Zártkertre mekkorát lehet épiteni?


_Lala_ # 2006.08.02. 12:30

Ezek az alapszabályok, amihez képest az önkormányzat szigorúbb feltételeket is meghatározhat (ezért kell először náluk érdeklődni):

OTÉK 29. § (1) A mezőgazdasági területen a növénytermesztés, az állattenyésztés és a halászat, továbbá az ezekkel kapcsolatos termékfeldolgozás és -tárolás (a továbbiakban: mezőgazdasági hasznosítás) építményei helyezhetők el.
(3) A mezőgazdasági területen

  1. a 720 m2-t el nem érő területű telken építményt elhelyezni nem szabad,
  2. a 720-1500 m2 közötti területnagyságú telken - a nádas, a gyep és a szántó művelési ágban nyilvántartottak kivételével - 3%-os beépítettséggel elsősorban a tárolás célját szolgáló egy gazdasági épület és terepszint alatti építmény (pince) helyezhető el,
  3. az 1500 m2-t meghaladó területű telken építmény 3%-os beépítettséggel helyezhető el.

(4) A mezőgazdasági területen lakóépület szőlő, gyümölcsös és kert művelési ág esetén 3000 m2, egyéb művelési ág esetén 6000 m2 telekterület felett helyezhető el úgy, hogy az a megengedett 3%-os beépítettség felét nem haladhatja meg. A különálló lakóépület építménymagassága legfeljebb 7,5 m lehet.
(5) A mezőgazdasági területen több önálló telekből az 1. számú melléklet 55/A. pontja szerinti birtoktest alakítható ki. A birtoktest esetében a 3%-os beépíthetőség a birtoktesthez tartozó összes telek területe után számítva csak az egyik telken is kihasználható (birtokközpont), ha a telek területe legalább a 10 000 m2-t eléri, és a beépítés a szomszédos telkek rendeltetésszerű használatára nincs korlátozó hatással, illetőleg azt nem veszélyezteti. A birtokközpont telkén a beépítettség a 45%-ot nem haladhatja meg.

homancs # 2006.08.02. 11:59

Köszönöm a gyors választ.Akkor ugy néz ki az a biztosabb,ha a helyi önkormányzathoz fordulok.Egyébként külterületi telekről van szó és termőfőld a minősitése ill. kert.

Üdv:ME


homancs

cszoli # 2006.08.02. 09:02

Én úgy tudom, hogy a zártkert kategória megszűnt, csak külterületi (erre nem lehet építeni) és belterületi van, az viszont igaz, hogy itt az önkormányzat övezeti besorolása alapján lehet (vagy nem) építeni.
el tudom képzelni, hogy a külterületire is van vmilyen szabályozás, amennyiben a terület önkormányzathoz tartozik...
Régen egyébként zártkertre 3% ill. 30m2 volt, és csak gazdasági épületet lehetett felhúzni.

_Lala_ # 2006.08.01. 11:05

Ezt a helyi önkormányzatnál a helyrajziszám alapján tudjáj megmondani.

homancs # 2006.08.01. 11:02

Tisztelettel szeretném a segitségüket kérni abban,hogy Pilisen van nekem egy 1950nm-es termőfőldem és elszeretném adni.Az érdeklődők kérdezik,hogy mekkora a beépithetősége ennek a teleknek?Sajnos nem tudom magam sem a választ rá.Ezért kérném a segitségüket.
Tisztelettel előre is köszönöm a választ.M E.


homancs