ingatlanközvetítői tisztességtelenség


goodman # 2006.07.05. 11:10

valószínű, hogy igazad van, de lehet a kettő között is, nem?
Azt akartam mondani, hogy a gyakorlat szerint az
ingatlanközvetítőt illető összeg, nevezzük bárminek akár "megbízási díj"-nak, eredményfüggő szokott lenni... és ez azt hiszem így is van rendjén...

Kovács_Béla_Sándor # 2006.07.04. 12:43

A megbízás éppenséggel gondossági kötelem.
De az igaz, hogy gyanús az az ingatlanközvetítő, amelyik ilyen-olyan jogcímen előre díjat kér.

goodman # 2006.07.04. 11:35

Ha egy közvetíő előre kéri a pénzt, az már eleve gyanús... a megbízás általában eredményfüggő kötelem szokott lenni, a gyakorlat szerint ha nem adják el az ingatlant akkor a vevő nem fizet semmit sem... Akkor hol van a közvetítő kockázata?

péterapó # 2006.07.03. 13:16

Helló! Esztella !

Próbáld leírni részletesebben,hogy mi történt pontosan.
Mit tartalmaz a szerződés,amit az ingatlanközvetítővel kötöttél?
Ezen adatok hiánya nélkül nehéz véleményt nyilvánítani,segítséget nyújtani.
Üdv P.


Polgár légy, ne alattvaló!

Banyamancs # 2006.07.01. 14:04

Esztella: mi a konkrét probléma?

monalisa1 # 2006.07.01. 10:57

Az ingatlanközvetitő a szerződésben magára nézve kötelezően mit vállalt:

  • x időn belül tuti hogy vevőt hoz a házra az általad kért y összegért, vagy
  • felveszik a listájukra az eladásra kínált ingatlanodat, és ha lesz valaki érdeklődik ennyi pénzért akkor annak megadják a címedet/telefonszámodat - bármiféle kötelezettség nélkül.

Vélem ezen utóbbiről lehet szó...

Amúgy ingatlanközvetitő-forgalmazó mint csillag az égen, és már abból is jól meg lehet élni, hogy - elnézést kérve - "palimadárnak" veszik az eladni akarókat egy nagyon kedvező árral...

Vélem ők bizonyára tudták, hogy annyi azon az irányáron tán még érdeklődő sem lesz, de a "fáradtságuk" a semmiért náluk 60 ezer forintot kostál...

esztella # 2006.07.01. 08:39

Egy budapesti ingatlanközvetítő-forgalmazó által szerettem volna peresznyei házamat értékesíteni.Ajánlatuk nagyon kedvező volt,de mint utólag kiderült fele sem igaz!A céggel képtelen voltam megegyezni-nem mutattak hajlandóságot semmire,és meg lettem károsítva 60 000 forintal.Polgári perre sajnos nincs pénzem,de szeretném az igazamat bizonyítani és elkerülni hogy ezt mással ne tehesség meg-ha már a pénzemet nem is kaphatom vissza.Ilyenfalyta tisztességelen ingatlankövetítői magatartással szemben hova fordulhatok panasszal,és jogorvoslatért???