egy próbát megérne....

Szomorú örökös # 2021.07.24. 03:30

MajorDomus

Talán érdemes lenne egy társasházat rábízni. Mindjárt másként látná a dolgokat ,,belülről,,.

Attól félek, hogy abból a társasházból előbb-utóbb mindenki elmenekülne. Vagy ha eszük van, akkor nagyon hamar összehívnának - nem 10 %-kal, hanem jóval többel - egy közgyűlést és elzavarnák a francba. :-D

Majordomus # 2021.07.23. 19:18

Talán érdemes lenne egy társasházat rábízni.

Mindjárt másként látná a dolgokat ,,belülről,,.

Szomorú örökös # 2021.07.23. 14:50

MajorDomus

Hát az tény,hogy az önkormányzati házkezekő cégek nem a rugalmasságukról és a gyorsaságukról híresek.

Ettől viszont még nem korruptak, ahogy a kedves fórumtárs kikiáltja itt minden közös képviselő cégről..

Majordomus # 2021.07.23. 13:58

Hát az tény,hogy az önkormányzati házkezekő cégek nem a rugalmasságukról és a gyorsaságukról híresek.
Több városban külön kft-t alakitanak erre,ott is nehézkesen megy.

Szomorú örökös # 2021.07.23. 05:40

Korrupt volt ott mindenki, mert valaki csak kapott pénzt, amiért csak úgy hagyták működni őket, teljesen szabálytalanul.

Ez neked becsípődésed, hogy minden házkezelő bűnöző? :-O

Hapciusz # 2021.07.23. 05:34

Majordomus,

az már lenne az önkormányzat dolga...a saját bérleményellenőreiket is a falra kenhetik. Korrupt volt ott mindenki, mert valaki csak kapott pénzt, amiért csak úgy hagyták működni őket, teljesen szabálytalanul.

Szomorú örökös # 2021.07.22. 23:46

Hapciusz

pékségnek, kocsmának, étteremnek nem sok keresnivalója egy lakóházban

Álmodozz csak! Nálunk a város egyik legnagyobb és legmenőbb albán péksége épp egy társasház aljában működik, ráadásul finomak a dolgaik, én is szoktam ott vásárolni és hatalmas forgalmuk van minden áldott nap. Megnézném, hogy mit kezdenél vele, ugyanis ő még bérleti díjat sem fizet, mivel övé az üzlethelyiség azóta, amióta a ház megépült. És elhiheted, hogy teljesen legálisan működik, mivel van egy másik üzlete is a város másik felében.Ha egy ilyet ott bezáratnál, garantálom, hogy utána inkább elköltöznél onnan, mert tuti kiutálnának a házból. :-)

Majordomus # 2021.07.22. 19:16

A céginfóban csak megtalálhatóak nem?
Akkor behajtható a bérleti dij követelés.

Feltéve persze ha nem ,,veszteségesek,, 10 éve.

Hapciusz # 2021.07.22. 05:43

Majordomus,

Nem arról szolt a tevékenységük, amire bejelentették magukat. Nem kellenek már a hatósági engedélyek sem.

• évek óta nem fizettek bérleti díjat sem
  • lopták az áramot

ezek ilyen megfoghatatlan cégek, ha gáz van, továbbállnak. Viszik a kemencét, nem nagy dolog.

Majordomus # 2021.07.21. 19:56

A t.törvényt a kormánypárt változtatta meg,hogy a társasházak ne tudjanak belepofázni a haverok mutyijába.

Itt nem a képviselő hanem a társasház bevételeire gondoltam,ami egy pékség esetén közös költségből is több százezer ft évente,közös tulajdon esetén meg több millió.

Ha ez vigasztal,én 2 kocsma felett laktam évekig,mire a válság elsöpörte őket.

Hapciusz # 2021.07.20. 18:42

Majordomus

Nyilvan van az a pénz, amikor maga a közös képviselő fedezi az ilyen törvénytelensegeket, nemdebár?
Akkor lehet kipaterolni egy ilyen magántukajdonú üzletet, ha törvénytelen a működése.
Amugy meg csak addig vagy ilyen vàllalkozóbarát, míg a te életed nem keserítik meg. Lakj egy ilyen üzlet mellett! Különben a más farkával verni a csalánt...
Lehet az egy olyan üzlet is, ami nem zavarha a lakhatást, de pékségnek, kocsmának, étteremnek nem sok keresnivalója egy lakóházban. Még egy szexbolt is jobban alkalmazkodik a lakók nyugalmához.
A th tv-t meg nyilvánvalóan az ilyen érdekeltségű lobbi változtatta meg, előtte a lakók beleegyezése kellett.

Majordomus # 2021.07.20. 15:43

Félreérted!

Akkor nem zavarná!
Van az a pénz amiért bedugul az orr!

Itt egy mgántulajdonu üzletet csináltak ki.

Dögöljön meg a szomszéd tehene is...

Szomorú örökös # 2021.07.19. 20:43

Hapciusz

Nálunk 4 évig tartott, mire kipateroltunk egy pékséget”"

Pedig az még csak nem is kocsma volt, hanem mindennapi élelmiszert gyártó egység. De gondolom nem hiányzik az általuk fizetett vastag bérleti díj a közös költségből. Most amit ebből fedeztek, azt ti fizetitek meg havonta. :-)

Majordomus # 2021.07.19. 20:16

Kibicnek semmi sem drága.
Egyszerűbb elköltözni.

Zöldövezeti11 # 2021.07.18. 17:35

Hapcius erős idegekkel rendelkezik !
Fel a harcra !

Hapciusz # 2021.07.18. 17:20

Nostradamus, a leggyorsabb az, ha valóban el tudnád adni, pl. olyannak akik rövidtávú bérbeadással foglalkoznak.

A másik hosszadalmas, idegörlő, de nem reménytelen. Irsz a jegyzőnek, de nem birtokvédelmi eljárást kérsz, hanem hivatkozol az OTÉK rendelkezésekre, ugyanis a vendéglátóhelyek sem zavarhatják lakóterületen az ott lakók életét, a nyugodt lakhatáshoz, egészséghez való jogukat. Ez egyébként alapvető alkotmányos jog, a lakóház elsősorban lakhatás céljára van és ott biztosítani kell a nyugalomhoz való jogot is, sőt a szellőzést is! A jegyző rendeljen ki építésügyi -építéshatósági szakembert, csináljon szakvéleményt az étterem lakóházban való működéséről.
Nálunk 4 évig tartott, mire kipateroltunk egy pékséget, szóval nem reménytelen, csak nem éri meg, rámennek az idegeid.

drbjozsef # 2021.07.18. 05:51

Nostradamus,

A jogi lehetőséged a birtokvédelem, amit a jegyzőnél kérhetsz. Ha 1 évnél régebb óta áll fent a birtokháborítás, akkor bíróságon, perben.

Bár van rá esély, hogy 8 előtt és 22 után nem adnak ki piát. Elég ha időben megveszik, és csak maradnak a kuncsaftok. Akkor a hellyel nem nagyon tudsz mit kezdeni.

Szóval... megszoksz, vagy megszöksz. Esetleg felveszed a kesztyűt.