KM óra csalás


Dr.Attika # 2017.03.02. 17:33
Atis77 # 2017.03.04. 06:28

Dr.Attika

Ott a pont :)

Múltkor jött egy taxi 22 éves 670e km el. Belseje mint az új, kaszni patika, motorról enni lehetett volna. A feleségem autóját 370e km el vettem, minden gyári volt rajta, olaj levegőszűrő, kuplung stb. Totál rendben van. Nem kilométert állapotot veszünk.

gabrielg # 2017.03.05. 18:01

Mikpreston a te esetedben tökéletesen helytálló:
A jó ügyvéd sokba kerül, a sz*r még többe.

gabrielg # 2017.03.05. 18:01

Mikpreston a te esetedben tökéletesen helytálló:
A jó ügyvéd sokba kerül, a sz*r még többe.

Dr.Attika # 2017.03.06. 04:33

Mikpreston!
Az Ön esete a külföldről ÁFAmentesen behozott autókkal kapcsolas csalás tipikus állatorvosi lova.Minden elképzelhető csalás benne van.A büntetőjogi részt kellene erőltetni, mert ott a polgári jogi igény hamarabb érvényesíthető az eladón. Polgári per reménytelen.

Norpa33 # 2017.04.20. 20:03

Üdvözlök mindenkit,
Tanácsra lenne szükségem az alábbi eset kapcsán:
1 hete 500.000Ft-al lefoglalóztam egy autót Székesfehérváron egy autókereskedésben. Az autót 94.000km-el árulták ránézésre megfelelt a valóságnak.Többször megnéztük,kipróbáltuk,minden rendben ment. Az autót Franciaországból hozta be a kereskedő,érvényes magyar okmányokkal még nem rendelkezett.
Megalkudtunk a vételárban (4,3M) és megbíztam őket a forgalomba helyezéssel és a nevemre íratással. Ma szóltak hogy holnap mehetek az autóért és átvehetem,levizsgázott,forgalomba lett helyezve,új rendszám,friss vizsga, nevemre írva szóval minden kész.
Ma este elkezdtem a típus oldalán fórumozni és találtam egy oldalt ahol 3000Ft-ért lekérhető az autó Euróbai adatbázisokból beszerezhető adatai.
Itt jön a bökkenő, Franciaországból kapott adatokon az autót 2016.11.17.-én vitték ki az országból 148.021 Km óra állással. 54.000 km többel mint ami a hirdetésben és a km órában szerepelt.
Ilyenkor mi a teendő?
Foglalót hagytam de minden bizodalmam elveszett az autó iránt.
Melyik felügyeleti szervhez lehet ilyen esettel fordulni?
Előre is köszönöm a segítséget.
Péter

Vadsuhanc # 2017.04.20. 20:16

foglalóra a nevedre írták ? Hmmmm

Hozd el mivel a neveden van és a Tiéd...

Dr.Attika # 2017.04.20. 20:31

Üdvözlet Péter!
Azt tanácsolom, hogy menjen el az autóért a megbeszélt helyre és időpontra. Vigye magával a kp-t. Vigyen magával két tanút. Vizsgálja meg a magyar forgalomba helyezési okmányokat. (Ön nevére, címére, adataira vonatkoznak-e) Ha minden rendben van, akkor kérje a számla kiállítását. Ha az is megvan, akkor tüzetesen vizsgálja meg, hogy a számla minden alaki kelléknek megfelel-e.Ha megfelel, akkor ellenőrizze az eladó céget a cegjegyzek.hu oldalon. Ha az ott szereplő ügyvezető jár el-kérje el a személyiét- akkor az aláírás rendben, ha nem, akkor kérje az eljáró meghatalmazását.
Ha ezen eljárás alatt bármi ellenállást tapasztal az eladó részéről, akkor bizonyosan jogellenesség forog fenn. Űljenek be az autóba. Kérjék vissza a foglaló kétszeresét, mert az adásvétel meghiúsulása miatt az eladó a felelős. Ha nem akarja visszaadni, akkor onnan hívja a rendőrséget, kérje, hogy azonnal jöjjön rendőr járőr, mert azonnali rendőri intézkedést igénylő bűnügyben kíván büntető feljelentést tenni.

Zsolt2780 # 2017.04.21. 16:35

Üdvözlet!
Vásároltam egy autót, magánszemélytől. Már biztos, hogy visszapörgették az óra állását kb 100-110 ezerrel. A kocsi április 5.-én került a tulajdonomba.
Kérdésem:

  • Az eladóval szemben, hány napig vihetem vissza a járművet és követelhetem vissza a vételárat?
  • Van e mód arra, hogy a javítást, bevizsgálást stb.... áthárítsam az eladóra?
  • Van e mód arra, hogy a vételár utólag módosításra kerüljön. Természetesen az én javamra.

Milyen módon kellene nekem felvennem a kapcsolatot az eladóval és teregetni ki a kártyáimat?
Itt jegyezném meg, hogy már a postást várom a törzskönyvvel.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv: Zsolt

Bambuska # 2017.06.15. 14:20

Üdvözlök Mindenkit!
Hatalmas problemaba ütköztem a napokban.
Toyota Hibrid automat szerettem volna becserelni a heten es
a kerrskedö közölte hogy 100000 km- rel ( vininfo) van több az autoba
mint amit mutat! Ezert aztan be nem veszi söt közölte hogy
sz Auto erteke ezaltal a töredeke, es nem fogom tudni eladni!
Mikor megvettem bevizsgaltattam a Toyotanal aki minden tovabbi
nelkül igazolta az oraban latottakat az atvizsgalas utan!
Söt evröl evre megkaptuk a hibrid jotallast is!
A kereskedö közölte hogy ök mar bizony nem az a ceg,
De a Toyota azonnal elkezdett nyomozni .
En kikertem a teljes elöeletet , mivel Holland volt az auto!
Milyen jogi lehetösegeim vannak?
Köszönöm a segitseget !

nonolet # 2017.06.15. 14:37

Tehát ... a látszat az, hogy te tekerted vissza az eladás előtt.

Az ellenkezőjét aligha tudod majd bizonyítani.

Bambuska # 2017.06.15. 20:16

Akkor megegyszer leirom:)

-

  • kinztem egy Hollandiabol behozott autot!2014
  • bevizsgaltattam a Toyotanal , es mindent rendbe talalt !

A Kilometerorat is!!(ezert mentem oda)Papirt is kaptam rola
es a ezt az adasvetelibe is bele irtuk.

  • Megvettem, fizettem amit kellett
  • 2017 Becsereltem volna , ha a kereskedö beszamitja :(

    de sajnos epp 100000 - rel van több benne mit amit az ora mutat

    A vin inforol szedte le az adatlapot , kaptam is egy peldanyt.

  • Visszamentem a kereskedöhöz aki ugyanaz ugyanott mas néven.
  • Majd a Toyotahoz aki termeszetesen kapkodott összevissza,

hiszen a szervizeket is ö csinalta! Megkertek hogy egyenlöre ne menjek
Rendörsegre probalnak Holland Toyotaval ertekezni.
Tehat szo sincs arrol hogy en tekercselnek:),
60000 Ft - ba került ez a csodas vizsgalat annak idejen!!!
Ami erdekelne.....ha esetleg tudna valaki segiteni

Bambuska # 2017.06.15. 20:20

Milyen jogi lepeseket tehetek ?
Karterites?
A kereskedö lekapcsolhato ha csak a cegnev valtozott?
A kereskedö atvert vszinü ö volt a hunyo a Toyota pedig vagy összejatszott vele vagy egyszerüen ennyire béna :((
Persze nekem ez most edesmindegy, a lenyeg hogy egyek igyak amit föztek

drbjozsef # 2017.06.16. 10:01

Szakképzetlen laikus véleményem szerint most, első körben annyit tehetsz, ha nem akarsz egyből a rendőrségre menni, hogy tértis levélben felszólítod a céget, amelyik az igazolást annó kiadta, hogy keresse meg ki a hibás, és adsz neki mondjuk 15 napot erre, különben rendőrségi feljelentés lesz. Hátha csipkedik magukat akkor.
Persze, mivel a km óra tekerés bűncselekménye kb. tettenéréssel bizonyítható, ezért nincs sok esélyed se a nyomozásnál, se a bíróságon. De egy jó szakjogász, hátha tud valamivel bíztatni, legfőképpen, hogy bízd meg őt jó sok pénzért.......

BM2017 # 2017.06.28. 17:40

Eladtam egy autót, és eladás után azzal hívott fel a vevö (már átíratta a kocsit), hogy nem valós benne a km óra állás. Talált egy oldalt a neten, ahol fent van, több km óra állással, mint ahogy azt én vettem két éve. Akkor volt benne 100.000. Azt mondja kb. 150.000-al látta egy francia aukciós oldalon. Franciaországból lett behozva, de itt vettem Magyarországon. Mikor én vettem, akkor bevizsgáltattam. Ott rendben volt vele minden. Perrel fenyeget, vagy vissza akar kérni pénzt. Én perre megyek ha nagyon muszáj, de szeretném tudni, hogy ilyen esetben felelősségre vonható vagyok-e? Én jó hiszeműen elhittem amikor megvettem, hogy annyi benne a km, amennyit írtak. Mit tehetek? Köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.28. 19:00

Azt hiszem, félreérted a helyzetet. A hibás teljesítésnek objektív jogkövetkezményei vannak, közömbös, hogy "jóhiszemű" voltál-e.

"Felelősségre vonásról" egyébként szó sincs. Esetleg köteleznek árleszállításra, azzal kész.

nonolet # 2017.06.28. 22:46
BM2017 # 2017.06.29. 06:57

nonolet

Lekértem a KEKKH nyilvántartást, ahol az látszik, amikor az én nevemre került (külföldről hozta be az eladó), akkor a ~100.000 km lett berögzítve. Annakidején bevizsgáltattuk szervízben ott is azt mondták, hogy valós lehet a km. A bevizsgálásról is adtak papírt. Az eredetvizsgálaton is minden rendben volt. Mit tehet még ezen kívül az ember? Hol találok jó jogi szakértőt aki tud segíteni ebben?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.29. 07:05

Szóval nem figyelsz... Ami ebben szakértőt igényelhet, az nem jogi, hanem műszaki kérdés.

Ami jogi kérdés benne, ahhoz annyira nem kell szakértőnek lenni hozzá, hogy szerintem még te is tudod a választ: vagy fizetsz, vagy vállalod a kockázatát annak, hogy a vevő pert indít. (Illetve, ha a követelése 1 millió alatti, akkor fizetési meghagyás kibocsátását kéri.)

BM2017 # 2017.06.29. 07:14

Kovács_Béla_Sándor: nem nem figyelek, csak nem értem amit írtál. Mi ebben a műszaki kérdés? Ez mit jelent?: "Azt hiszem, félreérted a helyzetet. A hibás teljesítésnek objektív jogkövetkezményei vannak, közömbös, hogy "jóhiszemű" voltál-e." Tudnál egyértelműbben fogalmazni? Csak a gyengébbek kedvéért. Köszönöm.

wers # 2017.06.29. 09:14

BM2017 most te vagy az eladó, és a vevőddel neked kell megegyezned. Azért szakértői kérdés, mert ők tudják megállapítani, hogy egy autó hány km-t futott. 50.000 Km megállapítására nagy az esély, ha még nem sok az összes teljesített Km. Mondjuk amikor 100.000-rel megvetted, akkor tuti bizonyítható lett volna. Hogy tudtál-e róla, vagy balek voltál, az nem mentesít.
KBS ugye én jól érem, mit akartál írni? BM2017, és te?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.29. 10:20

Nagyjából. :)

Adásvételi szerződésnek a teljesítése akkor hibás, ha az eladott dolog valamely lényeges tulajdonsága nem felel meg a jogszabályban vagy a szerződésben előírtaknak. A futásteljesítménnyel ez úgy függ össze, hogy ha az autó műszaki állapota megfelelt a szerződés szerinti km-állásnak, akkor nem hibás a teljesítés; ha viszont az autó műszaki állapota szignifikánsan rosszabb, mint amilyen a km-állás szerint kellene, hogy legyen, akkor hibás a teljesítés. Ennek eldöntése pedig szakértői kérdés.

Ha a kötelezett hibásan teljesített, a jogosult szavatossági igényt érvényesíthet (javítás, csere, árleszállítás, elállás) függetlenül attól, hogy a kötelezett szándékosan teljesített hibásan vagy nem.

wers # 2017.06.29. 10:26

gyanítottam, hogy ezt te jobban tudod :) na meg szebben leírod

drbjozsef # 2017.06.29. 11:55

KBS,

ha az adásvételiben az van, hogy "megtekintett állapotban" veszi meg a vevő az autót, és az, hogy a "kilométer óra állása XY km", akkor hogyan teljesíthetne hibásan az eladó?

Egyetlen szó sincs arról, hogy mennyit futott az autó. Azt, ha akarja, a vétel ELŐTT keresse meg a vevő. Én csak annyit írok alá, ami a műszerfalon is látható : hogy mennyit mutat. Tökre nem érdekel, hogy 5x annyit futott már az autó, mert arról én egy betüt nem írtam az adásvételibe.

wers # 2017.06.29. 12:15

a "kilométer óra állása XY km", akkor hogyan teljesíthetne hibásan az eladó?

Ööööö, hát... Mondjuk nem szép dolog, de félrevezette a vevőt, mivel maga babrált a km órával. Vagy nem biztos, hogy ő volt, de az nem bizonyítható, melyik tulaj nyúlt hozzá. A szakértő most csak annyit fog megállapítani, hogy többet futott-e, vagy nem, mint azt az óra mutatja.