KRESZ vizsga


Janna18 # 2018.05.31. 08:02

Tehetek-e KRESZ vizsgát orvosi alkalmassági nélkül? Mi a véleményetek?

wers # 2018.06.01. 07:11

Szerintem még a tanfolyamra sem jelentkezhetsz nélküle. Az elkészült jogsi kategória érvényességét is az orvosi alkalmassági doku dátumtól számítják

alfateam # 2018.06.01. 08:10

Jó! De pont ez a kérdés! Miért nem lehet vizsgát tenni orvosi alkalmasság nélkül? Gyalogosként, biciklisként, lóháton részese vagy a közlekedésnek de ha vizsgázni szeretnél KRESZ-ből akkor orvosi alkalmassági Kell?

drbjozsef # 2018.06.01. 10:36

Mert ők nem vizsgáznak KRESZ-ből. Ebből logikusan következik, hogy a jogalkotó szerint kifejezetten a KRESZ vizsga pszichikai terhelése az, amihez az orvosi kell, nem az autó vezetése. :)

alfateam # 2018.06.01. 10:51

Hú-Józsikám ezt gondold át még egyszer. A kérdés továbbra is az miért kell orvosi a KRESZ vizsgához?

wers # 2018.06.01. 14:54

Most biztos rejtvényfejtést vagy verselemzést akarunk itt? "mire gondolt a szerző?"
Az én véleményem szerint pont épp a jogsit akaró érdekében minek is végezné el a tanfolyamot, fizessen ki egy csomó pénzt, ha utána nem kaphat jogsit, mert valamiért orvosilag alkalmatlan. Így is van épp elég félőrült az utakon.

alfateam # 2018.06.01. 15:20

" Így is van épp elég félőrült az utakon.”"
Erre a következtetésre wers-elemzés útján jutottál el?

alfateam # 2018.06.01. 15:41

Ez a cikk 2004- ben jelent meg

Magyarországon évente körülbelül 350 ezer elméleti gépjármű-vezetői vizsgát tesznek, s 145-150 ezren szereznek jogosítványt.

Unatko # 2019.06.20. 06:01

Szervusztok. Segítséget szeretnék kérni. Le szeretném tenni a (A1) B125-ös motorkerékpár vizsgát. B kategóriával rendelkezem. Ha esetleg a B125-ös KRESZ vizsgám akármi miatt nem sikerül, akkor a B kategóriám at veszélyeztetem ezzel? Köszönöm a választ!


Soha ne hagyd abba a csüggedést!

gerbera317 # 2019.06.20. 06:33

Nem ismerem a konkrét szabályozást, majd akad olyan, aki ezt is tudja, és az válaszol.
Én látatlanban csak azt modnanám, amitől te is tartasz: ha valaki nem ismeri elégséges szinten a közlekedési szabályokat A-kategóriához, akkor a B-hez sem.

Unatko # 2019.06.20. 07:42

Hát ezzel konkrétan semmivel nem vagyok beljebb...
'87-ben vizsgáztam. Azóta vezetek. de ez nem azt jelenti, hogy ha MOST kellene KRESZ vizsgát tennem, nem lennének esetlegesen problémáim. Amúgy ezzel mindenki így lenne, aki régen vizsgázott. Gondolom TE minden este a KRESZ könyvet olvasgatod elalvás előtt....


Soha ne hagyd abba a csüggedést!

gerbera317 # 2019.06.20. 12:30

Hááát, a KRESZ az nem könyv, hanem jogszabály, nevezetesen az 1/1975. KPM-BM közös rendelet. Megtalálod például itt:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
Nem mondom, hogy én fejből tudom, de elég gyakran szoktam tanulmányozni. Téged mi tart ettől vissza? Ha nem akarod kinyomtatni, az se baj; nagyjából 180-200 képernyő, de annak a fele ábra. Nem az esélyeket kell latolgatni, hanem szépen nekiszakadsz, és átismétled. Lesznek majd benne ismerős szakaszok, meg olyanok is, amikért még külön hálás leszel a fenti linkért. Nos?

Unatko # 2019.06.20. 13:24

Köszönjük Emese de nem ezt kérdeztem.


Soha ne hagyd abba a csüggedést!

gerbera317 # 2019.06.20. 16:12

Ja, hogy nálad a tanulás nem opció, és még pofátlanul vissza is szólsz? Ejnye.
Na, akkor nesze: a Google a te barátod. Írd be, baxi, hogy "kresz vizsga bukás", oszt' ami listát kapsz, azt tanulmányozd. Ha nehéz az olvasás, akkor elég, ha csak az első találatot nyitod meg.

Unatko # 2019.06.21. 09:59

Jaj ember, ki a tököm beszélt erről? Ha 46-szor elolvasom a KRESZ könyvet akkor is előfordulhat hogy nem sikerül a vizsga. Erről érdeklődtem, hogy mi van ilyenkor. Ki kérte hogy oktassál? Neked van szövegértelmezési problémád.


Soha ne hagyd abba a csüggedést!

gerbera317 # 2019.06.22. 12:14

Ha 46-szor elolvasom a KRESZ könyvet akkor is előfordulhat hogy nem sikerül a vizsga.
Kizárt. Az elméleti vizsga olyannyira könnyű, hogy azon felkészült ember nem bukik meg. Ha meg tudod oldani az áthaladási sorrendes rajzos feladatot tízből tízszer, akkor minden lényegeset tudsz. Jó-jó, ez nem minden, de aki ezt tudja, az a mellékeset is tudja. A vízfestéket pedig már nem is kérdezik.
Na, és mi a helyzet a legelső találattal? Csak beleolvastál, nem?