Fórum autók, motorok újabb elöl     új hozzászólás


Zölderületen parkolás

kzoli1982 # e-mail 2016.06.08. 21:35

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni az következő problémával kapcsolatban. 2016.05.23-án Székesfehérváron lefényképezték az autóm ami zöldterületen állt, amiről nem volt semmi értesítés, csak a héten kaptam egy levelet, amely szerint megszegtem 9/2013(II/19)-as önkormányzati rendelet 2 paragrafusának első pontját, ami a közösségi együttélés szabályaira vonatkozik. Ezért maximálisan helyszíni bírságként 50e Ft-os bírságra számíthatok. Küldtek adatbekérőt, amin még a fizetésemre is kíváncsiak, illetve ha nem én követtem el akkor meg kéne neveznem az illetőt. Vidéki lévén nem nagyon vagyok tisztában a helyi rendeletekkel, tábla nem tiltotta és ezen felül még az amúgy kevés helyből 8-at elvettek a szemetesek lezárása miatt, így akik későn érnek haza nem marad hely ahol szabályosan parkolhatnak. A kérdéseim ezzel kapcsolatban:

  1. Meg kell-e adnom a munkáltatóm és a jövedelmem?
  2. Szabálysértésnek írják, de közigazgatási bírságként jelölik meg a büntetést. Ilyen esetben melyik törvénykönyv a mérvadó (szabálysértési vagy közigazgatási)?
  3. Van-e objektív felelősség, vagy pl. szabálysértés esetén hivatkozhatok-e a 60.§ "b" részére, illetve közigazgatási eljárásnál az 51.§ 4. bekezdésének "b" pontjára? Ez elvileg nem közigazgatási bírsággal sújtható közlekedési szabálysértés.

Nem szoktam így parkolni, de aznap a túlóra miatt későn értem haza, és nem volt már sehol hely. Bocsánat ha bénán fogalmaztam, de sajnos nem vagyok jogász.

Válaszotokat előre is köszönöm!

wers # e-mail 2016.06.10. 08:45

szabálysértési vagy közigazgatási
nem vagy, hanem is és

Talán velük beszélj, de ahogy ismerem őket, nincs nagy lehetőség az alkudozásra.

Meg kell-e adnom a munkáltatóm és a jövedelmem?
nem (de megadhatod, egyébként úgyis kinyomozzák)

Van-e objektív felelősség,
Természetesen igen.

kzoli1982 # e-mail 2016.06.12. 22:17

Kedves Wers!

Köszönöm a választ! Kicsit utánanéztem, és az én esetem elvileg nem tartozik bele a 1988. évi I. törvény 21.§ 1. bekezdésében leírt objektív felelősség hatálya alá eső részbe. Ilyen esetben mire hivatkozhatnak? Amit sértettem az a "közösségi együttélés szabályai", ebben viszont az sincs, hogy tilos zöldterületen parkolni. Fotó nem bizonyítja azt hogy én vezettem. Sajnos jelenleg nem állok úgy, hogy a bírságot ki tudjam fizetni.

Választ előre is köszönöm!

zory # e-mail 2019.01.07. 23:23

Tisztelt kzoli1982!

Végül mi lett az ügy vége? Nekem is rögtön az tűnt fel, hogy nem tartozik az objektív felelősség fogalmaalá a zöldterületen parkolás.

Krisztian2018 # e-mail 2019.03.01. 21:44

Üdvözlöm!
Olyan problémám lenne, hogy kertes házban lakom. A ház előtt egy autó tud parkolni. Van egy személy akinek van egy önkormányzati papírja. Miszerint az az ő parkoló helye. Az engedély arról szól, hogy térkővel kikővezhette hogy parkolot alakítson ki. Tudtommal kozteruletről van szó. Jogos e amit mond?

gerbera317 # e-mail 2019.03.03. 12:31

Valljon látnokok vagyunk-e, hogy tudnunk kéne, valóban rendelkezik-e ilyen engedéllyel vagy sem,