BÉRELT LAKÁS


Enga # 2006.05.18. 07:37

Szép Jó Napot Mindenkinek!

Az alábbi problémában kérnék tanácsot:
VIII.kerületben, önkormányzati bérlakásban lakunk, a szerződés szerint nagymamám az egyedüli bérlő. Felmerült az igény, hogy bérlőtársi jogviszonyt létesítsek. Minden igazolás, papír be lett adva a kijelölt ügyintézőnek, akivel telefonon is tartottam a kapcsolatot.
Már kezdtünk reménykedni, amikor is néhány napja felhívott a hölgy és közölte, talált egy jogszabályt, miszerint csak úgy lehetnék bérlőtárs, ha odaszülettem. Tehát édesanyám igazolja, h születésem idején ő is ott lakott. Ez nem így volt, tehát itt meg is halt a dolog.
Valóban van ilyen jogszabály, vagy esetleg az önkorm. próbál találni valami indokot, nehogy bérlő legyek?
Az a fura, hogy sem a kérelem beadásának idején, sem az eddig telefonbeszélgetések során fel sem merült ez az akadály, hiszen ha tudom, nem is indítom el az ügyet.

Kérem, hogy aki képben van, segítsen,
Előre is köszi
Gábor

ObudaFan # 2006.01.30. 18:18

Nincs mit.

way22 # 2006.01.30. 17:43

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET! W

ObudaFan # 2006.01.25. 18:18

Igen.

way22 # 2006.01.25. 06:27

HELLÓ!
TEHÁT HA NEKEM HATÁROZOTT SZERZÕDÉSEM VAN, AKKOR KÖTELES VAGYOK EGY ÉVIG FIZETNI?

ObudaFan # 2006.01.24. 19:23

A bérlô a határozatlan idôre kötött szerzôdést bármikor írásban felmondhatja. A felmondás a hónap utolsó napjára szólhat, de a felmondási idô nem lehet rövidebb tizenöt napnál.

Határozott idejű szerződésnél ilyen szabályt az Ltv. nem tartalmaz, ezért nem lehet felmondani a szerződést, legfeljebb szankciós felmondással, ha a bérbeadó szerződésszegése erre okot ad.

way22 # 2006.01.24. 17:14

MÁR LEESETT, HOGY MI AZ AZ LTV. MEGTENNÉD, HOGY HOLNAP ÍRSZ, HA MEGTUDTÁL RÓLA VALAMIT? KÖSZI. W

way22 # 2006.01.24. 17:06

KEZDESZ MEGNYUGTATNI. CIKI, HA MEGKÉRDEZEM, HUGY MI AZ AZ LTV?

Zoltán György # 2006.01.24. 17:02

Bejelentetted, hogy a következő hónap utólsó napján, zaz 28.-án búcsú..

Nézd meg az LTV-t. De holnap megnézem...

Szerintem, Bubó, Bausan, Big Cat fejból mondják neked:-)))

way22 # 2006.01.24. 16:46

SZIA!

A KAUCIOT MÁR NEM BÁNOM, BELETÖRÕDTEM. A FÕ BAJ AZ, HOGY RÁNK AKARJÁK VERNI A HÁTRALEVÕ 6 HÓNAP BÉRLETI DÍJÁT, ANNAK ELLENÉRE, HOGY ILYENRÕL NEM VOLT SZÓ A BÉRLETI SZERZÕDÉSBEN. MIT TUDUNK TENNI? W

Zoltán György # 2006.01.24. 16:42

Akkor elvileg következő hó 30.-ára felmondhatod.
Kauciót úgy számold, hogy nem kapod vissza, ezért a számlákkal tudod 0-ra "felverekedni" magad.

way22 # 2006.01.24. 16:29

HELLÓ!

KÖSZI A GYORS REAGÁLÁST.A MEGSZÛNÉSRÕL EGYÁLTALÁN NEM ESIK SZÓ, CSAK AZ ESETLEGES HOSSZABÍTÁS MÓDJÁRÓL. A SZERZÕDÉS CSAK ADATOKAT TARTALMAZ. SZEMÉLYES ADATOK, BÉRBEADÁS IDÕTARTAMA(1 ÉV), ESETLEGES MEGHOSSZABBÍTÁS. EZEN TÚL ÍRJA, HOGY A NEM TISZTÁZOTT KÉRDÉSEKBEN A PTK ÉS A LXXVIII.TV AZ IRÁNYADÓ. ENNYI. KÖSZÖNÖM. W

Zoltán György # 2006.01.24. 16:00

Miről van szó a szerződésben?
Így látatlanban elég nehéz...
Szerződés megszűnésének mely eseteit részletezi a szerződésetek?

way22 # 2006.01.24. 15:50

SZIASZTOK!

2005 AUGUSZTUSÁBAN KIBÉRELTÜNK EGY LAKÁST INGATLANIRODÁN KERESZTÜL. A SZERZÕDÉST EGY ÉVRE KÖTÖTTÜK, KAUCIÓT IS TETTÜNK LE. IDÕKÖZBEN ÚGY ALAKULTAK A KÖRÜLMÉNYEK, HOGY SZERETNÉNK ELKÖLTÖZNI, S FELMONDANI A BÉRLETI SZERZÕDÉST. KÖVETELHETI E AZ IRODA, HOGY FIZESSÜK A HÁTRALÉVÕ HÓNAPOKAT, JÁR E VISSZA A KAUCIÓBÓL? A BÉRLETI SZERZÕDÉSBEN EZEKRÕL NINCS SZÓ. ELÕRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET! W.