ingatlan - adó - illeték


cicamicuka # 2006.08.21. 17:41

köszönöm a választ:)

_Lala_ # 2006.08.20. 18:34

A férjem szja kötelezettségét csökkenthetjük-e a lakásvásárlásra fordított összegel? tehát amit tőlem ő vásárolna? meg?

Igen.

eladhatom-e a 100 %-ban én tulajdonomban lévő lakásom 50%-át a férjemnek?

Igen.

Ha lehetséges ez az adásvételi szerződés akkor készpénzmozgásnak kell lenni?

Praktikus, de ekkora összegnél elegendő, ha a szerződésben szerepel, hogy az eladó az összeget készpénzben átvette.

Ha ez az értékesítés legális mennyi illetéket kell fizetnünk az 50 %-os értékesítés után? 4,6-3,1=1,5 millió után? (1 éven belül ez lehetséges?)

Ha az illetékkedvezményhez tartozó mindenféle feltételek fennállnak, akkor igénybe lehet venni. Az 1.5M után 30.000 lesz az illeték.

cicamicuka # 2006.08.20. 11:24

Férjemmel 3 éve vagyunk házasok. Mindkettönk rendelkeztünk lakással h.kötésünk előtt. Férjem most eladta a saját lakását 4,6 millió Ft-ért.Szja fiz.kötelezettsége 500 e ft lenne. Kérdésem a következő:eladhatom-e a 100 %-ban én tulajdonomban lévő lakásom 50%-át a férjemnek?. Ez a lakás kb 6,2 milliót ér. Ha lehetséges ez az adásvételi szerződés akkor készpénzmozgásnak kell lenni? Ebben a lakásban lakunk jelenleg is( aminek a felét akarom eladni neki) Ha ez az értékesítés legális mennyi illetéket kell fizetnünk az 50 %-os értékesítés után? 4,6-3,1=1,5 millió után? (1 éven belül ez lehetséges?) Az én lakásom után már nem kell szja-t fizetnem.A férjem szja kötelezettségét csökkenthetjük-e a lakásvásárlásra fordított összegel? tehát amit tőlem ő vásárolna? meg?) Köszönöm