Autosok szenvedese...nincs jogorvoslat?? - Egy autos temara szeretnem a figyelmet felhivni.


Schilling Péter (törölt felhasználó) # 2002.01.25. 09:13

Még valami!

Munkalapot, nem írtam alá, még csak nem is láttam , a papír amit elmlítettem, arról szólt, hogy az autót átvették javításra. A munkalap gondolom, az amin felsorolják, az elvégzett munkát. Na ilyet nem írtam alá, mert gondolom, ha aláírtam volna abbol, is kellet volna kapjak másolatot, de én semmit nem írtam alá mikor elhoztam az autót.

Üdv Péter

Schilling Péter (törölt felhasználó) # 2002.01.25. 09:02

Kedves Két Lotti!

Köszönöm a válaszodat!
Egyébként semmilyen nyilatkozatot nem írtam alá, a munkalapon, csak a nevem, az autó adatai, meg az szerepelt, hogy javítás a kárlap alapján. Se vállalási dátum, sem összeg, semmi más.
Egyébként elég 'kőkorszaki' szervízről van szó. Se egy számítógép, semmi, mindent írógéppel írnak. Gyanítom nem is gondoltak ilyen nyilatkozat aláiratására. De, gondolom ebből nekem is kapni kellet volna egy másolatot.

Üdv Péter

Két Lotti # 2002.01.23. 16:25

Kedves Péter,

Ha aláírtad a munkalapot, akkor azon KELL hogy legyen egy utalás a casco-ra.  Mivel én is láttam már ilyen lapot, ezért emlékszem rá, hogy nagyon is nyilatkoznod kell, még arra vonatkozóan is, hogy ha a biztosító egyébként nekik nem fizet (bármely okból), akkor Te akkor is fizetsz nekik.  Ha ilyen munkanapot nem írták alá, akkor felejtsd el az egészet.  A számlát nekik ugyanis max. a következő hónapban el kellett volna készíteni márcsak az ÁFA bevallásuk miatt is.  Kíváncsi is lennék, hogy mit sikerült ráírniuk a teljesítés dátumaként.  (Mindegy, ezt csak zárójelben mondtam.)

Ha tehát nincs munkalap, akkor nekik semmi bizonyítékuk nincs az elvégzett munkáról.  Ha van, akkor legfeljebb az ÁFA-val kavarnak, de Téged tudnak az önrészre perelni, mert azt a munkafelvevő nem fogja beismerni, hogy neked azt mondta annó, hogy 'grátisz' volt az önrész.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Schilling Péter (törölt felhasználó) # 2002.01.22. 13:59

Kedves Mindenki!

A következő problémában kérném a segítségeteket. Még októberben összetörtem az autómat (Casco kár).
Kárfelvétel után elvittem egy ismerősőm által ajánlott szervízbe, ahol röpke 1 hónap alatt helyrehozták az autót.
Persze  a kár tényleges értékéről személyesen nem tájékoztattak. Eljött az átvétel ideje, elmentem az autóért.
Mikor a számla írásra terelődött a szó, a munkafelvevő (akit az ismerősőm ajánlott) azt mondta, hogy grátisz volt.
(Én ezt úgy vélelmeztem, hogy nem kell  Casco önrészt fizetnem, amit egyébként a szervízben kell rendezni, az autó átvételekor) Elvittem az autót, amit azóta is használok, bár azért a javítás nem nyomtalan. A mai nap 2001.01.22 felhívott az említett munkafelvevő, hogy elkészült a számlám és legyek szíves befáradni és kifizetni 60.000 Ft önrészt. 2 hónappal azután, hogy az autót elhoztam.
Szerintetek, mit lehet tenni? Ha nem fizetem ki akkor, mit tehet a szervíz?
Az autó nálam van, de én semmit nem írtam alá az autó átvételekor. Kell egyáltalán nekem ezzel foglalkozni.

Köszönöm a válaszokat

Chancellor # 2001.04.07. 10:09

B.Kornel írta - 2001.03.24 9:26

Magyarorszagon a felelosseg vallalas az autoszerelok reszerol abban merul ki, hogy az ember kimegy a kapun a gepjarmuvel, akkor a garancia megszunik....
Amit pedig szereles kozben tesznek tonkre, felelosegen kivuli, termeszetes dolog..
Gondolom mindenki elott ismeretes, hogy igen azt kicsereltuk, de meg ez, meg ez el volt torve mellette....stb.

Miert teheti meg az autoszerelo, hogy nem adja vissza az automat, amikor az altalam nem jogosnak itelt szerelesi koltseget nem kivanom kifizetni?
Miert teheti meg az autoszerelo, hogy az altala tonkretett dolgok, melyek szerinte termeszetesen nalam is ugyanugy tonkrementek volna, kijelenti, hogy nem az O a kartalanitasi kotelezettsege ala tartoznak?

Remelem lesz a temahoz hozzaszolas, bar a forumon eddig nem sok nyuzsgest lattam...

Mindenki velemenyere szamitok, koszonom!!

Hát én csak annyit tudok segíteni, hogy keress egy megbízható szerelőt. Nekem Budapesten egy hihetetlen rendes szerelőm van, sokat vagyunk testvéremmel nála dumálni,elmagyarázza, hogy most mit fog csinálni, komolyan mint egy tanár, a táblára rajzolgat, és magyaráz! Nagyon lelkiismeretes, a költségeket megpróbálja minimalizálni, írja a munkalapot - mit hogy cserélt ki stb. - , ha valamit elrontott ingyen megcsinálja .. ő egy szerelő, azok akikről beszéltél, nem minősíthetők szerelőnek, hanem Mekk mesterek inkább...van róluk szó a Ptk.-ban??? :PPP
Amúgy jogorvoslat szükséges lenne, de Magyarországon????
áááááááááá sosem


"............"

B.Kornel # 2001.04.07. 00:09

' A fogyasztásvédelem nem foglalkozik ilyesmivel??'

Szamomra az derult ki, hogy a fogyasztovedelemnek az eg vilagon semmi fegyvere nincs az ilyenek ellen...
A felugyeleti szerv az onkormanyzat, es egy jol meno vallakozo, konnyen be tud vagodni az onkormanyzat kepviseloinel, vagy eppen a polgarmesternel.


Udv.: B.korVette

Dr Bubó # 2001.04.04. 10:22

Nem hiszem, hogy egyszeruen zalogjog ala lehetne venni egy autót egy szervizben.. ezen az alapon akar a parkolóör is birtokba veheti az autot... A fogyasztásvédelem nem foglalkozik ilyesmivel??

Bées # 2001.03.26. 22:50

Szerintem ez abból az időből maradt ránk amikor még minden csak csuszópénzel ment. Igaz ez ma is megmaradt, és ha mondjuk nem kéthét múlva kell az autó akkor, nem szólok semmit. Sajna nem sok szervíz van, és a mai autókhoz nem elég egy csavarhúzó, és egy villáskulcs tehát kénytelen az ember vissza ballagni, és fél a retorziótól.


Bées

B.Kornel # 2001.03.24. 08:26

Magyarorszagon a felelosseg vallalas az autoszerelok reszerol abban merul ki, hogy az ember kimegy a kapun a gepjarmuvel, akkor a garancia megszunik....
Amit pedig szereles kozben tesznek tonkre, felelosegen kivuli, termeszetes dolog..
Gondolom mindenki elott ismeretes, hogy igen azt kicsereltuk, de meg ez, meg ez el volt torve mellette....stb.

Miert teheti meg az autoszerelo, hogy nem adja vissza az automat, amikor az altalam nem jogosnak itelt szerelesi koltseget nem kivanom kifizetni?
Miert teheti meg az autoszerelo, hogy az altala tonkretett dolgok, melyek szerinte termeszetesen nalam is ugyanugy tonkrementek volna, kijelenti, hogy nem az O a kartalanitasi kotelezettsege ala tartoznak?

Remelem lesz a temahoz hozzaszolas, bar a forumon eddig nem sok nyuzsgest lattam...

Mindenki velemenyere szamitok, koszonom!!


Udv.: B.korVette