Házat vennék ,de a jelenlegit még nem tudom eladni


Gaspar.J # 2006.07.26. 20:11

Monalisa1

pontositsunk , nem a vevő fizet a banknak?

Gaspar.J # 2006.07.25. 17:35

Sziasztok , eddig úgy nézett ki, mégsem adják el de most már biztos a dolog.

bármilyen tanácsot szivesen veszek a lentiekkel kapcsolatosan

_Lala_ # 2006.06.09. 14:16

Rosszul tudod. Nem az eladott lakás értékét, hanem az eladott lakáson elért nyereségedet kell ingatlanba fektetni.
Tehát amennyivel drágábban adod el azt a lakást, mint amennyiért megvetted anno (vagy amennyit ért, ha örökölted, vagy ajándékba kaptad).
Sőt, még ennyit sem kell, mert levonhatod belőle az illetéket, amit befizettél utána (amikor szerezted), illetve ha 5 évnél tovább volt nálad, akkor minden 5. feletti évre 10%-ot (így 15 év után már 0 lesz a végeredmény).

Gaspar.J # 2006.06.09. 10:26

igen az adóra gondolok, az "elszámolás" tényleg nem jó kifejezés . Felújitás,bővités ,nem tudom melyikkel lehet...
mert ha jól tudom az eladott lakást értékét ingatlanba kell visszaforgatni az adózás elkerülése miatt

monalisa1 # 2006.06.09. 07:13

Annyiféle hitelvariáció van már a bankoknál, hogy bizonyára megtalálható a legmegfelelőbb bank és a legjobb megoldás.

A következő lakást megveszed hitelből = banki jelzálog mindkét lakásodra -, aztán amikor ezen jelenlegi lakásra van vevő a bank őneki fizet helyetted - egyidejüleg amaz lakásról a jelzálog törlésre kerül -, te meg viszed tovább a hitelt és a jelzálogot ezen újabb lakásodon.

the big cat # 2006.06.09. 02:59

Szerintem egy szerződébe bármit bele lehet írni, apaír mindent elbír, de a vevőt mit érdekli, hogy te majd az általad felvett hitelt később a lakásod eladásából fogod visszafizetni? Ez inkább a hitelnyújtó bankot érdekelheti.

Azt meg nem értem, miért akarod a lakás vételárát a házra elszámolni, egyáltalán mit takar ez a mondat? Az adóra gondolsz?

Gaspar.J # 2006.06.08. 20:46

Sziasztok.

szóval, van egy ház ami nagyon megtetszett nekünk ,de a jelenlegi emeleti lakásunkat nem tudjuk eladni (az is lehet hogy több hónapig tart) Az a gondulatunk támadt hogy erre összeszedjük a pénzt és hitelt ,és közben próbálkozunk a lakásunk eladásával , az a kérdésem hogy szerepelthetjük -e a szerződésben hogy ennek a lakásnak az eladásából származó bevétel fogja ,képezni a vásárlandó ház pénzügyi alapját amit addig kölcsönből és hitelből oldunk meg . Mennyi idő van igy a lakás eladására? vagy lehetséges-e a lakásból befojó összeget a házra elszámolni ?milyen jogcimen ? felújitás?

lehet hogy egy kicsit belebonyolódtam

a lényeg most van egy jó lehetőség de nincs idő kivárni a lakás eladását

adjatok tanácsot , és infót a törvényekről

előre is köszönöm