ingatlan vásárás örökösöktől!


siza # 2006.09.01. 03:56

Köszönöm woodslave!

siza

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.08.30. 15:04

bevett gyakorlat az adásvételnek álcázott ajándékozási. Ebben az esetben nem éri meg anyagilag sem, meg az ajándékozás nyújt némi biztosítkékokat, pl. visszakövetelés. De mondjuk ha 15 éve szerezted volna az ingatlant, vagy a teljes bevétel nullázható, akkor azért már 100ezres tételeket lehet megspórolni.

siza # 2006.08.30. 14:33

Köszi alorinc!
Csak akkor még más szelek fújtak.....

alorinc # 2006.08.30. 10:40

Csak annyit tennék hozzá - főleg azok számára akik olvassák - , hogy ezen illeték nélkül lehetett volna odaajándékozni a hagyatéki eljárás keretén belül. Ilyenkor Te nem fizettél volna öröklési illetéket a házrész után csak az öcséd, és megspóroltátok volna a mostani ajándékozási illetéket.

siza # 2006.08.27. 16:10

Köszönöm Sándor!

siza

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.27. 14:29

Egyébként sem célszerű színlelt meg leplezett szerződéseket kötni. Csókoltatom az ezt tanácsoló ügyvéd urat. Ha hölgy akkor meg pláne.

siza # 2006.08.26. 18:26

Kedves Bovary!
Köszönöm a megerősítő választ. Ha lesz még ilyen ajándékozási lehetőségem mindenképpen számítok rád!!! :))

Köszi mégegyszer!

siza

Bovary # 2006.08.26. 16:12

Kedves Siza!

Ha bevételed származik, az mindenképpen a jövedelmeddel egy kategória alatt adózásra köteles összeg.

Ha a testvérednek ajándékozol ingatlant, akkor az ajándékozási illeték összegét kell megfizetnie a testvérednek, amely ebben az esetben igazán elvárható tőle...

Ha esetleg további gondot okoz, hogy kinek ajándékozzál, akkor én vállalom az 1/3-ad házrészért cserébe az illetékfizetést...

siza # 2006.08.26. 16:02

Köszi monalisa1 a választ! De én igazából arra lennék kiváncsi,h pappiron kapnék 2 m ft-ot , akkor létezhet az,h nem kell semmit sem adóznom vagy fizetnem?

monalisa1 # 2006.08.26. 12:14

Én csak annyiban, hogy a 160 ezer forint illeték megfizetésénél, indokolt esetben - összejövedelem/eltartottak száma - lehet részletfizetés végett kérelemmel folyamodni, melyet aztán vagy engedélyeznek vagy nem. Ha engedélyezik, a részletfizetés kamatmentes törlesztést jelent.

siza # 2006.08.26. 10:19

sziasztok!
Én örököltem 1 éve, egy családi ház 1/3 részét.
Kifizettem a megállapított illetéket is.
Ezt az 1/3 részt odaszeretném ajándékozni az öcsémnek. Ha jól tudom engem nem terhel semmilyen költség.Viszont a testvéremnek kellene fizetnie illetéket kb 160.000 ft-ot.
Elment egy ügyvédhez,aki azt tanácsolta neki,h pappiron vegye meg tőlem 2 000 000 ft-ért. És akkor neki csak 40 000 ft-ot kellene fizetnie,
És nekem ugyanúgy semmit sem kell fizetnem, mint az alyándékozásnál. Hát én ezt nem értem?
Nekem gondolom az 2 M ft jövedelemnek számit és hozzáadódik az éves keresetemhez,ami az én adómat növelné meg. Én NEM szeretnék fizetni adót egy olyan 2 M ft után amit nem is láttam.
Légyszi segítsetek!!!
siza

macskosz # 2006.08.25. 13:07

Tehát jobb, ha megvárom míg a széljegyről beírásra kerülnek. Nem ismerem a családot, és nem tudom, hogy előkerülhet e egy másik örökös.
Köszönöm a segítségeteket!

Dr.Attika # 2006.08.23. 12:17

Örökös az ingatlan nyilvántartásba történt bejegyzéstől függetlenül tulajdonos. Ergó köthet nyugodtan adásvételi szerződést. A hagyaték átadó végzésből kiderül, hogy van e özvegy, vagy még nem ismert örökös. A gond akkor van, ha az adásvétel megelőzi az eddig ismert örökösök tulajdonjogának Inyvt-ba bejegyzését, ha később előkerül még egy örökös, vagy örökösödési per kapcsán módosulnak a tulajdoni viszonyok. Ekkor nem hivatkozható az inyvt. adatai alpján történt tulajdonszerzés.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.22. 14:42

Szvsz igen, ez esetben ugyanis az előző tulajdonos (Isten nyugosztalja) aligha fogja eladni vagy megterhelni az ingatlant. Azért a közjegyzői határozatot figyelmesen olvasd át.

Jut eszembe: özvegy nincs?

macskosz # 2006.08.22. 12:15

Sziasztok!
Szeretnék venni egy zártkertet a tulajdonos örököseitől. A hagyatéki eljárás már megvolt, ők a széljegyen már fel is vannak tüntetve. Várjam meg míg végleg bejegyzik őket, vagy nyugodtan megvásárolhatom tűlük így is, hogy "csak" széljegyen vannak?
előre is köszönöm a válaszaitokat!