Elláslás a vásárlástól


Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.04. 10:17

Vitatkoznék. Megtekintett állapot ide, megtekintett állapot oda, az adásvétel tárgyát képező dolognak alkalmasnak kell lennie arra a célra, amely az adott dolgot általában, rendeltetése szerint használni szokták. Az autónak meg az a rendeltetése, hogy közúti forgalomban közlekedjenek vele. (Ha beleírták volna a szerződésbe, hogy a vevő tyúkólnak szánja más - de bizonyára nem írták bele.)

drbjozsef # 2021.11.04. 11:52

(Ha beleírták volna a szerződésbe, hogy a vevő tyúkólnak szánja más - de bizonyára nem írták bele.)

Az eladónak nem kell tudnia, hogy a vevő mire akarja használni a dolgot.
Igen, gépjárművet leginkább valóban közlekedésre, de ha a hiba teljesen nyilvánvalóan látható ha valaki vette volna a fáradtságot, hogy lehajoljon (most nem a kérdező konkrét esetére írom, ott nem tudjuk mi volt a helyzet), és egy húsz (20) éves autót vásárol meg (a futásteljesítményét szintén nem tudjuk, de nem hiszem hogy hat számjegy alatt lenne, sőt), akkor a kellő gondosságba beletartozik, hogy különösen körültekintő legyen.
Az autó GTK, vagyis javítható, csak hát rá kellene költeni még pénzt, legfeljebb nem rentábilis. De ez sem az eladó kompetenciája.

Lényegében : szerintem van az az eset, amikor a "rendeltetésszerű használatra alkalmasság" is kevés...

Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.04. 14:57

Na, ne viccelj! Azt egy óvodás is tudja, hogy mire használnak egy autót. Olvasd el újra szavanként, mit írtam. Minden szónak jelentősége van, nem véletlenül fogalmazok úgy, ahogy.

drbjozsef # 2021.11.05. 05:40

Akkor ebben nem értünk egyet - valószínűleg nem nekem van igazam.

Szerintem a kellő gondossággal eljárás bármilyen szerződésnél alap. Aki ennyit sem tesz meg, így jár.

Ha egy használt telefont be se kapcsolok vásárláskor, és kiderül, nem is működik, visszavihetem?
És ha be lehet kapcsolni, csak nem pontosan úgy működik, ahogy én elképzeltem, akkor is?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.05. 09:33

Igen és nemigen. :)

drbjozsef # 2021.11.05. 09:57

Pedig a telefonnak az a rendeltetése hogy hangalapon távbeszéljünk rajta... már a nevéből... vagy... már nem?
Kérdezzünk meg pár óvodást... :)

Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.05. 12:44

Arra vonatkozott az "igen".

Fáradt vagy, doktor...

drbjozsef # 2021.11.05. 13:51

Ja!
Én azt hittem, hogy a nem nekem van igazamra.
De az valóban nem volt kérdés... :D