Eredetvizsa és rendőrség...


Zoltán György # 2004.05.28. 20:27

Van egy 37. évét taposó R4-esem. Szeretném majd levizsgáztatni. Egyenlőre a telken áll!

SuiciD # 2004.05.28. 15:55

Köszi, de sajnos ezt egy "kultautó" így szeretném használni, arról nem is szólva, hogy a szakértők szerint is remek állapotban van a gépezet. Amúgy én kénytelen leszek vizsgáztatni, - ha eljutok odáig -mert az autót jóesetben is szigorított műszakira kell vinnem. Ez a kissebbik gond. Itt eleve az újbóli forgalomba helyezés lehetősége ami kétesnek látszik a jelenlegi rendelkezések miatt. Az a röhelyes, hogy az autó értéke nevetséges, ezzel ráérnek szívózni...

SuiciD # 2004.05.28. 15:51

Köszi, de sajnos ezt egy "kultautó" így szeretném használni, arról nem is szólva, hogy a szakértők szerint is remek állapotban van a gépezet. Amúgy én kénytelen leszek vizsgáztatni, - ha eljutok odáig -mert az autót jóesetben is szigorított műszakira kell vinnem. Ez a kissebbik gond. Itt eleve az újbóli forgalomba helyezés lehetősége ami kétesnek látszik a jelenlegi rendelkezések miatt. Az a röhelyes, hogy az autó értéke nevetséges, ezzel ráérnek szívózni...

Zoltán György # 2004.05.28. 15:23

Az autóknál 20 év felett, már igen korrodált az alváz, azaz vagy meghegesztik, vagy nem engedik át a vizsgán.
Igen, 22-es csapdája.
Ezt én úgy oldottam meg, hogy az eredeti rozsdás "alváz" alá hegesztettem az új lemezeket, tehát az autóm alja új, szinte gyári, de a rendszám rozsdás, de nem mertem hegesztetni.
Egyébbként átiratni sem mertem, az esetleges viták és félreértések elkerülése végett!
Üzembenntartó vagyok.

Régebben a Mozaik utcában sok okos tanácsot adtak, az akkori jogszabályoknak megfelelően.

SuiciD # 2004.05.28. 13:33

Sziasztok!
Próbálom rövidre fogni. Kollégámtól vásároltam egy majd\' 30 éves autót. A szerkezetnek volt már törzskönyve, így megegyeztünk abban, hogy az eredetvizsgát én csináltatom. Itt kiderült, hogy az alvázszám hegesztett. Az autót elkobozták, szakértői vizsgálat, majd vissza kaptam, de forgalmi nélkül. A nyomozás még nem zárult, le, de azt az érdeklődésemre innen-onnan kiderítettem, hogy ezt az autót forgalomba nem igazán fogják helyezni. Az okmányirodában azt mondták, hogy az ide vonatkozó rendelet/törvény változni fog hamarosan -na ez melyik?- erről tudtok e valamit? Van e valakinek gyakorlati tapasztalata az erdedetvizsgáló cégek kártalanítási \"szokásairól\", eljárás gyakorlatáról -ok, hogy PP, de hátha nem kell pereskedni. Köszi.