Parkolas, per


véső (törölt felhasználó) # 2013.01.14. 14:16

én értettem a szándékodat, te nemértetted a szöveget,
nem ötven méter hanem ötven darab,
tehát ötven parkolónkét kell(kötelező)
mozgássérült parkolót kialakítani,
és lehetőleg akadály-nélkül megközelíthetőt.
a megszüntetését kérheted(Önkormányzat
műszaki osztály) de valószínűleg nem fogják megszüntetni a kedvedért.

lancellott # 2013.01.13. 14:37

Nos.. vagy nem értjük egymást, vagy nem tudom.

  1. Nem akarok mozgássérült parkolóhelyet létesíteni sehol.. Ez nem létesítmény hanem egy társasház... Az egész utcában összesen nincsen 50db parkolóhely nem hogy egy 50 méteres ház előtt....
  2. A jelenlegi mozgássérült parkolók sem a fenti előírások szerint vannak kialakítva.. 50 méteren 3 lépcsőház van, és ez a két parkolóhely egyik lépcsőház felé vezető gyalogútjával sincsen szemben.. mivel nincsen ilyesmi kialakítva.. A 3 lépcsőháznak egy aszfaltozott járda van az épülettel párhuzamosan kialakítva ami egy autók által szabályosan nem megközelíthető részről nyílik az egyik vége a másik meg úgy 40 méterre van a 2db tökfelesleges mozgássérült parkolótól.... Amit senki sem használ évek óta.

Remélem így már világosabb a szándékom.
Arra keresnék válasz.. hogyan lehetne megszünetni ezeket.. Akár az egyiket, de mindkettő lenen a legjobb.
Köszönöm

véső (törölt felhasználó) # 2013.01.13. 11:45

lancellott

B.1. PARKOLÓK KIALAKÍTÁSA
B.1.1. PARKOLÓK HELYE, MENNYISÉGE
• Az akadálymentes parkolóhelyek a célépület akadálymentesen használható bejáratához a lehetõlegközelebb helyezkedjenek el.• Az épület akadálymentesen használható bejárata a kijelölt parkolóhelytõl akadálymentesenmegközelíthetõ legyen.• A parkolóhelytõl a járdák, gyalogutak lépcsõmentesen és a legrövidebb úton elérhetõek legyenek.• A parkolókban megfelelõ számú akadálymentes parkolóhely legyen kialakítva. Minden megkezdett50 darab parkolóhelybõl legalább egy akadálymentes parkolót szükséges kijelölni

Liliom00 # 2013.01.13. 11:30

Köszönöm a választ, írtam a telefon szolgáltatónak, kiváncsi vagyok a válaszukra...
Másnap ugyanott, ugyanúgy nem tudtam mobilparkolni, pedig ugyanúgy visszajött a jelentés, hogy elküldve az általam indított sms...
Most megvártam, hogy jön e vissza, és inkább bedobtam, de mindenesetre érdekes, hogy miért pont ebben a zónában nem megy a parkolás, ha máshol meg igen...

lancellott # 2013.01.10. 19:09

T. Urak!
Érdeklődni szeretnék olyan ügyben... remélem jó helyen.. , hogy a házunk előtt van lefoglalva mozgássérültek részére 2db parkolóhely... A házunkban pár éve élt egy mozgás sérült, de már egy ideje jobblétre szenderült... Gyakorlatilag 2 éve lakom itt, és még azóta egyszer sem láttam mozgássérültet parkolni egyik parkolóhelyen sem...
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne elintézni, hogy legalább az egyik helyet feloldani a mozgássérült hely cím alól... Nagyjából van kb 50 méter a ház hossza... és abból 6 métert vesz el a két parkoló holott jóval több már elnézést, de egészséges ember lakik a házban.. így meg hogy egy mozgás sérül sem lakik itt így pláne feleslegesnek tartom akár egy parkoló lefoglalását a célra... kövezzenek meg érte..
nem beszélve róla, hogy pár szabálytalanul parkoló autót már megbüntettek, mert rá mert állni a helyre ilyen olyan okból kifolyólag... természetesen lakossági bejelentés után.. Sajnos van aki ráér ezzel szórakozni... Várom gyors reagálásukat. Köszönöm előre is.

ObudaFan # 2013.01.10. 08:56

Ebben a bírósági gyakorlat sem egyértelmű. Mert, ugye, kereshettél volna egy automatát éppen. Ezzel együtt láttam ilyen esetben a parkolási társaság keresetét elutasító ítéletet is.

Liliom00 # 2013.01.10. 07:22

Kedves Hozzáértők!
Az lenne a kérdésem, hogy mit tehetek, ha a mobilparkolás sal szerettem volna parkolni, mint máskor is, elküldtem az sms- t, megjött a jelentés, de a parkolási visszajelzés nem, hogy elindult volna. Elküldtem még egyszer, akkor sem. Vártam, de közben beszaladtam a boltba, ott ahol megálltam, és természetesen, mire visszaértem ott volt a cetli... Mondhatom, hogy a rendszer kárára írják, mert én megpróbáltam fizetni, az sms meg is érkezett hozzájuk, de a rendszerük nem indította el a parkolást?
Köszönöm!

szszaby # 2013.01.08. 21:39

Sziasztok!

Feleségemet megbüntették mert mozgáskorlátozottaknak fenntartott helyen várakozott. Kártya van csak elfelejtette kirakni. Intézkedés közben kiment a kocsihoz miközben videóztak a közterület felügyeletesek és megmutatta a kártyát, hogy van csak elfelejtette kirakni. Ez még a papírok megírása előtt történt. Ez nem érdekelte őket hanem azt mondták hogy 50,000 Ft a helyszíni bírság vagy ha nem fogadja el akkor feljelentik és az 75,000Ft. Elédugták a büntetési cetlit hogy itt kell aláírni, de nem tájékoztatták, hogy a hátoldalán mi van és ha aláírja nem lehet fellebbezni és elismeri a szabálysértést. A papírra azt írták hogy jogosulatlanul várakozott mozgáskorlátozott helyen és mindezt már a mozgáskorlátozott kártya felmutatása után. Bár az igaz, hogy amikor megjelentek a felügyeletesek akkor nem volt kint az ablakban. Szerintem kihasználták, hogy nő és mivel sose volt még megbírságolva nem tudta mi a joga, mi lehet még a teendő. Mit lehetne tenni az ügy érdekében? Hiszen kártya volt be is mutatta de erre akkor is megbüntették.
Köszönöm is előre a válaszokat.

gerbera317 # 2012.12.23. 12:22

És mi van még azon a cetlin? Ilyesmi szokott lenni:

A rendszáma alapján:
[] figyelmeztetem
[] helyszíni bírságot szabok ki
[] feljelentem.

A megfelelő négyzetben pipa. Nos?

OFF
Miért harapófogóval kell az ilyesmit kihúzni az érintettből? Csak egy szar cetli tartalmát kellene értelmesen előadni...
ON

Sugi00 # 2012.12.17. 18:52

Sziasztok!

Igen, szabálysértés van a "cetlin". Viszont sem csekk sem semmi nem volt mellette ... Bocsánat, ha ilyen analfabéta vagyok, de sosem büntettek még meg..

gerbera317 # 2012.12.16. 11:15

Igen, szeptember 1-vel kikerült. De attól még szabálysértés, ami helyszíni bírsággal is sújtható az autós távollétében, meg nem fizetés esetén pedig feljelentéssel folytatódik, ahol aztán le lehet pofozkodni azt a bizonyos "nem nyilatkozom az elkövető személyéről"-játékot.

Egyelőre azonban azt sem tudjuk, miféle "cetli" volt az autón.

tothvili # 2012.12.16. 09:06

off
gerbera, tudsz arról, hogy a szbálytalan parkolás kikerült az objektív felelősség alól ,
létezik?
köszi
on

gerbera317 # 2012.12.15. 20:48

Nem írod, mi a "cetli" tárgya. KRESZ 40. § (8) szerinti szabálysértés, vagy pedig parkolási pótdíj. Ha szabálysértés, az megáll.

Sugi00 # 2012.12.14. 21:52

Szép napot!

A minap úgy jártam, hogy kaptam egy cetlit az autómra ... a saját kapumba. Ugyan is nem tudok rendesen beállni a kapuba, mert odarakták a parkolóautomatát (ráadásul az ablakba) így kénytelen vagyok kicsit ferdén állni és így rálógok a járdára. Az utca nagyon forgalmas egyszerűen soha nincs hely és ott lakom ... kertes házról van szó .. így kénytelen vagyok a kapuba állni, persze érvényes havi bérlettel ... és most figyelmeztetés nélkül megbüntettek a járda miatt. Nagyon felhúztam magam, mert való igaz rálógtam a járdára a saját kapumba, parkoló bérlettel és az automata miatt amit nem Én kértem az ablakba .. Hozzá teszem a járda olyan keskeny, hogy egy babakocsi sem fér el rajta...
Ilyenkor mi a teendő ..? Nem szeretném kifizetni az a büntetést amit úgy érzek nem jogos ...

Köszönöm!

gerbera317 # 2012.11.20. 22:29

A KRESZ nem a kapu előtti várakozást tiltja, hanem az útmenti ingatlanra való behajtás akadályozását. Ha a kapu tényleges funkciója kerítés (mert rendes dróthálóra nem futotta a büdzséből), és ki-behajtásra egyébként alkalmatlan (mert pl. tömör falhoz vezet), akkor az nem kapu. Az ingatlanra való behajtás akadályozása ezzel nem valósul meg, ha marasztaló határozat születik, az legkésőbb a bíróság előtt sikerrel támadható.

OFF
Bejelenteni valamit valahová, nem pedig valaki felé. Bocs az intellektusért...
ON

Barbica # 2012.11.16. 08:57

Véleményem

Köszi a választ, egyértelműen nem állok soha kapubejáróba, mivel én is kocsival közlekedő vagyok és engem is zavarna ha nem tudom a sajátomat más miatt használni, de lehet félreérthetően fogalmaztam , sőt biztos már úgy hajnalban... itt nem kapubejáróról van szó, és nem is használhatja, mivel lehetetlen, egyszerűen olyan a kerítése a tulajnak, hogy végig kapunak látszó, talán közben két alacsonyabb elem van ! Se be se ki állni nem lehet rajta, szerintem nem is nyitható egyébként .Egy helyen van kikövezve bejáró, a többi helyen járda van .Ma is és tegnap is ő áll ott, láttam :D ezzel sincs gondom, ő állhat , saját háza, nálam a gond csupán az volt, hogy hogy tudtam volna bizonyítani , hogy az nem is kapubejáró, ha meg akarnak büntetni ?? erre nem találtam semmi épkézláb jogszabályt a kreszben! Szóval az egy kerítés és ha a tulaj azt kapubejárónak mondja, akkor az az ?:D de szerencsére a közteresek is látták, hogy ott se ki se be, mivel a "kapu" másik oldalán másfél méterre már vályog épület van !
MÉg azt is megértem, ha éjszaka ott áll az autó , felhívja a rendőrséget, hogy nem mer kimenni, nézzenek már el arra, mert fél, hogy be akarnak törni ... mert egyébként II.kerületről van szó , nem mintha változtatna a lényegen :D
Köszi még egyszer, és nem is filózok rajta már, nem lett büntetés, de ha lett volna biztos nem hagyom annyiba, meg az húzott fel, hogy rendőrt akart hívni, értitek ha olyanba futok bele, vagy épp ismerőse szolgál, akkor annak is kapubejáró .... minden esetre én közöltem a szépséggel, hogy az isten óvja meg az összes ismerősét tőle, gondolom röpködnek a vagyonosodási vizsgálatra való bejelentések a szájából és keze alól a NAV felé, mert látszik rajta, ez volt a végszavam, és el is jöttem , erre hallgatott el egyébként, és a közteresek is hamar távoztak :D

Szép napot !

Véleményem # 2012.11.16. 00:07

KRESZ szerint nem probléma a parkolás. De ha magánút akkor meg nem vonatkozik rá a KRESZ. Tisztázni kéne ezt a részét...

Kenderice # 2012.11.15. 22:30

A minap kétkerekű motorkerékpárommal várakoztam egy közforgalom elől el nem zárt magánút járdáján.
A magánút tulajdonosa figyelmeztetést hagyott a gépjárművön, miszerint "a terület tulajdonosa nem engedélyezi a motorok/robogók parkolását a "díszburkolattal" kivitelezett járdán és a következő alkalommal rendőrségi feljelentést fog tenni.
Én e-mailben közöltem velük, hogy a KRESZ szabályai alapján várakozhatok a járdán a kétkerekű motorkerékpárommal, a 1,5 m-es szabályt betartva. A "járda" kb. 7-8 méter széles.
A kérdésem az lenne, hogy jogilag megfelelően válaszoltam-e az üzemeltetőnek?

Véleményem # 2012.11.15. 22:11

Barbica

Nagyon egyszerű ne állj kapubejáróba többet!
Ha az ingatlanhoz 5 kapu van egymás mellett építve, legyen előtte híd árok, szakadék, az attól még kapu marad, nem tudhatod hogy a tulaj, mekkora géppel akar bejárni és mikor melyiket használja. Ha te pont annál állsz amelyiken be akar menni akkor teljesen jogos mert meg akadályoztad abban hogy az ingatlanra bejusson a kapubejáróján. Tehát szerintem akárhogy is nézzük, ne állj meg kapu bejáróban! Ez alap a kresz-ben nem kell hozzá külön tiltó tábla.

andris11 # 2012.11.15. 12:23

Sziasztok!

A parkolásból származó igény elévülésére vonatkozó 1 év pontosan mit jelent? Az is benne van, ha próbálják elérni az üzembentartót a fizetési meghagyással, de az nem tudja átvenni, mert külföldön van, vagy ez a szakasz már nem számít bele az 1 évbe?

Előre is köszi!

Barbica # 2012.11.15. 01:33

Sziasztok ! A kérdésem a következő lenne... pár napja megálltam egy lakóház előtt, semmi tiltó tábla semmi nem volt .. a lényeg, a tulaj kihívta a köztereseket,azzal az indokkal, hogy a "kapubejáróban állok reggel óta, nem tud beállni". Ezer éve járok azon a bizonyos környéken, ismerem a helyet, mindig áll ott valaki, mindig más autó, de nem azért, mert bosszantani akarják a tulajt, vagy nem azért mert nem ismerjük a Kreszt, hanem mert NEM kapubejáró, csupán a kerítés olyan, hogy három kapu is van rajta, de beállni nem lehet !!! Fizikai képtelenség, ha csak nem az egyik kapun egyenesen egy régi rossz vályog épület falán keresztül szeretnénk beállni, a másik kapu szintén ebbe lóg bele, egyedül a harmadik és egyben az egyetlen használható és ezt az egyet használja csak a tulaj, mivel csak ezen tud ki be állni... na már most én ezt meg is mutattam a köztereseknek és a tulaj is oda ért , hogy ha én a kerítésem úgy csinálom meg, hogy 6 kaput teszek rá, akkor az mind kapubejárónak minősül ??? A tulaj az vergődött és hisztizett szabály szerűen, hogy reggel óta a falakon keresztül nem tud beállni .... a vége az lett, hogy egy figyelmeztetést kaptam, amire a tulaj rendőrt akart hívni ?!
Kérdem én, akkor mi számít kapubejárónak ? Mellesleg semmi arra utaló kiépített, lebetonozott, kialakított rész sincs csak egy helyen ahol ténylegesen ki be járnak ! És egy kapura sem volt kitéve, hogy " vigyázz kapubejáró" ezzel nem azt mondom, hogy csak oda nem állok, hanem ha nem tudom eldönteni, mint ez esetben, akkor nem "kellene" kitenni ? Vagy ha olyanok a közteresek egy megtévesztő kerítés miatt megbüntetnek, esetleg ha olyan az ismerőse a tulajnak még kerékbilincset is kapok ?
Elismerem ha hibázok, de ezt nem tartottam volna és nem is tartom jogosnak .Mit gondoltok erről ?

andris11 # 2012.10.11. 13:44

Véleményem

Köszi!! : )

Véleményem # 2012.10.10. 20:45

andris11

Azt a 60 napos határidőt nem neked írta hanem staffii-nak.

andris11 # 2012.10.10. 18:45

Óbudafan Köszönöm!

A 60 napos határidő pontosan micsoda? Azt nem értem egészen. : (

Köszi mégegyX!

ObudaFan # 2012.10.10. 18:42

andris11

Nem fog tudni erre eredményesen hivatkozni.

staffii

Ha nem küldtek levelet, akkor a 60 napos jogvesztő határidő is eltelt. Ha küldtek, akkor meg el sem évült.